Kráľ Harold zomiera, a je jasné, že musí vládu v kráľovstve Za siedmimi horami niekomu prenechať. Ešte jasnejšie je, že nástupcom trónu sa má stať manžel jeho najjasnejšej dcéry princeznej Fiony. Shrek sa však vyhliadkam na kraľovanie bráni tak intenzívne, že sa rozhodne prehovoriť Fioninho bratranca, tínedžera Artuša, aby si kráľovskú korunu nasadil on. Chce to však jednu maličkosť: Najprv ho bude musieť nájsť a urobiť z neho chlapa. Zatiaľ čo sa Shrek, Oslík a Kocúr v čižmách vydávajú na pomerne dobrodružnú expedíciu, osamelá Fiona má úplne iné starosti. Absenciu mužského elementu v kráľovstve sa rozhodne zneužiť skrachovanec Krasoň, ktorý sa chce pomocou záporných rozprávkových bytostí zmocniť vlády v kráľovstve násilím. Fiona je ale predovšetkým Zlobryňa a až na druhom mieste princezná, a preto sa Krasoňovi a jeho zlej armáde postaví. Nie je však sama, v prvej línii s ňou okrem kráľovnej Lilien, kráča aj zvodné komando princezien (Snehulienka, Popoluška, Šípová Ruženka), ktoré sú odhodlané všetky svoje prednosti využiť v boji... (TV Markíza)

Plechpetr odpad!

Shrek se bohužel vydal úplně špatným směrem a tak se z toho stala tak Trapná taškařice, ze jsem chvílemi uvažoval o tom csfd hodnocení nemá nadále smyslu. ()

geek.ondra

Samozřejmě. Co se vtipných narážek, nápadů a hlavně animace týče je to o level horší než předešlé dva filmy... ale i přesto stále funkční animovaná zábava pro celou rodinu. Mám ten film rád ale ten pokles určitě zamrzí. 7,5/10 ()

AloeB

Já se vlastně vůbec nedivím, že to tady má tak nízký hodnocení, ona je to obecně trošku dost blbost, nicméně si to uvědomuje a namísto nějaké snahy o trapný přesah to dělá gagy a parodii. Až sem je to super, po právu jsem si to užíval, ačkoliv lze samozřejmě spekulovat o poměru zábavy a trapnosti; ovšem nějaká ta ozvěna dramatické a příběhové části - jíž byl vztah Shreka a Artieho - byla hloupá, špatně napsaná a tím nefunkční. Ne že by to tolik vadilo v něčem takovém, ale tak to tam taky vůbec nemuseli dávat a já bych byl spokojenější. ()

FeriusParfax

Samozřejmě už nešlo udržet vysokou laťku předchozích dobrodružství. I tento díl měl ale něco do sebe. Každopádně už se mi Shrek přejedl a do dalších dílů se nepustím. Líbil se mi tu Mr. Marlin a pojídání žulových jednohubek, které jsou zajisté velmi organické a návštěva školy, kde se to jen hemžilo roztomilými exoty. Jinak už to ale bylo takové plácání se v kruhu. Shrek se moc nezměnil a může se jen těšit na nadílku smradlavých malých zlobřat. ()

turbou

Ze vsech ocekavanych trojek ktere se v kinech (popripade jinde :D) zatim objevili je Shrek Treti bez debat nejlepsi. Z tohoto pohledu jasny nadstandart! Na druhou stranu pri srovnani s 1 a 2kou o zelenem Zlobrovi je tento dil nejslabsi a zaostava snad ve vsech bodech. Predevsim vtipu je zde velmi poskromnu. Ale to je celkem pochopitelne...kdyz se potreti koukate na to same opravdu se zasmejete jen velmi zridka. Treti dil dle meho nazoru vykrada dily predchozi a nenabizi opravdu nic noveho. Snad je to jen "klid pred bouri" (v podobe zaverecneho ctvrteho dilu) ()

LordMysti

Byl jsem namlsaný a těšil se na nevázanou zábavu, bohužel spousty hluchých míst znemožnilo postavit na nohy jinak občas hodně vtipnou podívanou. Ale průměrná zábava to je, to by jsme Třetímu Shrekovi zase křivdili. ()

KarlWalf

Nuda, intenzivní a nelítostná. Už si ani nepamatuji, kdy jsem se naposled v kině tak nudil. Jednu hvězdičku dávám za pár povedených vtipů a slečnu v plavkách, která seděla vzadu. ()

SFalconJ

Nudné, bez nápadu, zkrátka slátanina. Naprosto zbytečné pokračování, které má akorát za úkol vytřískat z lidí co nejvíce peněz. ()

marshall

Okem nestraníka hodnotím třetí pokračování Shreka za mdlou podívanou. Film sálá pozitivní atmosféru, ale ryze vtipných scén je poskrovnu, faktem zůstává, že se závěr této trilogie zase vydařil po stránce hudebního doprovodu. Pro milovníky rozhodně zklamání ()

lickerman

Miliony fanoušků po celém světě se těšily na třetí dobrodružství zlobra Shreka a jeho přátel. Jaký je výsledek? Poněkud rozpačitý. I potřetí je Shrek sranda, to je skutečně pravda - scéna s umírajícím žabím králem je absolutně nejlepší z celého filmu. Přesto jakoby však sérii ne docházel, ale už definitivně došel dech. Mnoho fórků, které byly velice vtipné v předchozích dílech zde prostě již úsměvné tolik nejsou. Na druhou stranu - i trojka obsahuje několik originálních a vyšperkovaných prvků, rozhodně ale ne dostatek. Říká se, že v nejlepším by se mělo skončit - to tady bohužel už platit nebude. Do třetice všeho dobrého by mělo býti příhodnější. Shrek třetí není vůbec špatný film, nepochybujte o tom, že se pobavíte. Určitě ale o dost méně než v předchozích dílech. ()

lokol

viac poucny shrek ako ostatne dva diely...aj ked ten humor mi ttam chybal...nebolo ho malo ale ani tolko a tak ako by som chcel...ale napriek tomu by som si ho pozrel znova :) ()

sonoluca

Naprosto ubohej pokus navázat na výbornou jedničku a lehce nadprůměrnou dvojku. Originální nápady by se daly spočítát na pravé ruce kapitána Hooka a tak se dokola omílá již stokrát viděné a rádoby vtipné. Animace za uplynulých šest let nepokročila ani o píď a tudíž se nabízí otázka, kam se podělo těch 160M - třetina dabérům (někteří by měli gáži vrátit) a ten zbytek? Nuda k posraní, u který člověk trpí jak zvíře - díky bohu za desetiminutový titulky! 794M celosvětově je jedno velký WTF ()

artuš

Trojka není už to co byla jednička nebo dvojka.Vtipy byli příliš košér. I děj se zhoršil. Toto pokračování mě moc nepotěšilo. Aneb jak říká učitel v Marečku, podejte mi pero: "Tak, co svámi chlalpče. No, nepotěšil jste mě, tak ani já Vás nepotěším za jednu hvězdičku." ()

Dan

Před vlastním shlédnutím jsem slyšel poměrně dost negativních recenzí a komentářů, takže jsem nečekal nic převratného. Ale na takovou vyprázdněnost, ztracenost a agonii jsem připravený nebyl. Vydařené vtipy, parodie filmových scén a povedené užití populárních hitů ke zlobrovskému obrazu jako by zlá kmotřička zaklela a uvěznila vysoko ve věži. Nechápu, jak je možné, že tak velká část vtipností z prvních dvou dílů byla jen zopakována bez nějaké přidané hodnoty jako by se opakovanému vtipu ještě někdo mohl zasmát... