Na konci štyridsiatych rokov minulého storočia Martha Becková a Raymond Fernandez spoločne vraždili vojnou ovdovelé ženy, ktoré odpovedali na ich inzerát v novinách. Paradoxné je, že rovnakým spôsobom sa zoznámili aj obaja zločinci. Ray podal inzerát, lenže na stretnutí so svojou obeťou Marthou sa jeho zabijacký plán nenaplnil - obaja sa totiž do seba na prvý pohľad zamilovali. Spoločne potom okrádali a brutálne vraždili zamilované vdovy, ktoré hľadali lásku na falošný inzerát. Získali prezývku Vrahovia osamelých sŕdc. Keď ich konečne vyšetrovatelia Elmer C. Robinson (John Travolta) a Charles Hildebrant (James Gandolfini) chytili, mali na svojom konte 12 obetí. Napriek tomu sa predpokladá, že skutočný počet zavraždených žien neklesol pod dvadsať. Pred súdom zločinci tvrdili, že sú nevinní, ale v septembri 1949 ich odsúdili na trest smrti a po mnohých odvolaniach 8.3.1951 zomreli na elektrických kreslách v Sing Singu. (TV JOJ)

IceQueen

V skutočnosti Martha Beck nebola ani zďaleka taká krásna ako Salma. Vojak, ktorý jej pomohol k prvému dieťaťu sa radšej pokúsil o samovraždu, než by si ju mal vziať. Druhé dieťa porodila vodičovi autobusu, ten s ňou v nedobrovoľnom manželstve vydržal až šesť (pre neho dlhých) mesiacov. Martha totiž vážila vyše sto kíl a nepatrila medzi najatraktívnejšie ženy a podľa toho, čo porobila neskôr, ani čistotou ducha asi netrpela. Svojich detí sa zbavila (iba opustila, nezabila) na žiadosť Fernandeza, iba tak mohla s ním ostať po tom, čo ho vysliedila v New Yorku. To bola jeho podmienka. Pôvodne patrila medzi Fernandezove obete, ale zúfalá túžba po živote ako z červenej knižnice ju donútila ho vyhľadať, plniť všetky jeho priania a starať sa o jeho blaho. Fernandez praktikoval voodoo rituály (znalosti z basy) a bol presvedčený, že má mystickú moc nad ženami. Okolo ich prípadu bol veľký poprask v médiách a novinári si dosť výdatne zgustli na Marthinom vzhľade, čo ju poburovalo a urážalo (tiež má city a je ľudská bytosť, vravela). Popravili ich v ten istý deň. Fernandez hystericky vyčíňal, Martha bola pokojná a takmer sa nevošla do elektrického kresla. ()

SallyZen

Takovýhle sviňě by měli trestat jinak než smrtí. Měly by až do smrti dřít za to, co udělali. Já jsem o tomhle případu četl v časopise a některé pasáže byli fakt odporné, když popisovali úmrtí těch nevinných lidí. Ale tenhle film patří do červené barvy. Hayek + Leto považuji za jednu z nejlepších padoušských dvojic. Oni to ztvárnili dokonale. Kdyby mi byli sympatičtí i vyšetřovatelé, což bohužel nebyli, tak by to bylo i za 5*. Travolta, čím je starší tím míň mě baví. Scénář + temně děštivá atmosféra filmu dělali pěknou kulisu v honu za "Vrahy osamělých srdcí", kteří byli odpornější než mnoho jiných záporáků. 80% ()

Martin741

Nemam nic proti Travoltovi, ale Slame Haykek rola perfektne sadla - film je slusny priemer, rezisersky ale odbite, Robinson nie je nejaky extra rezisersky talent, to vidno z hodne scen, ze je to len reziserska rutin. Zvysok ako tampo, dialogy na urovni : 40 % ()

MrPierc

Čistě stylizovaná kriminální detektivka zasazená do poválečného období, kdy byla v Americe krize finančí i duševní. Travolta a Gandolfini nečekaně dobrá dvojice. Gandolfini popichující a Travolta citlivý nesoucí svou temnou minulost. Zajímavý film hlavně kvůli vykreslení postav dvou zvrácených vrahů milenců, kteří zabíjeli válečné vdovy. Film nenudí, muži chodí v kabátech a ženy v krásných šatech. Jedna znich se drží za ruku s mužem, v druhé drží kladivo ... ()

cubajz

věčná škoda, že se celý film rozjede až hodně u konce, kdy má páreček zabijáků těsně před popravou - kriminálka na jedno použití, která potěší občasnou brutalitkou. ()

Topco

Malý, nenápadný retro-noir z obdobia prelomu 40tych a 50tych rokov, ktorému navzdory pomerne hviezdnemu obsadeniu, patrí bezpečné miesto vo vodách šedého priemeru. Travolta sa snaží pôsobiť drsne, Gandolfini vyzerá drsne nejako tak prirodzene a dvojica Leto-Hayek trošku prehráva, ale keďže hrajú psychopatických milencov na úteku, nejako to nevadí. A keď už ani takíto herci, tak ani príbeh či atmoška nevytiahnu tento kúsok z priemeru. ()

