Provokativní a komický snímek podle námětu spisovatele Jerzy Kosinski vypráví příběh zahradníka Chance, který je po celý svůj život uzavřený v domě ve Washingtonu DC. a svět zná jen z televize. Když se náhle ocitne ve skutečném světě, zaplete se do úzkého kruhu protřelých vládních poradců, kteří touží po "moudrosti mudrců." (oficiálny text distribútora)

PavHer

Brilantní film s výborným Sellersem v hlavní roli naivního zahradníka, který nezná nic jiného, než zahradu a koukání na televizi. Když se poté dostane do světa politiky a médií, není díky absolutnímu nepochopení z jejich strany o úsměvné chvíle nouze. ()

Stealth2

Pro mne rozhodně nejlepší výkon Sellerse ze všech jeho filmů. Je zde naprosto dokonalý ! 5 * mi rozhodně nestačí. Vůbec jsem neměl o tomto filmu ponětí, před mnoha léty jsem hltal jen Růžové pantery a Večírek....pak mě na něj upozornil kolega a už jsem se "vezl"....miluju scénu omotávajícíse Shirley McLane okolo "tyče" u postelových nebes a závěrečnou procházku po vodní hladině.....úžasný film !! ()

adamm90

Výtečné. Film, který opravdu něco nese. Myslím, že tohle je opravdu inteligentí komedie. Silný film, jenž ukazuje na určitou hloupost rádoby chytrých lidí, kteří se zaobírají zbytečnostmi a pak přijde "hlupák" a s lehkostí svoji vlastní všem pomůže i když se o to ani nesnaží..... Výkon Petera Sellerse byl obravdu obdivuhodný a filmu dodával na síle. Takže až na hudbu jenž ve filmu byla na začátku, když Chance odešel ze svého bývalého bydliště, byl tento film opravdu senzační. ()

surprise

Příběh o tom jak prosťáček zahanbí nejmocnější je starý jako pohádky, ve filmu po Forrest Gumpovi je toto téma už vyčerpané, ale vzhledem k tomu, že tento jest z roku 1979 a že v něm hraje Peter Sellers nemá chybu. Navíc, stejně jako onen Forrest, má film zcela přirozený náboženský přesah a tím nadčasovost. Byl jsem až zaskočen, jak aktuální postřehy ve filmu byly a to autoři nemohli vědět, jak to bude vypadat za více jak 30 let. ()

robbez

Je to pravda odvěká, šaty dělají člověka. Zdvořilost a úsměv otevírají dveře i do té nejvyšší společnosti. Koho v dnešní době zajímá inteligence? Hlavní je umět naslouchat, s každým souhlasit a nikoho neurazit. Možná je to dobrý nápad i pro naši politickou scénu. Takový pan Gardener by byl skvělý prezident ČR. ()

gizi

Sellers je výborný herec a zde měl příležitost to ukázat, což se mu opravdu povedlo - prostě herecký koncert. Ale aby nedošlo k mýlce, film nestojí jen na něm, je to i ukázka výborné režie a též hudba je zde velmi dobře doplněná. Film jsem již viděl asi počtvrté, ale asi poprvé s pro mě zcela nevhodným zabíjejícím koncem s titulkovou scénkou z natáčení. 90% a 5*. ()

anonyym

Až po přečtení popisku tady jsem zjistila, že film má být komedie. Jenže mě to moc vtipný nepřišlo, vlastně pokud to tak mělo být, nepovedlo se to už vůbec. Chance mi sice byl od začátku docela sympatický ("jé, on nosí pořád oblek!") jenže pak to svou zabedněností úplně pokazil. Nutno dodat, že právě výkon Petera Sellerse byl na celém snímku to nejlepší a to jediné, co se dá hodnotit - vtip tomu chyběl a vlastně i pořádný příběh. Většinu filmu jsem se nudila, ten zbytek mi bylo divný, že nikdo z těch lidí kolem Chance nepozná, že ten člověk není normální. ()

Tomulka

Bez váhání dávám pět hvězd! Nejen, že se povedl scénář a režie a to opravdu dokonale, ale také ústřední role byla svěřena dokonalému herci. Umění PANA Petera Sellerse jsem měl možnost vidět jen v serii kolem Růžového pantera a tak jsem se těšil na jeho výkon i v jiném filmu. Vidět jeho mistrovství i ve vážné roli je pro mé srdce opravdu velké potěšení. Skvostně se mu povedlo pojmout roli Chance a to dosti podpořilo (jak jsem již zmínil) výborný scénář a režii. ()

kuri-noha

Pozoruhodný film, jakési fantasy-drama. Je to jedna velká satira dotažená do extremu. Čím víc o ní přemýšlím, tím víc si uvědomuji její pravdivost. Sellers byl fantastický! ()

