Černé zrcadlo - Série 3 (2016) (séria)

Zkušební verze (S03E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Playtest

Americký cestovatel, který má hluboko do kapsy, se přihlásí na testování revolučního herního systému. Zjistí ale, že zážitky jsou až příliš skutečné. (Netflix)

Ryuuhei

Úvod na můj vkus až příliš protahovaný. Než se něco opravdu začalo dít, uběhla polovina dílu jako nic. Každopádně jako případ poněkud odstrašující virtuální reality docela dobře zvládnuté. I když jsem očekával, že půjde o snahu diváka zmást neustálými přeskoky do toho, co „je“, či „není“ realita, nakonec mě vývoj děje dokázal překvapit. Ne tak perfektní díl, ale nezklamal. 70% ()

ZeroCZ1233

Strach. Pocit, který je v člověku odnepaměti. Dnes už je dokonce pocit, který s chutí (ale v pohodlí domova) vyhledáváme. A na těch lidech z druhé strany je, aby ho v nás vyvolali. A to je v době modernějších a modernějších technologií těžší a těžší. Tato epizoda nás v to ještě utvrdí a sama se o to pokusí s originálními nápady, které už tento seriál definují. Filmovější vizuál a skvělý hlavní herec je výhodou. 9/10 ()

stitch7

/// Playtest je docela utrpení. Zejména kvůli špatně napsané hlavní postavě, které jsem fakt nedokázal fandit. Namyšlenej a uřvanej týpeček tento díl tahá hodně dolů. Pointu sice šlo snadno odhadnout, přesto nebýt té špatné hlavní postavy a celkem nudného začátku mohlo jít o celkem solidní epizodu - vždyť já mám hry moc rád. ()

Prochy38

Hodnotím jako nejslabší díl série, ale rozhodně ne slabý! Technologie už dnes dokáží téměř zázraky a naprosto ohnout realitu. Proč by ne. Hororové prvky v jednu chvíli na jedničku podtrženou. Lekaček bylo pár, ale o to silnější. Fakt dobré. A kočka H. John-Kamen byla jen třešničkou na dortu. ()

Esgalnor

Technicky solidní hororová žánrovka s mnoha fajn nápady, u níž je jediným, avšak dost zásadním problémem fakt, že hlavní postavě se nedá moc fandit a všechno, co se Cooperovi stane, je divákovi docela jedno. Navíc pro mě byla závěrečná pointa poněkud předvídatelná. ()

Yardie

Zajímavý díl, příběh ve finále trošku jako Počátek. Mělo to švih, napětí, bavilo to, bylo to i vtipné, prostě bylo to fajn. Zde asi nebylo to "poselství" tak jasné a globálně silné, ale i přes to to na něco poukázalo. Kvalitou opět standard v rámci Černého zrcadla. Howgh! ()

majec4

Musim uznat ze fakt skvely napad. Casto pisem ze nieco tak originalne som mimo tohto serialu davno nevidel no a v tomto pripade to plati duplicitne (Inception ale ukazal cestu). Ihned po dopozerani epizody som si vsak povedal, ze z tohto plny pocet nebude. Presiel den a rozlezalo sa mi to. Na tejto epizode mi vadila jedna vec, hlavna postava. Ale ze fakt mi vadil. Cudoval by som sa, keby to ale nie je zamer tvorcov. Ako fanusika hororov ma mrzelo, ze ta hororova linka bola trochu nezvladnuta - to jeho bla bla ma nebavilo. Zaver bol dost smutny, no zahralo sa to na riadnu tragikomediu, asi preto sa nam hrdina nemal pacit. 0,04sek, lol. ()

IvcaSammet

Zatím asi nejlepší atmosféra, kterou Black Mirror nabídl. Další luxusně zpracovaný námět, který mě udržel napnutou až do poslední sekundy. Je sice pravda, že jsem filmů na podobný způsob viděla už hodně, takže mě většina zvratů vůbec nepřekvapila, v žádném případě to epizodě nijak neubralo. Závěr mě nakonec přece jenom trochu překvapil, takže za mě splněno na sto procent. ()

xxxvodnikxxx

Pojďme si zahrát hru, přežij. Kde je hranice mezi skutečným světem a světem, který je procedurálně naplňován na základě našeho strachu? Dokážeme stále poznat skutečnost? Vložíme svůj osud do rukou neznámých lidí? ()