James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

Ekdahl

Zhruba do poloviny to ujde, pak ovšem aktéři usedají ke hře v karty a v tuto chvíli padá řetěz: vcelku logicky, neboť natočit pár maníků hrajících karty, aby to mělo grády, jaksi nejde. Čili nuda. Poté se již tempo přes pár dobrých scén nahodit moc nedaří, na vině je mj. přepálená stopáž, překombinovaný děj a cukrování Bonda se sl. účetní jak vystřižené z červené knihovny (co tohle dělá v bondovce?!). Za mě nefunguje ani Eva Green. Nehezká a nesympatická, sorry. Pak tam je x za vlasy přitažených jednotlivostí: 120 nebo kolik melounů by se asi nevešlo do jednoho kufříku, úvodní honička na jeřábu je sice efektní, ale nepříliš logická (těžko by se s ním rval na jeřábu, chtěl-li ho dostat živýho, že ano), po té srdeční příhodě se Bond dal dohromady trochu moc rychle, předpokládáme-li, že není kyborg, cukrování se slečnou účetní by asi nebylo tak veselé, vzhledem k předchozí akci s Le Chiffrem atd. Craig má dobrou fyzičku, v tomhle ohledu klobouk dolů, ale má tohle na Bondovi být to hlavní? Není ani žádný womanizer, což Bond vždycky byl, ale Craigovi tohle prostě nevěřím. Klady: Mikkelsen, plno vydařených scén. Závěr: jak moc se to odchyluje nebo neodchyluje od tradičních bondovek je mi celkem jedno (dnes skutečně nelze bondovky dělat jako před 30ti lety, milí tradicionalisté, to by byla čirá parodie), vadí mi na tom filmu jiný věci. Celkově pro mě jedna z nejslabších bondovek. ()

Videozuma

Česká bondovka ? Dobrá investícia asi. Odhliadnuc od toho, že je to fajn rozprávka a zábava, je označenie aj za český film najtajomnejši a najzaujímavejší aspekt tohto blockbustra. ()

Cornello

Měl jsem strach s Craiga v roli Bonda ale tímhle si to u mě udělal dobré a věřím, že následující filmy s ním budou alespoň podobné kvalitní Za mě jeden z těch oblíbenějších filmů a to nejen jako fanda hazardních her, přesněji kvůli pokeru ()

archetta

Takhle má vypadat bondovka. Vidíme Bonda, když ještě není Bondem a hned na začátku se podíváme na krásnou rvačku. A Cifra je jeden z nejlepších záporáků. ()

topol999

Svěží film s Danielem Craigem v hlavní roli. Možná bych zkrátil délku, ale na druhou stranu to rychle ubíhá... Akce je tu docela dost a změna prostředí filmu prospívá. Jen je škoda, že film se jmenuje Casino a poker se hraje jen tak asi 50 min. filmu. Jen konec mohl být lepší. 90% ()

quido.morava

Bondovky, chtě nechtě, musíme brát jako samostatnou kategorii, s jistou - nemalou - dávkou nadsázky, jinak by hodnocení dopadlo nevalně. Za mne je v tomto ohledu Casino Royale jednoznačně nelepší a nejvyváženější bondovka z těch s Danielem Craigem, možná i ze všech. ()

Mordechai

Craig? Bond, který není Bond... i Pierce Brosnan s Seanem ho podrobyly kritice... Kdepak toto není ten pravý gentleman... to je jen nějaký sportovec.... i Lazenby byl lepší... ()

Firefox69 odpad!

„Nesahej na to péro!“ „Proč?“ „Střílí otrávený šípy!“ „Nesahej na ty hodinky!“ „Proč?“ „Je v nich schovaná bazuka!“ Další z řady superultramegahyperšpiónských debilit. ()

KcarlosK

Tento způsob Bonda zdá se být naprosto v pořádku. Mads je výborný záporák, Evička je kočička a Daniel je cool. Co si přát od bondovky víc, že? ()

Corek

Je rok 2017, viděl jsem všechny Bondy a tenhle je nejlepší. Těžko srovnávat s klasikou a Connerym, ale pocity po zhlédnutí Casina byly nejsilnější. ()

