Jeden z nejuznávanějších raperů na světě, Curtis "50 Cent" Jackson, je hlavním hrdinou filmu. Marcus je zhrzený chlápek, se kterým se život nemazlil. Poté, co byla zavražděna jeho matka, se vrhne na dráhu drogového dealera a začne si užívat života. Příběh natočený na motivy skutečného života 50 Cent Jacksona. (oficiálny text distribútora)

Skretule

Nečekal jsem absolutně nic, maximálně kýčovitý biják na téma "Jsem hrozně drsnej rapper!" , ale dostal jsem celkem zajímavý pohled do společnosti ve které bych nechtěl žít ani za pár volů :D ()

brodži

Když jsem viděl Curtise"50ti haléře! Jacksona tak se mi začla otvírat kudla v kapse. Všude černo, tma, drogy, násilí. Harlem jak ho známe z vyprávění. Vše se točí kolem žvanění (rapu) a drog. Jak nudné. Člověk musí přetrpět celkem nezáživnou podívanou ale jediné, co ho drží u toho je, že je to natočený aspoň zajímavým stylem. Jinak by monitor letěl oknem. Uvažoval jsem, že si film zaslouží větší hodnocení ale ten závěr to byl kentus roku. Dokazovalo mi to jen to, že Rap je totální sranice a 50ti halíř jen mluví. Chtělo se mi zblit. Za Sheridana 3* ()

sibskyn

nikdy jsem 50 centa neposlouchal, pravděpodobně ani nebudu, ale tohle film o něm se mi doopravdu hodně líbil, sice nevím co z toho bylo pravda, každopádně z pohledu filmařského se jedná o povedený snímek. ()

DonParegio

Načo čítať fiftyho životopis keĎ si ho môžme pozrieť v kvalitne spracovanom filme s dobrou muzikov. Aspoň vidno že fify bol silný bojovnik a podarilo sa mu to dotiahnuť až do konca. ()

hansen

Nenudně natočený snímek,občas trošku slabší spád,ale jinak dobře koukatelný.Jestli je to "životopis" zpěváka 50 Cent,tak to neměl lehké :-). ()

pavont

Sheridanov styl mi nijak velmi nesedel a tento film je len dalsi z radu. 50 Cent kvalitnym hercom nikdy nebude ale v tejto spolocnosti to snad ani nevadi. V podstate neprinasa nic nove do zanru a fanusik gangsta-rapu niesom takze, zit a nechat zit. ()

traktorzetor

Prima oddechovka, ale do fondu zlaté kinematografie chybí asi tak 3 světelné roky...Mám rád hiphop, mám rád černošskou kulturu, mám rád filmy založené aspoň zčásti na faktech (i když tady vážně jen mírně)...Nicméně, i když Get rich or die tryin´ je film, který neurazí a nezkazí nedělní večer, není to určitě kus pro oslnění fanouškovské obce. Věřím, že fanklub existuje, někteří lidé jej mohou milovat a pouštět stále dokola, ale já to určitě nebudu. Díky hudbě a dobrému výkonu Terrence Howarda dám 65%. Jestli hledáte pohodovku s hudbou 50 Centa, krásnou Joy Bryant a trochou akce, určitě neprohloupíte, když si film pustíte, ale nečekejte, že jej zařadíte do vitríny mezi Forresta Gumpa a Kmotra... ()

Drky

Klasické začátky všech v dnešní době " nejlepších" raperů. Film o tom jak se stát ze sirotka a drogového dealera uznávanou osobností. Pozor tohle jde ovšem pouze v Americe. Vždycky se pozastavuji nad tím jak je možné, že se takovíto lidé "dokáží" takto prosadit, čím to asi bude. Všechno je o penězích já vím. Všechno to jsou takové ty Americké sny, které se stanou skutečností, ovšem za jakou cenu a s pomocí čeho...Ale mít ty prachy to by se i líbilo, snad bych se taky prosadil a brzo bych nechcípnul. Hodnocení 3* a 65%. ()

franciscze

Get Rich or Die Tryin 'vydělal 12.020.807 dolarů v jeho víkendu otevření. All Together, film vydělal 46.442.528 dolarů na celkových celém světě. ()

SinisterBlac

Životopisný film o jednej z najväčších hviezd na rap scéne ktorý zobrazuje tvrdú realitu života v ghette kde existuje len jedno pravidlo. Get rich or die tryn'... skvelá hudba,príbeh i prostredie. Herecké výkony a scenár nehodnotím. ()

Roger92

Špičkový film. Tento film jsem sehnal pro staršího bráchu, který miluje 50 Centa. Mě ten film furt vnucoval a když nebylo co dělat, podíval jsem se na něho. 50 Centa jsem moc v lásce neměl, ale tenhle film mi naprosto změnil pohled na něj. Ať už člověk, který se na tento film dívá nemá rád hip hop nebo rap, a film se mu nelíbí, tak prostě nemá srdce. Protože ten kdo si tento film nezamiluje, ví o filmu jako takovém houby;-) Výtečný FILM !!!!!!!!! ()

play@peace

Tento film si mě nezískal. Nelze mu sice upřít slušného 50 Centa, ale asi bych musel bejt negr, abych mu rozuměl. 8 mile je podel mě lepší. ()

!!Gus!!

Padesátník prostě není dobrej herec ( i když se moc snažil) ale to, co filmu opravdu škodí je místy dost slabej scénář. Nadruhou stranu to zase nebyla až taková nuda ()