Po tom, čo sa omylom napili čarovného nápoja, sa udatný stredoveký rytier Godfroy de Montmirail a jeho sluha Jacquouille ocitli v 20. storočí. Narazili tam na svojich potomkov, ktorí si však v priebehu histórie vymenili úlohy. Potomkovia starej šľachty schudobneli a na zámku sa usadil nový pán, zbohatlík Jacquard. To však nie je jediný problém, ktorému musia návštevníci vo vzdialenej budúcnosti čeliť. (RTVS)

kuro

Toto je presne ten druh filmu, u ktorého stačí na chvíľu vypnúť, nezamýšlať sa nad súvislosťami...Treba sa hlavne dobre baviť a ja som sa teda bavil královsky....Až mi nejde dohlavi ako si vôbec dovolili Reno s Clavierom urobiť zo seba takých blbcov aký sa len tak ľahko nevidia...:).Vynikajúca komédia.....4,8* ()

joelly01

Tohle mi sedlo. Skoro cely film jsem se smala ci chichotala, 107 minut uplyne jako voda a hlucha mista? Neexistuji! Tady si u me frantici fakt hodne splhli, hlaska strida hlasku a Clavier jako "Zakuj" je proste fenomentalni, ten mel za tuhle roli dostat Oscara! Komedie ke ktere se vracim pravidelne, videno uz as stodvaasemdesatkrat a stejne me vzdy spolehlive rozesmeje. A o to mi v komediich jde predevsim, zeano.... ()

TornadoETA

Zprvu se mi líbil nápad cestování časem, který se odlišoval od jiných snímků směrem k přítomnosti, ale pokud nebyli na scéně dva hlavní hrdinové, tak šlo o podprůměrnou komedii se špatnými dialogy. ()

papadoce

Toto je aj s odstupom takmer tridsiatich rokov jedna z najlepších komédií ever. Všetci herci idú v absolútne šialenom a hlučnom tempe, ale aj po možno 15 zhliadnutiach sa mi to nezunovalo. Asi zo žiadneho filmu nepoznám toľko replík ako práve z Návštevníkov. Vlastne si ani veľmi neviem vybrať tú najobľúbenejšiu postavičku. Od hlavných Montmirailovcov a Lafripujovcov až po snobov Berné a Berné, ja ich žeriem všetkých. Ak sa chcem smiať, toto je voľba na istotu. Inak, je v tom istá zvrátená genialita, dokázať napísať takýto scenár. A už musím ísť, je tu tá tulačka čo otravuje Rodžéra. ()

ostravak30

Jean-Marie Poiré dělal scénáristu u Sedmé roty, takže zkušenosti s bláznivými situacemi rozhodně využil. Jako od režiséra jsem od něj sice nic neviděl. Ale že se toho dá vymyslet spousty, když se středověký rytíř se svým panošem ocitnou v naší době je vcelku jasné. Jean Reno a Christian Clavier se navíc potkali už  podruhé a celkově hráli v celé řadě filmů, takže je jasné, že jim to klape. Návštěvníci svým pojetím odkazují na staré francouzské komedie, dnes už de facto vymřelý druh, které se pyšnily bláznivými situacemi odehrávajícími se v rychlém sledu za sebou. Stejné to bylo i s dialogy, které je opravdu obtížné někdy sledovat a aby vše klaplo, musí to být podpořeno hereckými výkony, což se podařilo. ()

Spectacle

Výborná francouzská komedie, která je pro mě osobně důkazem, že ve Francii tento žánr stále umí. Některé scény odzbrojují i po několika shlédnutích! Clavier ve dvojroli vede! ()

Bigfuckman

Vynikající komedie, které nemám co vytknout, narozdíl od jejich pokračování. Nesmrtelné hlášky typu : Smrdí to tu jak v chlívku starýho kozla, je to příbytek pro chrapouna, Saracen v ďábelském povozu, nech mě ty nacisto špinavej, já ty vaše sschnilý prachy nechci, čemu říkate cc.. a mohl bych pokračovat do aleluja. Pro mě nejlepší francouzská a možná i celosvětová komedie. ()

Dinsberg

Mě na filmu zajímala hlavně reakce hlavních hrdinů na zjištění v jaké době se ocitli. Tedy nikoliv v blízké minulosti, ale z jejich pohledu ve vzdálené budoucnosti. Třebaže hlavním lákadlem jsou ony nešikovné situace, plynoucí z rozdílů mezi oběma dobami, myslím, že lidé by se dokázali adaptovat na obě prostředí. Silný člověk vždy dojde úspěchu, ať už by žil v jakékoli době. ()

Renie42

Od začátku do konce akce a vtip, zajímavé téma cestování v čase. Je dobré, že i evropský, francouzský film dokáže zaujmout a nemusí být zrovna z Ameriky. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí, vtipní, příběh má styl. Líbí se mi, jak se snaží pochopit tu naši civilizaci, že se ze záchodu nepije a kohoutek musíme uzavřít po očistě a že do černého taxikáře se nebouchá. ()

carl.oesch

Asi jedna z posledních "velkých" francouzských komedií a tandem Reno-Clavier asi jedna z posledních francouzských filmových komických dvojek. Přitom jak Reno tak (kupodivu) i Clavier nejsou v žádném případě klasičtí komici, ale spíš charakterní herci (Reno určitě...). Film má strhující tempo, člověk se směje prakticky pořád a pořádně nahlas. Ano, takhle by se chovali "návštěvníci" ze středověku v dnešní době a člověk nemůže neocenit, že scénárista si dal i tu práci, aby rozlišil podstatně inteligentnějšího hraběte a jeho zcela primitivního vypráskaného sluhu, který celou dobu nepochopil, kde to vlastně ej a co se stalo.....Film má i onu logiku v rámci žánru (nádherná scéna se "spojením" prstenu, která z hororově laděného úvodu vyvrcholí v další z roztomilých a rozpustilých taškařic), ale možná že díky své sentimentálitě mně dostává i scéna, kdy se Godefroi vrací do své doby a loučí se svou pra, pra, pra dcerou, přičemž je zcela šťastný, protože viděl své pra, pra, pra potomky.....Co mně ve filmu maličko vadí je Valerie Lemercier a o něco víc i Marie-Anne Chazel. jejíž nesympatičnost je dána ale charakterem postavy. Ale přes to všechno dávám pět hvězd a dodal bych, že Francouzi v tomhle filmu ukazují jednu drobnou dovednost, které se nevěnuje až zas taková pozornost, ale je pro ně dost typická - práci s klasickou hudbou. Kromě Ery, kterou není třeba komentovat a vlastní originální hudby k filmu je sem skvěle zapojená hudba Felixe Mendessohna Bartholdyho...... ()

anyonecek

Zde mi Český dabing přidal na plné hodnocení. Skvěle namluvené postavy a tady se musím rozhodně přimluvit za dabéry. Každopádně samotný film má spoustu skvělých vtipů a spoustu hlášek, navíc parádní herecké výkony od Christiana Claviera a Jeana Rena. Velice dobrá komedie! ()