Mladá agentka FBI Gracie Hartová (Sandra Bullocková) nedostala do vienka ani veľa krásy ani ženské správanie a šarm. Na pracovisku vzrušuje svojich kolegov asi tak ako prítomnosť kopírky. Berú ju ako chlapa, pretože sa nespráva ako žena: pri smiechu chrochtá, pri chôdzi sa kláti a hrozne sa oblieka. To ju však netrápi, jej nesplnenou túžbou je veľký prípad. Namiesto toho však jej vinou pri akcii postrelia kolegu a šéf ju za trest pošle do kancelárie. Snáď by tam už zostala až do dôchodku, keby sa neozval tajomný terorista menom "Občan", ktorý sa vyhráža bombovým útokom na vyhlasovaní MISS USA. A keďže jediná schopne vyzerajúca agentka je na materskej, veliteľ tímu Eric sa rozhodne na odvážny ťah. Nasadí Hartovú ako jednu z kandidátok na kráľovnú krásy. A tak prichádza známy pygmalionoský motív, keď hlavný štylista Victor Manning musí vykúzliť z hrubej policajtky pôvabnú "missku". Zmenená Gracie zapadne medzi krásne kandidátky a zároveň sa snaží prekaziť Občanovi jeho plán. (TV Markíza)

Poga

Vždy sa pri tom zasmejem, je to presne ten typ filmu ktorý neurazi a akonáhle ho vidíte, viete presne čo sa stane ďalej. Ale nejak to nevadí. Radím do kategórie slušných poobedných filmov na sobotu. 50% ()

Pythonator

Zábava a sexy kočky. Co víc? Snad jen si musím rýpnout, že ty sexy kočky zase až tak moc sexy nebyly a ta co vyhrála tu Miss mi přišla až nezajímavě ošklivá. Sandra Bullock tam působila jako opravdová krasavice hodná soutěže krásy, leč je to soutěž stupidní a tento film si z MISS dělá srandu a zároveň tomu pochlebuje. Tedy v podstatě neurážející šedivý průměr. Za Sandru ovšem přitlačím na 4 hvězdy. ()

demovka

Terorista připravuje útok na soutěži Miss. FBI najde agentku, kterou může zamíchat do soutěžících, která by teroristy vypátrala a zasáhla. Jenže naše policistka (S. Bullock) je pěkně nevychovaná. Takže ke splnění úkolu je dlouhá cesta. Strhávám body za přehnané vyobrazení a přehrávání. To se týká Sandry, C. Bergen a H. Burns. Takže v podstatě za příběh a scénář. Za prvé vyobrazení policistky na začátku je přehnané. Proč to dělat hloupé, když to může být jen vtipné. Za druhé vyobrazení všech úspěšných Miss jako úplných blbek. Určitě jsou to, alespoň některé, ve skutečnosti osobnosti. Paní Bergen přehrávala. Plusové body dávám za M. Caina, nebyl výrazný a to to bylo v podstatě dobře. P. Bratt byl herecky slabý, nevěřila jsem mu to. Snad nejvíce se mi líbil, když dělal figuranta. ()

kamislava

Uvědomuji si, že Slečna Drsňák nepatří mezi umělecky hodnotné filmy, ale mně se to jednoduše líbí. Gracie Hart mi tolik připomíná mě samotnou, ať už svou nemotorností, menší zálibou v bitkaření nebo kritikou soutěží krásy, že mu nízké hodnocení dát nemohu. Mezi Brattem a Bullock to tak hezky jiskří a přidávám se k pochvalám Michaela Caina, ten je opravdu parádní. ()

Joachim36

Vynikající zábavná komedie , skvěle napsané, výborně zahrané. A hlavně to vůbec není hloupoučké, jak se tu s oblibou tvrdí. Naopak je to chytré a je to k zamyšlení. S odstupem času, jak se stále dál posouvá mainstreamové myšlení na západní polokouli, je téma filmu víc a víc aktuální. A agentka Hartová, to krásně vystihne když je tázána co si myslí o tom, že mnoho Američanů považu volbu královny krásy za staromódní a antifeministickou. Je to jeden z top filmů, a jak to tu tak bývá výrazně podhodnocen, protože to není artová sračka :-) ()

cookman

Sice Bullock vypadala skutečně pěkná,když vystupovala z hangáru,ale to je faskt všechno,potom z ní byl jen slabý průměr s luxusníma šatama ()

padlar

Obě hvězdičky jsou za prvních cca třicet minut filmu. Končí scénou, kdy S. Bullock vychází z hangáru. Zbytek je mizérie. ()

Katty Avok

Já vím, že 4* jsou na tuhle jednoduchou hříčku trochu hodně, ale já se na tuhle variaci na Pygmalión vždy ráda podívám. Navíc řada popkulturních odkazů napříč žánry nastiňuje jistou míru nesmrtelnosti, kterou si tento kousek již získal. Tak hlavně nezapomeňte: World peace! ()

ES13

Možná je to hloupoučká komedie o tom jak se z mužatky a "alfasamice" stane sexy čičina, ale já ten film prostě žeru. Sandra je fakt super herečka a skvěle tuhle roli zahrála. A taky..., super náhled do Světa modelek/super pipin.! ()

Veuni

Na této komedii jsme prožila své dospívání, vždy mi zvedla náladu. Sandra je super herečka a velmi vtipně si poradila jak drňáčkou Hartovou, tak se sladkou misskou Gracie Hartovou, která si přeje světový mír :) ()