Toombar

První a nejlepší Craigův bond. Se poměrně hezkou Bond Grill ale to jen vedlejší. Jsou dva typy bodů, jeden co má veškerý super věcičky a druhej kterej má jenom dvě nohy, dvě ruce, jednu hlavu a tělo. A tím druhým bodem právě Craig je. 9/10 ASI SNAD NEJLEPŠÍ NOVODOBÝ BOND ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Uvědomte si, že jestli prohrajete tak naše vláda financuje terorismus!" Bond musí vyhrát pokerový turnaj, aby finančně zruinoval člověka, který pracuje pro mocné teroristy. Blonďatý Daniel Craig tehdy neodpovídal zažité představě tajného agenta. Je mu zde jedno, jestli protřepat nebo míchat. "Bond. James Bond." A oblíbenou frázi řekne jen jednou. Za to se nám tady zamiloval a podlehl touze po normálním životě. To nastalo ve chvíli, když se seznámil s pihatou Evou Greenovou. "Nejste můj typ." - "Chytrá?" - "Ne, svobodná." Ta nebyla typickou Bond-girl, která Bondovi okamžitě zobe z ruky. "Myslím, že to nazvu Vesper." - "Protože má hořkou chuť?" - "Ne, protože, když to ochutnáš, chceš to celé vypít." Ovšem chemie mezi touhle kráskou a Bondem fungula naprosto na výbornou. Akční scény se odehrávající v invenčním prostředí obřího staveniště nebo rozpadajícího se domu. Také zde máme fantastickou parkourovou scénu, při níž utíkající ladně proskočí melou mezerou ve zdi, zatímco Bond zdí jednoduše proběhne. Ocitneme se v Benátkách a Ugandě, na Miami, v Černé Hoře i na Bahamách. "Omlouvám se, ta poslední karta mě málem zabila." A pochopitelně v casinu, kde sledujeme napínavé pokerové scény. O Craigovi si nemyslím, že je nejlepší Bond. To byl Pierce Brosnan, ale to snad všichni vědí. Nemohu, ale o Craigovi napsat, že byl špatný. "Čemu se smějete?" - "Tomu, že se všichni dozví, že jste umřel, když jste mi drbal na koule." Film je na Bondovku uvěřitelný a realistický, a hlavně se nám nedostává toho, co známe z více než dvou desítek dalších filmů. "Víš, Jamesi, kdyby z tebe zůstal jenom usměv a malíček, i tak by toho bylo více, než u většiny mužů." - "To protože víš, co umím dělat s mým malým malíčekem." - 80%. ()

Nag0

Film o Jamesovi Bondovi, ktorý si ale túto značku vôbec nezaslúži. Tým nechcem na začiatok môjho komentára nijak predznačiť, že by nespĺňal nejaký ten pomyselný štandard nastavený jeho predchodcami, skôr by som chcel poukázať na to, že svojou ligou ďalekosiahle presahuje svoju "značku". Nechcem ísť až tak ďaleko a prehlásiť, že keby premenovali hlavného hrdinu, nejak by to obohatilo celkový dojem, no možno by mi tento snímok ešte viac prirástol k srdcu. V skutočnosti jediná vec, ktorú môžem tomuto snímku vytknúť je možno prílišne sladká 10 až 15 minútovka k záveru stopáže. Na opačnej strane sa tu ale tiež naskytuje myšlienka, že bez "Bonda" by to už nemalo dostatočnú razanciu a romantická linka by nevyznela ani len tak, ako vyznela v tomto prevedení, takže summa summarum môžem len nahodiť bielu polokošeľu, čiernu kravatu vytiahnuť bicykel z garáže a ísť hlásať o prvotriednosti tohto akčného skvostu ktorý či už to v napätí, sugestívnosti, stylingu, dialógoch, výpravnosti alebo len recepte na majonézové vajcia len ťažko hľadá konkurenta. 5* ()

aneta105

Nový Bond, nové technické vymoženosti a nový děj, Řečeno ve zkratce, toto je nový grandiozní děj této Bondovky. Nový James mi tak nevadí, ani herecké výkony, ale dost mě zklamala myšlenka na záporáka a taky na to, že tento film je nejvíce o hraní pokeru. 65% ()

funesfilm

Akčné scény famózne. Hudba tiež. Hovoreného slova toľko niet, no práve prvé spomenuté to vyvažuje a snaží sa byť dominantným. Keď už aj nejaké to slovo či veta z úst účinkujúcich zaznie, má prejav občas amatérsky, ba i komický. Nebyť tohto, tento "Bond" mohol byť absolútne dokonalý. Nová vlna sa valí... ()

Skeewe odpad!

Craig ve filmu, katastrofa. Jen pokus o akční trapárnu, tohle s Bondem nemá nic společného a jen se snaží nahonit si body přidáním slova "Bondovka" k názvu. Škoda, že série Bondovek už skončila, dneska už prostě nikdo neumí udělat dobrý film. ()

CinkBoomBang

můj nejoblíbenější Bond. Neotřelý, nečekaně vtipný, špinavý, zbitý, pochybující, prohrávající, lidský, živý, umírající... Perfektně vykreslená postava o kterou skutečně budete mít strach... Postava kterou jakoby jsme teprve nyní poznali a teprve nyní si k ní našli vztah a přitom je to starý známý Bond, James Bond. PS díky Timothy Daltonovi :-) ()

MiLuka

Tahle bondovka je nejlepší podívanou, kterou může filmové plátno vůbec snést ! - Od začátku jsem byla unesena dějem, rychlostí akce, úchvatnými záběry kamery, silnými postavami a celou tou dokonalostí Mr. Craiga a jeho zářivýma očima, který je a zůstane navždy nejlepším představitelem slavného Jamese. Geniální obsazení v podobě Madse Mikkelsena v roli Le Chiffre a (snad nejkrásnější bondgirl) Evy Green jen dokresluje celý děj. Sexuální chemie mezi Craigem a Greenovou je do očí bijící a tak milostné scény jsou tak nějak více uvěřitelné. Daniel dodal Bondovi takovou nálož charismatu a sexappealu, že by kdejaký muž zrudl závistí. Nejlepší scény: počáteční honička na jeřábu, zběsilá jízda po letišti, partie pokeru s Chiffrou, mačetový zápas na schodech, něžná scéna s Vesper ve sprše, Bond byl otráven a hroutící se dům v Benátkách. Pro mě dechberoucí a úchvatná podívaná, po které toužím vidět tento skvost zas a znova. Bůh a Bond je jen jeden - a jmenuje se Daniel Craig. With Love and admiration. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze