Elvis nebo Samuraj?

• USA Six-String Samurai
všetky plagáty

Elvis je po smrti a Ameriku v roce 1957 proměnila atomová apokalypsa v nehostinnou poušť. Civilizace se však jako zázrakem zachovala v podobě rokenrolové metropole Lost Vegas, jejímž králem Elvis býval. V rádiu se náhle ozývá hlas DJ, který vyhlašuje soutěž uchazečů o místo krále nového. A právě tady začíná příběh možná posledního hrdiny jménem Buddy, virtuózně ovládajícího kytaru a samurajskou katanu, který se vydá na cestu za královskou korunou božského Elvise podivným světem mutantů, kanibalů, zombie, šílených muzikantů a opravdových samurajů. Ani sama Smrt, tolik připomínající Slashe z Guns’N Roses, ho nezastaví. Na své bizarní pouti též potká osamoceného sirotka, jenž mu na dobrodružné cestě bude dělat společnost, a možná právě v duši malého chlapce nalezne to, co doopravdy znamená být králem. (oficiálny text distribútora)

bassator

Toto bude asi jeden z filmů s velkým rozpoluplným hodnocením. Buďto neskutečně nadchne, nebo totálně zklame... Průměr nemůže být, protože toto není průměrný film. Jde o to jak to člověk pobere - já bohužel špatně. Čekal jsem od filmu pravý opak, že budu nadšen, omámen, ale bylo to tak absurdní a směšný, že by si to odpad zasloužilo. Tak alespoň za tu originalitu... - 18. 5. 2011 - 20% ()

anais

Při natáčení se někdo asi hodně bavil, ale sledovat to bylo docela utrpení. I béčko může být dobře zahrané, ale Six-string samurai je plný křečovitě vyslovovaných "cool" hlášek a lidí, kteří o něčem jako herecký projev nevědí ani z doslechu. A přitom výchozí premisa je fajn - postapokalyptická budoucnost, kde se Elvis stal králem, poušť křižovaná rock´n´rollovými samuraji... Jediné, co se mi docela líbilo, je tarantinovsko-kaurismakovsky laděný soundtrack, doplněný radiovými vstupy odkazujícími k American Graffity - vytvářejí docela příjemnou atmosféru k filmu, který je spíš fandovskou zábavou, než něčím co by se mohlo brát vážně. ()

honajz

Já fakt nevím. :-) Je to takový střelený mix Mad Maxe, westernu a dokonce války se Sověty, je zde odvěký souboj ne dobra a zla, ale rock and rollu a heavy metalu. Některé scény jsou velmi vtipné (třeba ta se Sověty), jiné divné (kanibalové, Špenátové monstrum, lidé od větrníků), jsou chvíle, kdy to pekelně nudí... ale prostě je to zábavné, no. Souboje nejsou pojaty akčně, ale spíše jako taneční doplněk, kdyby od toho někdo čekal řežbu. ()

jonyyy

Během koukání se ve mně střídaly nejrůznější pocity, hudba je skvělá o tom žádná, některé scény jsou skvělá post-apo jízda, u jiných (hlavně v první půlce) jsem chtěl Six-String Samuraie natvrdo vypnout. V druhé půlce jsem se do téhle šílenosti už docela vžil a když jsem zase viděl, že zbraně Rusů jsou dost viditelně z gumy, tak už jsem věděl, že můžu čekat cokoli. Třeba i rockový souboj se smrtí. 55% ()

GigaPudding

Sovětskej Rock'n'roll je fajn, ale jinak to bylo tak trochu o ničem, což moc nezachraňoval ani ten cool nápad s rock'n'rollovým samurajem. Kameraman byl prvních tak deset minut totálně v kaši, jinak si to nedovedu vysvětlit, ale pak naštěstí už vystřízlivěl, nebo na zbytek filmu najali nějakýho abstinenta, ale každopádně to jinak bylo docela fajn a i ta závěrečná pointa byla docela veselá, takže se na to dá v klidu kouknout a to zvlášť pokud se někomu líbí takový na hlavu padlý béčkový náměty odrážející nějakou určitou popkulturní epochu jako to dělala třeba Barbarella nebo tady tohleto :). Bohužel ale ten dvojník Guye Pearce není sympatickej tak úplně od začátku, někdy se to snaží být cool strašně křečovitě, někdy je to utahaný, někdy trochu divně technicky provedený, ale někdy je to zase přesně naopak, takže to nakonec aspoň na tu trojku je :) ()

HateBreeder

Tohle je něco tak výjimečného, že zde nemohu použít standardní hodnocení jako u jiných filmů. Žánr nespecifikovatelný... možná východo-asijský muzikálovy western tak jak by ho natočil mescalinem nadopovaný bollywoodský režisér akčních klipů na limonády s kravskou močí. Geniální spojení ve kterém není zapotřebí mluvit. Kytara a Katana mají argumentů dost. A ty songy... ty kulervoucí songy mi zní hlavou ještě teď. ()

ledzepfan

Ujetě-ultrabéčkové ale velmi dobře zmáknuté postapo s rock´n´rollovým poselstvím?-proč ne? ....Osobně vidím jedinou slabinu v otravnosti toho klučiny-jehož věčné hhhh mi fakt lezlo na nervy......Kdo má rád takové ty béčka o které se pomocí šílených rozpočtů snaží Tarantino toho to jistě nadchne. ()

kareen

Borec v obleku, s kytarou, mečem a roztrhaným slunečníkem, který se chová jako ultratěžkej frajer, putuje jakousi postapokalyptickou americkou krajinou do země zaslíbené, Lost Vegas. Neustále se ho jako klíště drží malej kluk a k tomu ho pronásleduje skupina týpků, jejichž kápo vypadá jak silueta Slashe, kterému není vidět do tváře. Cestou bojuje s hromadou všelijakých podivných zjevů, mezi nimiž nechybí např. banda jeskynních mužů ve starém autě, větrní lidé, co vypadají jak kosmonauti, nebo dokonce vojáci ruské armády. Celé je to hozené do jakési westernovo – nindžovsko – Pulp fiction – Mad Max stylizace a působí to jako parodie na... já vlastně ani netuším na co. Jediné co vím je, že tohle si v žádném případě netroufám ohodnotit, protože moje pocity se pohybovaly na široké škále mezi má to něco do sebe, až do „na jakou koninu to sakra zase koukám“. ()