BUD-SFIS

Takova stara dobra detektivka, kdy detektivove byli drsnejsi nez smirgl a holky krasnejsi nez andele. Vypravecim zpusobem a celkem chytlave, sice trosku zmatene ale fcelku ujde. ()

Juto

Aj keď to nie je príliš detektívny príbeh, Robinsonov dobový film poskytuje strhujúci pohľad na dynamiku, ktorá z Fernandeza a Beckovej robí sériových vrahov. 7/10 ()

kosta73

V rámci sledování mého oblíbence Gandolfiniho jsem došel až k tomuto dílku. Pro mě rutinní, šedá ( tady doslova ) záležitost se standartně nevýrazným Travoltou, jak jsem na něho v posledních letech zvyklej. Gandolfini je tam takový velký tele, což mně taky nepřidalo. Na druhou stranu záporáci jsou fakt hovada ( jinak to nejde říct ), takže to místy mělo až nepříjemnej tlak a závěr filmu mně z paměti asi jen tak nezmizí. ()

TO

Takovýto retrostyl vyprávění je mi celkem sympatický, ale předkládaná skoro kriminální story bohužel na téměř dvouhodinovou metráž nestačí, málo děje a hlavně málo napětí. ()

Beky

..tohle je prostě typická promarněná šance!!!..né, že by byl příbeh extrémě zajímavý a vhodný pro gigantický velkofilm, ale podle toho všeho co měl režisér k dispozic ( zejména špičkové herecké vybavení ), měl film dopadnout rozhodně lépe!!! Největší chybou je fakt, že fakt:) často nudí....zejména v jeho první polovině!!!...žádné z postav se nevěnujem dostatečné, všechno je roztříštěno.....skáčeme z jednoho místa na druhý!!! nicméně, nemůžu upřít atmosféru, typickou pro noir film, kterým se také Osamělé srdce snaží být ( žádná z postav neni kladná )..dále stojí za řeč výprava filmu, která si pravda velké plátno zaslouží!!!!..a teď něco pro silné žaludky, tento film je opravdu velmi,velmi drsný..teď se to netýká jenom scén, ale pocitů které se dostaví..víte, všichni jsou ve filmu postiženi minulostí, která neni růžová a zabývají se případem, který by zvednul ze židle nejedno Osamělé srdce.....!!!..60%!! Jednou větou: Film doporučuju přesto všema deseti, některé chování lidí nesmí totiž poznat nidky omluvu!!! ()

uiu

Film, který si nezaslouží být v modrém hodnocení. Příběh vypráví o smutném policistovi (John Travolta), který se nedokáže vyrovnat se sebevraždou svojí ženy a o dvou zlodějíčcích/mordýřích, které pronásleduje. Někde ve skrytu duše tajně doufá, že nevysvětlitelná sebevražda jeho ženy byla jen fingovaná vražda někoho, jako jsou tito dva. Ústřední dvojici milenců/vrahů ztvárňují Jared Leto a Salma Hayek, kteří se vetřou do přízně osamělých žen a mladých vdov, aby jim následně vzali veškeré úspory, zabili je a utekli beze stop. Ve filmu není jediné hluché místo, děj se neustále žene kupředu stejně jako naši dva vrazi a v závěsu za nimi je i policie, která je ovšem bezradná s vyšetřovacími technikami ve 40. letech minulého století. Film o lásce a co jste schopni kvůli ní udělat. Film o tom, že důkladně nezmáme ani svoje nejbližší a nedokážeme odhadovat jejich činy. Možná je na vině hloupoučký český název... ()

ivan bohatyr

Z počátku to vypadalo na slušný krimi snímeček, ale jaksi se to zvrtlo, nevím jestli úmyslně nebo ne, v bezduchou zabijačku. No každopádně to není nejhorší, ale zároveň ani neohromí, akorát středový průměr. ()

lumiros

Výborná kriminálka z let těsně poválečných, ale člověka až mrazí, čeho jsou někteří "zamilovaní lidé" schopni a přijde až líto, že u nás také není trest smrti. ()

strixsr

V krátké době po Black Dahlii další film, který se mi přesně trefil do vkusu. Hutná atmosféra a přesné zachycení mého oblíbeného období dějin vynesl film na jedno z předních míst mého osobního žebříčku tohoto roku. ()

blackJag

Není to vyložená prohra. Člověku podobná kriminálka lehce zpříjemní nudný večer a obsazení má v podstatě hvězdné. Travolta podle mne rozhodně nepatří do starého železa a své postavě dokáže vtisknout aspoň náznak herecké studie (podat český herec podobný výkon, hned z toho kouká Český lev), Leto je svým proplešlým vrahounkem zase minimálně zajímavý a Hayeková je jednoduše kočka za každých okolností. Slušná rutina. II Scénář: Todd Robinson. 60% ()