Mladá agentka FBI Gracie Hartová (Sandra Bullocková) nedostala do vienka ani veľa krásy ani ženské správanie a šarm. Na pracovisku vzrušuje svojich kolegov asi tak ako prítomnosť kopírky. Berú ju ako chlapa, pretože sa nespráva ako žena: pri smiechu chrochtá, pri chôdzi sa kláti a hrozne sa oblieka. To ju však netrápi, jej nesplnenou túžbou je veľký prípad. Namiesto toho však jej vinou pri akcii postrelia kolegu a šéf ju za trest pošle do kancelárie. Snáď by tam už zostala až do dôchodku, keby sa neozval tajomný terorista menom "Občan", ktorý sa vyhráža bombovým útokom na vyhlasovaní MISS USA. A keďže jediná schopne vyzerajúca agentka je na materskej, veliteľ tímu Eric sa rozhodne na odvážny ťah. Nasadí Hartovú ako jednu z kandidátok na kráľovnú krásy. A tak prichádza známy pygmalionoský motív, keď hlavný štylista Victor Manning musí vykúzliť z hrubej policajtky pôvabnú "missku". Zmenená Gracie zapadne medzi krásne kandidátky a zároveň sa snaží prekaziť Občanovi jeho plán. (TV Markíza)

herr_carter

Taková blbinka na nedělní odpoledne, vícekrát se to ale vidět opravdu nemusí. Bylo příjemné sledovat přerod hlavní hrdinky v okouzlující misku, jenom škoda, že to všechno bylo tupé a kýčovité................moje hodnocení = 4 z 10. ()

killjezor

Námět je víceméně pitomý a věřím, že na podruhé už nemá až tak co nabídnout, pořád je to solidně povedená komedie. Sandra Bullock opět ukazuje, že umí zahrát cokoli a že je to kus krásné ženské. ()

xaver

Teda zde režisér zase pěkně ujel. Vybrat Sandru Bullock, která by byť jenom jako herečka měla být adeptkou na Miss USA, tak to musel mít vlčí mlhu. Vůbec, když si teď projíždím filmografii SB, tak pro ni vůbec nedopadá lichotivě. Vlastně si kladu otázku, kde se vzala její popularita? No, někomu se prostě líbit může. Já to ale nejsem. ()

klukluka

Čekal jsem to mnohem, mnohem horší... Zajímavý námět, místy výborné vtípky a navíc patřím k mužům, kteří jsou schopni uvěřit, že by se Sandra Bullock mohla při velké troše štěstí stát i po třicítce (pokud by to pravidla umožňovala) Miss Ameriky. ()

Hopper

Bullockoej som nikdy neprišiel na chuť (možno len v Speede) a tento film nie je žiadna výnimka. Napriek tomu v porovnaní s tým, kde bola v ostatných filmoch ešte stále nadpriemer. ()

DocBrown

Nejak to nechapu, uz od zacatku vypada Bullock velmi dobre a zadnou promenu tam nevidim (az na chovani). Uz od zacatku je solidne nalicena, ale je otazka, zda by maskovani ala osklivka Betty kvalitu nejak zvedlo. Film je zajimavy asi jen dvojci zcela typove odlisnych hereckych legend ve vedlejsich rolich - Caina a Shatnera. ()

cab

Agentka FBI se z donuceni stane ucastnici v soutezi krasy, aby zabranila utoku na jednu z krasnych missek. Zatracenihodne a nesledovatelne. 20% ()

eagle-eye

Bullocková mi moc symatická není, dobrá herečka z ní nikdy nebude, ale zde ji to překvapivě seklo a film je celkem příjemná oddychovka. ()

danielosbourne

Nevím jak vy, ale já se bavil. Ve filmu jsou scény, které mě rozesmívají ještě do teď, když si na ně vzpomenu. Například nácvyky díků v letadle s hraným pláčem. Dokonalost sama. Navíc ještě krásná Sandra Bullock a není co dodat. ()

AdamesWWE

[7/10] Celkom dobrý film. Nejak extra som sa nenudil, dá sa to pozrieť aj viac krát ale po každom pozretí kvalita a záujem o film klesá, ale páči sa mi tu herecké obsadenie najmä Michael Caine a Sandra Bullock, poteší aj William Shatner, príbeh ma tiež zaujal, niektoré vtipné situácie sa tiež vydarili. ()

Kamiiik

Vážně moje nejoblíbenější komedie. Ano, možná to bude tím, že jsem byla ještě malý prd, když to poprvé přinesla mamka domů na videokazetě z videopůjčovny, ale i po těch 12 letech se u toho stále moc dobře bavím. Pokaždé na stejných místech, stejným vtipům a stále mě to baví, a to nekecám, viděla jsem to určitě více jak 30x. Tímhle filmem si mě Sandra získala. Opravdu zábavná komedie ()

Hanys_

Do Proposal nejlepší Sandřina "komedie", která mi jednou za pár let vůbec nevadí. K druhému dílu se už ale radši nehrnu. 6/10 ()

Radim

Nic extra originálního, nic extra vtipného, ale mě film sednul a Sandru Bullock mám prostě rád. Akorát nechápu, proč v záhlaví na této stránce je film zařazen jako thriller; to snad ne. ()

Haymar

Nehorázná hovadina, která šla dokoukat jen se skřípěním zubů... Nechápu, proč je zrovna Michael Caine ochoten propůjčit se takový děsný ptákovině... I když, do "odpadu" tomu přeci jen ještě něco (málo) chybí... ()

Hanes88

Sandra je jedna z mých nejoblíbenějších hereček, ale tohle se vážně moc nepovedlo. Nemá cenu se tady ani rozepisovat. Prostě těch pár trapasů, které musela tvrdá agentka podstoupit, není asi to pravé pro kvalitní komedii.45%. ()