YURAyura

3/10 Zaitochi potkava ElTopo na kulisach MadMaxe a komparsu Tureckych hvezdnych valek. No reknete, to se nemuze libit kazdemu - ani me ne. R´n´R potencial to ma, ale vysledek je pres par dobrych scenek mizerny. ()

Vampireman

Nepamatuji si film, jenž by byl víc o hovně a jehož scény by nedávaly smysl (a to jsem den předtím viděl Surfové nácky, kteří musí zemřít). Hlavní postava hipstera bez minulosti je nekonečně tristní - pouze zabíjí neustále se zvětšující počty protivníků (jak v nějaký videohře) a na kytaru nezahraje pořádně ani jednou (ve skutečnosti zahraje za celý film pouze dvakrát). Chechtal jsem se tomu klukovi, který většinu část filmu jen řve, protože z nějakého důvodu nemluví, ale umí opravit motorku, řídit auto a fackovat postapo-raidery, kteří po něm katapultem střílí žvejkací kuličky! Když poflusal Smrt, tak jsem málem vyprskl. Ale tomu předcházelo nervosní sledování ukazatelů se zmenšující se vzdáleností do Lost Vegas, které připomíná, jak pomale běží děj. ()

Nosdrolomo

Hrozitánská škoda, že nebyla využita síla tohoto filmu. Hlavní hrdina, nápad, vizualizace a hudba mají rozhodně na to aby se stali jednoduše kultovní. Ovšem příběh je celkově natolik stupidní a nějak nespojitý, že jsem na rozpacích. První polovina filmu je učiněná nuda a při životě jí drží jen velmi charismatický Jeffrey Falcon a jeho kytara. Druhá se už trošku rozjíždí, ale konečný verdikt musí znít 3 hvězdy. Škoda. Jo a toho Rock’n’Rollu tam taky mohlo být víc :-) ()

dezorz

pozname este jeden rock an rollovy film, kde povedla muziky hraju hlavnu kulohu mece. japonsku jemno humornu ciernobielu parodi kurosawu samurai fiction. 6 string samurai je ale o niecom inom. b-ckovy kung fu film s neuveritelnou rock and roloovou atmosferou, akasi parafrazia mad maxa za male peniaze. slaby pribeh, silny napad a priejmne spracovanie. ()

cubajz

filmová perlička čerpající inspiraci ze Šíleného Maxe, samurajských bijáků a v první řadě rock'n'rollu. Bezvadná šílenost, ukazující nám post-apokalyptickou vizi vyprahlého světa, kde má každý správný chlap u sebe kytaru a katanu - všichni putují do Lost Vegas obsadit trůn zesnulého Elvise a zachránit vládu rock'n'rollu, což se samozřejmě nelíbí heavy metalovému Smrťákovi, který by na vladařském stolci raději viděl sám sebe a proto všechny adepty na trůn loví a zabíjí. Přidejte do toho všudypřítomnou nadvládu folkařských Rusáků, špenátové monstrum, kanibalskou rodinku a děsivé lidi od větrných mlýnů a zhruba si dovedete představit jak mocná magořina tenhle kousek je. ()

majo25

Veľmi utelená blbina s velkým nábehom ku komédii a so štylizovaním do niečoho, čo sa mi vôbec nepáčilo. Záveru síce nechýba pointa, ale to bolo strašne málo. ()

Brain-D

Souhlasím naprosto s Tsunami_X, ten to vystihl naprosto přesně. Fakt je ten film bez krve a to mu strašně podlamuje nohy a působý to jak nevymalovaný obrázek a suše. A štvalo mě taky to děcko, to ječení se skoro nedalo vydržet. Jinak ostatní herci super a boje taky až na tu absenci krve. Hudba skvělá. ()

VasaX

Mám rád postapo, katany, rock'n'roll (v tomhle případě spíš rockabilly) a jsem obeznámen s Red Elvises. Což jsou skvělé předpoklady k tomu si užít tenhle film. Zajímavý nápad, Dobrá zápletka, laciné zpracování a podivný soundmix tomuhlé béčku dává stylovou patinu. Já si to užil, ale to zejména díky pozitivním předpokladům. Lidi, co jim zmíněné nic neříká, ať se tomu raději obloukem vyhnou. Pro ty ostatní - jasný tip. ;-) ()

SamVimes

Post-apo s katanami a kytarami. Bohužel Šestistrunný samuraj ani zdaleka netěží svůj obrovský potenciál v hudební rovině a naopak v těch post-apo epizodkách často i nudí. Což je při výborném soundtracku a tak krásně ulítlém námětu velká škoda. ()

Pupidyk

Tady je jasný důkaz toho, že miliardové rozpočty filmy akorát przní. Tohle je syrová nezávislovka. Na tom by se blockbusteři mohli učit. ()