Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiálny text distribútora)

CrazymanM

Velmi zajímavý příspěvek k otázce terorismu,ať už islámského či jiného.Nemohu říci,že bych byl tímto snímkem nějak ohromen či unešen,přesto mě donutil k přemýšlení.Dále bych ocenil herecký výkon Samuela Jacksona,slušnej kruťák,takové role mu sedí! ()

zuzulatomas

Samuel L. Jackson ako v hlavnej úlohe mučiaceho vyjednávača, ktorý je obsadený do psycho-thrilleru. Obsah filmu veľmi zaujímavý, posledných par minút prišlo rozuzlenie. Bolo vidieť čo dokáže ľudské odhodlanie voči viere alebo voči myšlienke pokúsiť sa odolávať za každú cenu. Podľa mňa jednoduchý a dobrý film. ()

blondboss

Perfektný film. Určite som videl aj zopár lepších akčných snímok, ale toto človeka chytí za srdce už len kvôli tomu napätiu a myšlienke. Môžeme mučiť jedného muža, aby sme zachránili tisícky ľudí? Môžeme mučiť jedného človeka, ktorý obetoval 53 ľudí, na to, aby sme zachránili tisícky ďalších nevinných? Môžeme obetovať jeho rodinu, aby sme zachránili obyvateľstvo pred katastrofou? Jordan naozaj bravúrne vyjavil v tomto filme dilemu tejto obety. Perfektný výkon Samuela L.Jacksona ako sadistického vyšetrovateľa a tiež klasicky dobrý výkon Carrie-Anne Moss ako obhájkyne ľudskosti. Nehovoriac o skvelom výkone Michaela Sheena, ktorý rozohral túto pekelnú hru. Tento film splnil všetky moje očakávania z hľadiska deja, myšlienky, napätia a akcie. Je len škoda hodnotení, zdá sa mi trošku podhodnotený. Pre mňa 90 % ()

Mikecat

Islam, jeho hrozby a "jeho prínos!"!!!Jeden arabský dement, ktorý nastraží bomby pre nevinných ľudí, zabije najskôr 53 ľudí ďalších niekoľko miliónov je v poradí a agentka Brody je taká súcitná s týmto nenásytným sviniarom, že "H" nemôže dokončiť svoju robotu a vybuchne aj 4.bomba, ktorej pozíciu neprezradil...Kto tu je potom zviera?.....Chceli by ste, aby vo vašom okolí vybuchla bomba a zničila vám vaše sny?Čo by ste spravili človeku, čo ju tam nastražil?... ()

MASH_4077

Jednoduché až strohé, ale přitom tak dokonalé. Film, který tak jednoduše poukazuje na 2 velmi závažné otázky v "moderní" politice. 1.-Proti ohni bojuj ohněm - no jo, ale kdo si to veme na triko??? Nemůžete používat stejné techniky a praktiky a "hrát" si na lepšího. 2.-Pokud ovládám zlo, je to dobře?? Co až se mi to zlo vymkne? Co pak?? Otázek je hodně, řešení jsou obtížná a je jich málo. A teď si to představte v 97minutách. ()

Caan

Nevím proč, ale Sheenovi jsem postavu teroristy prostě nežral. Po celý film na mě působil spíše jako komická postavička, což je docela zásadní. Když to takhle cítíte, tak je pro vás celý film - který jinak může být dobrý - ztráta času. ()

ondra.char

Jiný pohled na světový terorismus. Skvělý herecký výkon "záporného" Samuela L. Jacksona. Až na stupidní český překlad názvu filmu, nemůžu říci slovo kritiky. ()

Paladin25

Mám veľmi rád takéto komorné drámy plné zvratov a vzrušenia. Hlavne keď sú postavené na skvelých hereckých výkonoch. Tento film ma skutočne oslovil, lebo v sebe nesie mnohé posolstvá a ukazuje nám ako to vlastne je s tou "demokraciou" v Amerike ()

brtko

Surový zato dychvyrážajúci thriler. Skvelé herecké výkony a otázka, čoho sú ľudia schopní pre záchranu miliónov ľudí. Keď Samuel L. Jackson prehlásil "Priveďte deti" tak som naozaj nedýchal. ()

