Khan, geneticky upravený "nadčlověk" s megalomanskými sklony, byl po porážce v eugenických válkách vyhnán na opuštěnou planetu Ceti Alpha 5. Přísahal pomstu kapitánu Kirkovi, kterého viní za své vyhnanství jakož i za smrt svého syna. Když se mu po dlouhých letech naskytne možnost uprchnout, neváhá. S pomocí cizopasného tvora ovládájího mysl získává brzy kontrolu nad celou lodí Reliant. Teď už Khanovi zbývá pouze jediná věc, přilákat Kirka a zabít ho. Jako nástroj své pomsty se chystá použít zbraň vpravdě ničivou - střelu "Genesis". (oficiálny text distribútora)

Stanmi

Tak podruhé už to celovečernímu Star Treku vyšlo mnohem lépe. Svůj díl na tomto zlepšení má především hrozba, které musí posádka Enterprise tentokráte čelit. Není jí totiž nikdo menší než Khan (Ricardo Montalban) - geneticky upravený člověk oplývající nadlidskou silou i inteligencí (a také vizáží rockové hvězdy 80. let). Tato postava se už objevila v jednom díle TOSu, naštěstí je neználemu dívakovi dostatečně představena. Khan se touží pomstít admirálu Kirkovi (William Shatner), který Khana a jeho posádku poslal do vyhnanství. Khanovi se podaří získat loď Federace a výdává se na lov Enterprise... Druhý díl je zkrátka zajímavější, akčnější i osudovější než jeho tři roky starý předchůdce, režisér Nicholas Meyer zvolil vhodnou stopáž, vyvaroval se dlouhých nicneříkajících scén a napsal fungující scénař, který zaujme a nenudí a posádka Enteprise se konečně dostane do pořádné akce. Já tak jenom můžu doufat, že Patrání po Spockovi přinejmenším udrží kvalitativní laťku nastavenou Khanovým hněvem. ()

blondboss

Toto je Star Trek, aký si predstavujem. Akčný a atmosferický zároveň. Jednoduchý motív pomsty zakorenený do ikonického medzihviezdneho predstavenia ochutené emočne nabitým vyvrcholením za tónov monumentálnej hudby od Hornera. Dovolím si tvrdiť, že "Khanov hnev" je jedna z najlepších epizód tejto ságy a pridáva tomu aj fakt, že priamo nadväzuje na jednu z častí pôvodnej série. Naozaj vydarený snímok. Nebyť časovo "ohlodaných" efektov, tak z fleku dávam plné percentá. Takto je to "len" 85 %. ()

Brucey

Síce je odstránený filosofický presah prvého Star Treku, no to je vynahradené akciou a miernym pridaním humoru. A taktiež to odstraňuje jedinú chybu jednotky, keď pridáva poriadne vyvrcholenie deja. Ťažko povedať, ktorý z dvoch filmov je lepší, keďže diametrálna odlišnosť je celkom badateľná. ()

Lina

Ze šesti filmů s kompetní starou sestavou bych ho dala na druhé místo. Námět je dobrý, nicméně provedení trochu pokulhává. Herecké výkony různé, kulisy jak se podařilo, projekt Genesis působí strašně povrchně. Omlouvám se, ale z Khanova hněvu se bohužel nestala moje srdeční záležitost, a to ani přes působivý závěr, který teoreticky mohl celý příběh uzavřít. Jenže potom se samozřejmě pojede dál, s tím že způsob návratu je dost krkolomný. ()

Little

Mezi fanoušky asi právem oblíbený Star Trek film. Rád se na něj kdykoli podívám znovu. Khan v podání Ricarda Montalbana je uhrančivý. Meyerova režie je nápaditá. James Horner coby skladatel odvádí velmi dobrou práci. Děj má spád, co víc si přát? :-) ()

Trinculo

Khan se vrátil. Neřekl odkud a muselo se taky okecat, proč planeta vypadá trochu jinak, než ta na které byl vysazen v seriálu. Každopádně tímhle filmem začíná opravdu jedna velmi dobrá série Star Trekovských příběhů. ()

kishi_SO

Žite dlouho a moc krasne. Najprv sa chcem ospravdlnit vsetkym nadsencom a fanuskom Star Treku! Dalej chcem vysvetlit dovody mojho hodnotenia a komentaru. Vyrastal som (a este aj vyrastam) v rodine kde kvalita filmu vzrasta s poctom vybuchov, prestreliek a automobilovych nahanaciek! Nechcem nijako zhodit tento film do utrob zabudnutia ale pre mna to bolo neuveritelne nudne a dlhe:-) Az na poslednu 20 minutovku kde som trochu ozil. Urcite kvalitny film ale nie pre mna..lutujem snazil som sa:-D ()

menganito

Oproti prvému filmu veľmi veľmi rýchle, ešte som sa ani nestihol začať baviť a už bolo po všetkom. NIektoré scény mohli byť omnoho dlhšie, precítenejšie. S tým súvisí aj prikrátka stopáž, toto vyšlo cca na jednu dvojepizódu seriálu, čo je dosť málo. Pri posledných Spockových slovách som však mal zimomriavky na chrbte (a pri ešte poslednejších slovách tiež). ()