Cesty timem

Tento film jsem poprvé viděl vlastně omylem jako ještě dítě v kině. Šel jsem s mámou na něco úplně jiného, možná ještě na nějakou pohádku, ale spíš myslím na nějakou komedii, už fakt nevím. A také nevím kdo to popletl, jestli máma, nebo změna programu. Pamatuji se, že jsme z počátku mysleli, že je to ukázka a ona ne a ne skončit. Už tehdy jako asi 10 letého mne film zaujal svou zvláštností. A byl jsem rád že jsem byl přitom, při jeho začátcích v kinech. Velmi rád si jej dám znovu. Téměř 5* a k tomu ty vzpomínky na dětství, takže zaokrouhluji nahoru. ()

Bogrant

To je tak, keď vás to pri tom nie veľmi baví. Film založený čisto len na bláznovstve a skvelom, minimalistickom hereckom vydaní od Sellersa, počas ktorého som však neustále mal potrebu niečo na to zakričať, aby sa to aspoň trochu pohlo ďalej. Príliš naťahovaná slovná utópia o magorovi, ktorý ani nevie čo sa okolo neho deje a o tom, že "Amerika je pre bielych", samozrejme s poriadnou dávkou nadsázky. Až v poslednej tretine to naberie parametre satirickej komédie, ktorá vyvrcholí pekným finále. Ale ten zvyšok predtým ma tak nedostal. ()

pz314

Moc milý a vtipný film! Ačkoliv člověk ví, že by to takhle asi neprobíhalo, vlastně jsem celému filmu věřil a krásně se bavil. Třešničkou pak byl symbolický konec. ()

Bragi66

Báječná rozehrávka s geniálním návratem Petera Sellerse. Nabízí se srovnání s dalším zpracováním příběhu se prostoduchým hrdinou "Forrest Gump" (1994). ()

JoudaCZ

Spíše smutný film o tom, jak se intelektuálně i emocionálně velmi omezený člověk shodou náhod a nepochopení okolí dostane (možná) až na samý vrchol společenského žebříčku, aniž by o to usiloval, aniž by to vůbec tušil. Tady naprosto přesně sedí název filmu - hlavní hrdina prostě jen "byl při tom". Režisér a hlavně Sellers skvěle uhlídali hranici důstojného ztvárnění hlavní postavy, ani na okamžik nesklouzli ke karikatuře, ač to k tomu leckdy svádělo. A třeba použití hudebního motivu "Also Sprach Zarathustra" ve skvělé aranži při Chancově "vykročení do neznáma", zde evokující Kubrickovu Odysseu, bylo fakt povedené. ()

lacertacz

„Blahoslavení chudí duchem.“ Síla jedince proti společnosti ovládané společenskými klišé a politickým ptydepe. Žádná pantherovská řachanda, ale poklidný a hluboký film k přemýšlení. Hrdina na konci odchází ne nepodobný panu Tau... ()

mfanta

95% - Naprosto fantasticky Peter Sellers dava filmu, ktery by byl bez jeho ucasti mozna polovicni, fantasticky naboj. Ziral jsem s otevrenou pusou od zacatku do konce, naprosto vtazen do deje a pln litosti s tim nebohym clovekem, ktereho prevalcoval svet. A on zaroven zmenil tento svet podle sve jednoduche logiky, kterou tento pokriveny svet nechape a interpretuje naprosto zcestne. Must see. ()

panton

trapnost situací, do kterých se hlavní hrdina díky nepochopení svého okolí dostává, je vygradovaná az do obludných, místy skoro neúnosných rozměrů, tedy pokud se do nich divák alespoń částečně vžije. :) je to opravdu drsná, hořká komedie o tom, kam až může vést sklon vkládat si vlastní význam do prostinkých odpovědí retardovaného podivína, kterému uhlazené způsoby a dětská bezelstnost otevřely cestu do lepší společnosti. míra komické trapnosti je skvěle vystupňovaná a na závěr ještě parádní pointa... tenhle fim mě úplně smetl. ()