Agentka FBI Gracie Hartová (Sandra Bullock) sa zúčastnila súťaže Miss USA a stala sa slávnou. Vyrovnať sa s náhlym záujmom verejnosti a médií nie je vždy jednoduché, najmä pre tajnú agentku a preto PR oddelenie v FBI príde s novým projektom. Z Gracie sa stáva štýlová tvár FBI v televíznej talkshow. A postupne sa do novej úlohy vžije až príliš, čo sa nepáči jej kolegyni Sam Fullerovej (Regina King), podľa ktorej je Gracie na najlepšej ceste stať sa FBI Barbie. Zlom nastáva vo chvíli, keď v Las Vegas unesú Gracinu najlepšiu priateľku Cheryl (Heather Burns). Gracie sa namiesto šoubiznisu musí sústrediť na boj so zločinom.... a znovu v prestrojení. (TV Markíza)

pasqviL

Ja nevim proč si vsichni tak stěžuji, samozřejmě je pokřačování o trochu hořší je tam vic trapného humoru ale i tak sem si u toho nádherně odpočinul a sem spokojený. Samozřejmě nemůžu čekat nejaké úžasné herecké výkony a děj při kterém budou zvraty co minuta, ale když se chci podívat na takovy film tak to ani nechci vidět. Takže já sem spokojený ()

Prubner

Tak především, tohle není Slečna Drsňák. Od prvního dílu se to liší takřka ve všem. Z hlavní hrdinky se stala hloupá nesympatická husička a ta proměna je nevěrohodná a nepřesvědčivá. Děj je velice řídký, aby se na něj dalo navěsit mnoho komických scén, jenže ty nejsou vtipné, ale nudné a trapné. Trapná je i figurka homosexuála a ta černoška je zase pro změnu otravná a nesympatická. Jak mohla Sandra s tímhle scénářem souhlasit, je záhadou. ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $48,478,006Tržby Celosvetovo $101,393,569║ Zbytočná prevarená fraška, čo nemá dohromady čo ponúknuť, už prvý diel bol dosť nezáživný a tu to ide z kopca ešte viac príbeh je absolútne prázdny bez pestrejšej myšlienky. /25%/ ()

Marek1991

Stále pekná Sandra Bullock sa pustilo do pokračovania filmu o agentke, čo bolo po toľkých rokoch zjavne odsúdené na neúspech aj vzhľadom na povahu tohto filmu, keďže ani predchodca nebol nejako skvelý. Tento diel bol však nudnejší, scenár a dej sa rozpadali, až nevedeli čo, tak to vyplynulo do šialeného a trápneho záveru, samozrejme udobrenie žien nastalo. Po humornej stránke bieda, po akčnej a všetkých ostatných to nebolo nič inovatívne, skrátka len pokračovanie vhodné do komerčných televízií na pseudozábavu pre nenáročných divákov. ()

Pepinec

Nepopírám, že je jednička lepší. Anebo dvojka horší, jak chcete. Dovoluji si však dát stejné hodnocení, a to díky Sandře. Konečně měla její role alespoň na chvíli odlišný charakter než na který jsme zvyklí, a konečně ji někdo učesal a navlékl do pořádných šatů. Jinak si nic nenamlouvejme, jedná se o typickou americkou komedii s násilně tlačeným humorem, který je sice místy možná i vtipný, více však směšný. ()

• Film během prvního víkendu (25. - 27. 3. 2005) v USA utržil 14 milionů amerických dolarů. Celkové tržby se nakonec v amerických kinech vyšplhaly na 50 milionů amerických dolarů. Pro porovnání - první film Slečna Drsňák (2000) vydělal v USA během prvních třech dní 13,8 milionů a celkově 106,8 milionů dolarů. (imro)
  • Scény natáčené mimo Ostrov pokladů na bulváru Las Vegas Strip komplikovaly silné písečné bouře. (Tereza666)