DanielaE

Nemohla jsem - coby "bytostný humanista" - dát 5 hvězd. Protože prostě nevím, protože to je na celoživotní stuium filosofie x 99 životů, a to to asi podceňuji. Kde končí humanita a nastává boj o přežití. Je to zobrazení krize současné euro-americké společnosti, civilizace tak, jak ji známe, co si budeme namlouvat. Dlouho mě nic tak nezasáhlo, S. L. Jackson vynikající, stejně tak M. Sheen (asi si natáčení moc neužil...), C.A. Moss pro mě je krásná ženská, ale už v Matrixu mi přišlo, že je na takovýto typ filmů přiliš patetická, na divadle by mohla být úžasná. Režie mi přišla dobrá, jen bych možná víc využila těch prostřihů ven, těch pár zdůraznilo atmosféru dole, mohlo to film více zrytmizovat. Na jednu stranu mi tam chyběla katarze, takové to přiznání viny a pravdy - ač vím, že to zní směšně, ale téma je příliš silné - na druhou stranu si uvědomuji i s vědomím, co jsem napsala výše, že na to by jeden - a možná ani 100 - filmů nestačily. ()

maraHCV

Výborní tři herci tomuto filmu dodali šmrnc,ale jinak je zpracování ubohé a béčkové!Některé dialogy typu:kdo tu má jakou pravomoc!byly až místy k smíchu!Nevím jestli je to nedostatkem peněz nebo neschopností tvůrců?!Snad se někdy dočkáme trošku vymazlenějšího remaku...Za osazení a námět:tři hvězdy! ()

BlackAngels

Možná, že to bylo hodně brutální a asi to muselo dost bolet, ale... pořád je to jeden život za stovky dalších. Samuel měl mojí podporu do poslední chvíle. A obrana agentky Helen mě fakt vytáčela. Nakonec stejně Sheen natáhl rafany a s ním i stovky dalších. A navíc byl na bolest připravenej a rozhodl se pro ní ze své vlastní vůle a dobrovolně. No prostě bych ten film změnila, ale to jsem chtěla i když se potápěl Titanik a bylo mi to prd platný. Stejně se vždycky potopil. Takže i přes to, že sem u toho nadávala a byla jsem vytočená tak se mi filmek líbil. Zas tak krvavý a nechutný to není a pokud zvládáte večerní televizní noviny tak myslím, že zvládnete i tohle. A pak se zkuste zamyslet, jak by jste se zachovali vy a koho by jste podpořili... ()

silak_xup

Film, kde je všechno hrozně přísně tajné a všichni tam jsou supertajně důležití... místama jsem se musel smát některým dialogům, tváří se tak vážně a tajně až mě to rozesmálo. Pointa filmu super, týpek co má sví náboženský přesvědčení nastrká po USA 3 nukleární bomby a požaduje aby prezident stáhnul americký vojáky z Arabskejch zemí a vůbec se tak nějak přestal srát do jejich života... a nechá se schválně chytit. Pak koukáme na opakující se smyčku záběrů kde SL Jackson docela drasticky mučí onoho atentátníka a Trinity z matrixu se snaží najít bomby (v Matrixu jí to teda slušelo o dost víc)... Celkově na mě film ale působí tak nějak ,,uměle´´ ale zase tím, že to celkově není uplná pecka dokáže některýma scénama překvapit (ty vole to s tou manželkou atentátníka už je silnej kalibr). 65% ()

Facerr

Kam až jsme ochotni zajít, když nám hoří koudel u zadku? Jestli jste si podobnou otázku někdy položili, bude tahle podívaná přesně pro vás. Docela hezky vypointovanýmu filmu ale přesto trochu chybí lepší závěr, kterej moh Odpočítávání poslat ještě vejš. Zase tu ale stojíme před otázkou, jestli právě tahle tečka neměla bejt "jen" vykřičníkem. ()

Max Q.

Jako námět zajímavý, ale provedení... No nevím, žádné napětí, žádné velké zvraty, smrdělo to korunou a logika si vzala zase jednou náhradní volno. ()

djbarrel

Dobrý a vzhledem k současné situaci stále aktuální film. Bez rozmyslu 4 hvězdy nicméně vyšetřovatelka FBI mě srala naprosto neskutečným způsobem a tak jednu hvězdu musím sundat. V případě takovýchhle teroristů by neměli existovat hranice ... 70 % ()

swinevenca

Zase jeden povedený český název, tenhle komorně provedený a solidně psychově vystavěný film není o odpočítávání, ale o nemyslitelném. Ať už je to blízkost možnosti stát se radioaktivním popcornem nebo,a vlastně především, volba mezi týráním nevinných dětí ultrazmrda a záchranou mnohonásobného počtu nevinných dětí nevinných lidí. Během filmu jsem jasně na straně preparátora, protože ve virtuálním světě se tyhle kroky dělají snadno a lidi včetně mě si zvykli ma tyhle volby nanečisto. Ale chvíli po filmu bych si skoro napařil tři útrpný růžence, abych se za tu myšlenku řádně pokál. Na druhou stranu tři čtvrtiny času se film nudně pohybuje daleko před mojí hranicí, ten sráč zaslouží co proto. A nechápe to jen Ester Janečková, jejíž postava v čele jakékoliv podobné organizace je taky něco nemyslitelného. ()