Na konci štyridsiatych rokov minulého storočia Martha Becková a Raymond Fernandez spoločne vraždili vojnou ovdovelé ženy, ktoré odpovedali na ich inzerát v novinách. Paradoxné je, že rovnakým spôsobom sa zoznámili aj obaja zločinci. Ray podal inzerát, lenže na stretnutí so svojou obeťou Marthou sa jeho zabijacký plán nenaplnil - obaja sa totiž do seba na prvý pohľad zamilovali. Spoločne potom okrádali a brutálne vraždili zamilované vdovy, ktoré hľadali lásku na falošný inzerát. Získali prezývku Vrahovia osamelých sŕdc. Keď ich konečne vyšetrovatelia Elmer C. Robinson (John Travolta) a Charles Hildebrant (James Gandolfini) chytili, mali na svojom konte 12 obetí. Napriek tomu sa predpokladá, že skutočný počet zavraždených žien neklesol pod dvadsať. Pred súdom zločinci tvrdili, že sú nevinní, ale v septembri 1949 ich odsúdili na trest smrti a po mnohých odvolaniach 8.3.1951 zomreli na elektrických kreslách v Sing Singu. (TV JOJ)

Loky393

Nebyl to jak sem ho viděl poprve čekal sem ja to všechno dopadne ale neni to zrovna film ktery jednou uvidite a pak se na něj budete chtit divat znovu herecke vykony byly super John to zahral vyborně a Salmička role takove žarlive s prominutim svině ji sedla jo dobry ()

Calvus77

Velmi dobrá retrokriminálka, která překvapí občasnou brutalitou a psychologickým vykreslením charakterů. Jen Travoltovi jsem to nevěřil. Možná je to tím, že jsem ho neměl nikdy rád a tady mi byl vysloveně nesympatickej, ale třeba to tak hrál schválně. Ovšem padouši, Leto s Hayek jsou výborní! ()

RAPTTTOR

Stylová kriminálka z let dávno minulých. Bez složitých technických triků. Jen díky zdravému rozumu a intujíci jsou dopadeni dva, kterým můžeme říkat třeba… zrůdy. Všechno je tady jak má být, postavám věříte naprosto vše. Stejně tak i děj je postaven na velice pevných základech, sice se nedere nijak závratně kupředu, ale to je asi dobře.Máte čas přemýšlet nad zoufalstvím některých lidí a štěstím, že ani Vás ani Vaše blízké něco podobného nepotkalo. ()

Vaso

Syrový, nijak zbytečně přehrávaný příběh, nutící k zamyšlení nad tím, co se může odehrávat v něčí hlavě. Nehledejte v tom žádnou akční podívanou, jde o pomaleji plynoucí děj bez dramatických zvratů, což je spíše ku prospěchu. Dobré. Víc než dobré. ()

fuskoric

V podstate vôbec nie špatná kriminálka, počas ktorej vás miestami až zamrazí. Z hercov paradoxne najviac presvedčil J. Leto, I keď Salma (Bitch won't die) tiež mala svoje svetlé momenty. ()

violik

Příjemná atmosféra 40.let s Travoltou pro něho netypickou rolí, která mu rozhodně seděla, víc než by se dalo u něho uvěřit. Naproti Jamesovi Gardolfini, kterému jeho klasická role byla šitá na míru. Salma zahrála zrůdu k zalknutí dokonale, skoro by jeden neuvěřil skutečnosti. ()

andy60

Film mě nezaujal až tak, jak by měl, a já vlastně nevím proč. Herci byli dobří (především Leto + Hayek v roli záporáků), ani režie nebyla špatná, ale jak se říká - něco tomu prostě chybělo. ()

cartouche

Co tohle mělo být za žánr, to zřejmě nikdo ze zúčastněných pořádně neví. Celé je to takové divné a do toho se ještě míchá naprosto irelevantní love story mezi Travoltou a Dernovou. Nejpikantnější je, že Salma Hayek hrála osobu, která byla ve skutečnosti nevábnou obézní matronou, o kterou by si většina mužů tak maximálně opřela kolo. ()

peproch

Člověk bývá tu a tam vystaven absurditě. Nerozumí, nechápe, diví se činu nebo počínání druhých. Detektiv nerozumí počinu manželky a matky syna, stopuje pár sexuálně poblaznenych vrahů, vidí v jejich počinu jen bestiální zlo, sám ale chce tajit svůj sexuální poměr. Jen Martha a Ray nebyli osamělí. Možná je osamělost znakem dobroty čelící absurditě. Bestialita poji se s partnerstvím. Happy end, detektiv opouští job. Fantastický reflexní příběh v noir kabátě. Vypravěč jako průvodce životy jiných. Podle mě, vynikající Salma H. ()