Kráľ Harold zomiera, a je jasné, že musí vládu v kráľovstve Za siedmimi horami niekomu prenechať. Ešte jasnejšie je, že nástupcom trónu sa má stať manžel jeho najjasnejšej dcéry princeznej Fiony. Shrek sa však vyhliadkam na kraľovanie bráni tak intenzívne, že sa rozhodne prehovoriť Fioninho bratranca, tínedžera Artuša, aby si kráľovskú korunu nasadil on. Chce to však jednu maličkosť: Najprv ho bude musieť nájsť a urobiť z neho chlapa. Zatiaľ čo sa Shrek, Oslík a Kocúr v čižmách vydávajú na pomerne dobrodružnú expedíciu, osamelá Fiona má úplne iné starosti. Absenciu mužského elementu v kráľovstve sa rozhodne zneužiť skrachovanec Krasoň, ktorý sa chce pomocou záporných rozprávkových bytostí zmocniť vlády v kráľovstve násilím. Fiona je ale predovšetkým Zlobryňa a až na druhom mieste princezná, a preto sa Krasoňovi a jeho zlej armáde postaví. Nie je však sama, v prvej línii s ňou okrem kráľovnej Lilien, kráča aj zvodné komando princezien (Snehulienka, Popoluška, Šípová Ruženka), ktoré sú odhodlané všetky svoje prednosti využiť v boji... (TV Markíza)

San Miguel

No, tak trojka už je trošku slabší, než předchozí dva díly. Na tomto filmu bylo vidět, že byl dělán spíše pro peníze, než pro potěšení diváka. ()

LooLaa

Dva díly a dost! Tři už je moc! Jedna vtipná scéna za cely film, originalita vtípků taky dost pokulhává a příběh oproti předešlým dílům vlastně nic nepřináší. ()

Kikaa_B

co je moc, to je moc....nejlepší díl je první, druhý se jakž takž dá taky, ale ten třetí...no prostě všeho moc škodí... ()

Sylvie22

V porovnaný s jednotkou a dvojkou ma tretie pokračovanie veľmi sklamalo. Myslela som si, že tvorcovia tento tretí diel vygradujú na maximum, ale veľmi som sa mýlila. Dej bol o ničom a nepodarilo sa to nijak zachrániť ani pinocchiovi ,ani perníčkovi. Sem tam sa našla pasáž ,kedy som sa ako tak dobre pobavila, ale bolo to len výnimočné. Za zmienku ale stojí animácia a tak isto Snehulienka s pesničkou od Led Zeppelin! 3 hviezdy som dala čisto z úcty k Shrekovi 1,2. ()

bratr_jezek

Bohužel pokles do průměru. Filmu došel dech, nové postavy moc nefungují, zápletka je taková dost na vodě. Princ Krasoň se marně snaží působit jako padouch, na svou matku či zakomplexovaného krále z jedničky prostě nemá. Ubylo bohužel i humoru, k jediným vtipným momentům dochází, když se Shrek se svou láskou pokoušejí převzít vládu. ()

Whyte

Spoustu digitálních exteriérů, spoustu digitálních komparzistů, nových postav a spoustu spoustu nevkusu, nudy nudy nudy a …. A co to má sakra bejt? // 40%// ()

kiki1

Překvapivě se mi to líbilo skoro stejně jako předchozí díly. Je sice pravda, že jednička a dvojka byly lepší, ovšem ani tady jsem nebyla zklamaná. Vtipné scény tady sice ztrácí na kvalitě, ale pořád to bylo dost dobré. ()

Bambulka89

Tento diel Shreka už mi prišiel nasilu. Zasmiala som 2x pri muzičke, ktorú spusti Merlin Shrekovi a Artušovi, a keď to rozbalili princezné v akcii za zvukov Barracuda. Inak milá rozprávka, ktorá deti poteší. ()

Mountain

Popravdě mě Shrek na potřetí dost zklamal - oproti úžasné jedničce a skvělé dvojce teď tvůrci hodně vařili z vody a je to znát. Plytký příběh, nijaký děj a nezachrání to ani zelený dobrák. Poměrně vysoké hodnocení této nastavované kaši dávám částečně z nostalgie a taky pro těch několik opravdu vtipných momentů - Shrekův hrůzný sen o potomcích, dvorní dámy Popelka, Sněhurka a Růženka, čekající na záchranu nebo odhalený příčesek Zlatovlásky. Jinak i tady jako u dalších filmů se zobrazilo - v nejlepším přestat! ()

IndominusRex

Přeplácaný a překombinovaný, takový je třetí díl Shreka, kde vtip nahradila trapnost, inteligenci hloupost a příběh nahradil špatný příběh. ()

Maza2222

Proč? Proč? Proč? né né né. . PROČ???!!! Shreka mám hodně rád, ale tohle vážně NÉ. Film, který měl po skvělé 2 VELIKÁNSKEJ ÚPADEK :). Animace divná a takhle zničit tak ÚŽASNOU pohádku jako je Shrek, může jen velikánský kokot. Až na smrt žabího krále, která byla parádní--- NUDA!!!! :D. Na konci filmu jsem si myslel, že se odstřelím :D :D. Na DVD obalu psali ,,Nejlepší díl'', ale nenechte se napálit, je to obráceně. ODPAD celé série. Párkrát jsem se zasmál, toť vše. 30% ()

Rangifer

Oproti předchozím dílům je to slabota. Krom jedné komické scény se mi do paměti žádná nevryla, v hlavě mi zůstala ta scéna, jak měl noční můry že se stane otcem, a pak viděl oslíka a kocoura, jak mají zlobří ksichty. Jinak nic. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (viac)