Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se pak vydal na cestu na solná jezera v Bonneville v americkém státě Utah, která jsou díky dokonale rovnému povrchu ideálním místem pro rychlostní závody. Přes nepřízeň okolností se mu v roce 1967 podařilo zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu V zajetí rychlosti se soustředí na cesty k Bonnevillským solným pláním, které Burt Munro podnikl v 60. letech minulého století. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“ (oficiálny text distribútora)

dezert

Něco tak pozitivního se nevidí každej den. Navíc s takovým géniusem, jako je Anthony Hopkins. Toto je jeden z nejnakažlivějších filmů, co sem kdy viděl nebo pozeral. Burt Munro byl jeden z největších frajerů všech dob. Všichni by měli být jako Burt Munro, nebo aspoň jako Anthony Hopkins, co hraje Burta Munro. ()

kubyno

Krásný film s úžasným Hopkinsnem... Snímek asi nemá parametry 5* filmu (i když není, co bych mu vytknul), ovšem pointa filmu, poselství, které přináší, ukázka naplněnosti lidských snů a skvělý, často vtipný, pohled na bezstarostného staříka v podání neuvěřitelného Anthonyho Hopkinse (který by měl dostat cenu za nejsympatičtějšího dědu) v opravdu krásném filmu - nemám to srdce dát méně. ()

jilda

Je to dojemné a lidské, opravdu dobrý film. Starý člověk, co si plní svůj velký sen a i díky osobnímu kouzlu a humoru se mu to daří. ()

Siriuss

Moc hezký filmek o uskutečnění jednoho velkého snu s vynikajícím Anthony Hopkinsem v hlavní roli.. Navíc umocněno tím že je to natočeno podle skutečné události a onen rekord nebyl dodnes překonán. Kéž by vše v životě vždy končilo vítězně. ()

mirliflore

The World"s Fastest Indian je rozhodně zajímavý film, který funguje celkem dobře v jednotlivostech - standardně dobrý je tu Hopkins, dále bych vyzvdihnul nevtíravý, ale vůbec ne špatný hudební doprovod, a koneckonců i námět staříkova plnění jeho celoživotního snu stojí za to. Problém je, že to nějak prostě nefunguje dohromady a podívaná působí celkově velmi neosobně a odtažitě, že jsem si přes všechny nepopiratelné klady musel říkat "proč to vlastně Donaldson točil". Zkrátka, i když jednotlivé scény ve filmu vůbec nenudí, jako celek (s odstupem několika dní) tato cesta někam, aby se udělalo něco, působí jako by postrádala nějaký hlubší smysl. Navíc musím připočítat absenci silného zážitku. Přes tohle všechno jsem se ale u filmu docela bavil. 3,5* ()

smerďakov

Filmů o uskutečnění neuskutečnitelných cílů a snů je mrtě. Odhodlání, překážky, jejich překonání a lidé různé povahy. To vše známe. Známe také Anthonyho Hopkinse a jeho osobité a vynikající herectví. Hlavně díky němu je tento film zábavnou podívanou, ale i tak ho nemohu ohodnotit lépe. Ale na tom až tak moc nezáleží :-) ()

joker2

Jednu hvězdičku dolů za zmršený český název. "Nejrychlejší Indián na světě" není o původních Američanech, ale o motorce a Novém Zélandu, který ležel dlouho mimo mapy. Jinak je film dokonalý od začátku do konce. Ať už v hereckých výkonech, trikových scénách či atmosféře filmu. Road movie v opačném směru než Straight Story, protože tenhle stařík se chce dostat do cíle fakt rychle a SPOILER ALERT: podle závěrečných titulků se mu to ještě několikrát povedlo a dodnes drží rekord. Čekal jsem víc závodů, a méně story, ale i tak jsem byl potěšen. Ať žijí filmy o prolamování rychlosti! ... ()

Kubinn

Dojemný, milý, pozitivní... Bez složité zápletky, mrtvol, dech beroucí akce, romantických slátanin, speciálních efektů, levnejch štětek, plejády známých okoukaných tváří, neočekávaných zvratů, trapných vtipů, velkého napětí... a jeden z nejlepších filmů co sem za poslední dobu viděl... ()

Tred2

Příznávám, že na plný počet to není. Za což hlavně viním režiséra, který z toho nevyždímal víc. Ale v tomto případě jsem ochoten obejít to pravidlo hodnocení filmu podle objektivního kritického pohledu každého aspektu a vzít to podle toho jak na mě film působil. Anthony Hopkins v roli starého páprdy, který už nemá tolik páry co by si přál, ale dost na to, aby ze sebe vymáčkl co nejvíc, je základním pilířem filmu. To on odvádí prakticky veškerou práci, tedy aspoň tu neinvazivní snahu o divákovi sympatie. Nic z toho by nebylo možné nebýt Burta Munroa, který se o vznikutí tohoto příběhu zapříčinil. Tohle zabaleno do velmi pozitivně laděného hávu, který u životopisných dramat nebývá zvykem, se zapříčinilo o získání veškerých mých sympatií. Určitě je to přitažené za vlasy a popravdě je mi to jedno, protože tenhle příběh na mě stačil a tak promíjím slabší režii (a ze začátku podivný střih) a posílám na plný počet. 86% ()

TheTrox

"Pane Munro, a co by se stalo, kdybyste v takové rychlosti otevřel pusu?" "No, tak to by mi asi stáhlo gatě z prdele" Celkové hodnocení: 85% ()

Saur.us

Neuvěřitelně pozitivní road movie o rychlosti a odhodlání. Pozitivní, nádherné a humorné, nebijí do očí marastem a patosem, s vynikajícím Anthony Hopkinsem v roli starého křupky z ostrava Kiwi a motoristického boha v jedné osobě. ()

Platom

Pozitivní příběh muže, který si plní i přes svůj značný věk a určité překážky své letité sny. Příjemná podívaná s výborně vybraným hlavním hrdinou, kterého si během sledování filmu divák zamiluje a nucen, fandit a prožívat jeho příběh až do závěrečných titulků. ()

Libby

Co dodat? Možná jen slůvko NEUVĚŘITELNÉ. Stačí jen to, že jsem se celý film nepustila sedačky a modlila se, ať se mu nic nestane, protože bych dostala asi infarkt za něj. ;) Po dlouhé době zase film, na který stálo za to jít. ()

gumbo

65% - pohodová road-movie, kterě však chybí trochu větší náboj, což je dáno nejspíše tím, že čerpá ze skutečných událostí. Skvělý Anthony Hopkins, který ukazuje, že "láska" kve te v každém věku a že 65letý Don Chuan nemusí na plátně vypadat směšně. Kéž by každý šel takto za svým snem, přesněji : "Sny se nemají snít, ale uskutečňovat." ()

agassi68

Hopkins tentokrát v pozitívnej úlohe a zase vynikajúci. Je radosť sledovať jeho herectvo a to povznáša kvalitu celého filmu na nadpriemernú úroveň. ()

Radek.SCH

Ten dědula byl vážně sympaťák, škoda jen, že se Donaldson držel až příliš skutečnosti, kdyby trochu popustil řetězi... Já vlastně dělám tak trochu do zemědělství. ;-) ()

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

Nelezte na skálu, co je hodně špičatá

22.06.2006

...zpívá Ivan Mládek a vlastně tím popírá prvotní ideu horolezectví, tedy překonávání hranic (svých i přírody) a snaha o dosažení nedosažitelného. Filmy o horolezcích a jejich hrdinských výstupech… (viac)