Etherium

To čo chýbalo jednotke, máme tu... Záporák ako sviňa, konečne aj tie masky a kostýmy nabrali na kvalite, výborný ST, jeden z najlepších a určite sa dá uvažovať už aj nad kultom. ()

rigby

Pokračujeme v hvězdné jízdě... Po prvním filmu přichází na řadu druhý díl. Ačkoli na filmu stále něco je, kvůli čemu stojí za to se na něj dívat, nejsou to určitě prvoplánovité vizuální efekty. Musel bych se opakovat, zpracování je stále velmi naivní, jednoduché, primitivní. Tento díl podle mého názoru poněkud zaostává za prvním, i když dialogy jsou lepší, ale ona zmiňovaná naivita ještě více vzrostla a někdy je až moc nepříjemná. Uvidíme, co bude dál... ()

Scaevola

Více padnoucí do universa Star Trek než první film a tím se dají také shrnout všechny klady i zápory. Nic překvapivého - dětinsky pečlivé snímání lodí a planet, schématické rozdělení rolí v příběhu a nelogické bitvy vesmírných lodí. Zaujal mne jen šílený padouch s "extrémní" inteligencí inspirovaný patrně glam rockem, díky němuž jsem konečně pochopil všechny ty narážky ze "Star Trek: Do temnoty". ()

PeteBuck

Podľa mňa jeden z najlepších filmov. Tentokrát sa vsadilo viac na akciu, ale stále s typicky filozofujúcim startrekovským podtónom. Vzkriesili Khana, čiže postavu zo seriálu a nemohlo to dopadnúť lepšie. Bitky Reliantu a Enterprise patria podľa mňa k fantastickým kúskom. James Horner urobil neskutočný kus práce, stvoril nádherné hudobné motívy. Sú tu akési základy toho, čo potom Horner zúžitkuje vo filme Votrelci. Myslím, že na hudbu už mám celkom trénované ucho, určite to tam postrehli mnohí. Ricardo Montalban v parádnej forme a áno, pozrel som si všetky možné bonusy, kúpil dvojdiskovú verziu, ten hrudník nie je plastický ale jeho vlastný. A ten koniec nemal chybu. Nech hovorí kto chce čo chce, ale Shatner nie je zas tak zlý herec. Keď som to prvýkrát videl, tak ten koniec ma úprimne šokoval. Nicholas Meyer urobil fantastické dielo. Tento film je stále vynikajúci. ()

Syndrom

Zabavna fraska oproti hloupy vykradacce 2001 v prvnim dile. Cheese as fuck: Spock: "Je inteligentni, ale nezkuseny. Uvazuje dvourozmerne." Kirk: Cumi a nechape. Spock: "Tim chci rict kapitane, ze kdyz poletime pod nim nebo nad nim, tak nas neuvidi." ()

Muňa

Dal jsem si tu práci a shlídnul jsem II, III a IV naráz a musím říct, že tohle je asi nejlepší Star Trek z téhle party. ()

KiJi

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejchytřejší? Khan. Druhé pokračování otevřelo téma genetického inženýrství, hašteření mezi vědou a armádou, jak je zlá vše by chtěla použít jako zbraň (ve Hvězdné bráně to neřeší). Od prvního dílu se méně filosofuje, více střílí. Je vidět, že od děje prvního dílu uplynul nějaký čas, postavy zestárly, dosáhly hodností, postavení… ale všem chybí Enterprice, společné výpravy do nejvzdálenějších koutů vesmíru. Tato nostalgie na diváka hezky dýchne. A když se naskytne šance, že by původní posádka mohla opět řídit Enterprice, rychle jí chytnou za pačesy a hurá za dobrodružstvím…byť Spok to zaplatí životem. ()

Zemřela herečka Kirstie Alley

Zemřela herečka Kirstie Alley

06.12.2022

Ve věku 71 let zemřela slavná komediální herečka Kirstie Alley. Alley byla údajně obklopena svou nejbližší rodinou, když zemřela. V příspěvku na jejím oficiálním instagramovém účtu bylo odhaleno, že… (viac)

William Shatner Live on Stage

William Shatner Live on Stage

07.08.2019

Diváci se mohou těšit na promítání kultovního filmu Star Trek II: The Wrath of Khan na velkém plátně, po kterém bude následovat talk-show s „kapitánem Jamesem T. Kirkem“. Vstupenky v cenovém rozpětí… (viac)

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Star Trek se dočká rozšíření

Star Trek se dočká rozšíření

20.06.2018

Televizní stanice CBS podepsala exkluzivní smlouvu se scenáristou Alexem Kurtzmanem (Transformers, Star Trek: Do temnoty), který teď pro její streamovací platformu CBS All Access začne vyvíjet rovnou… (viac)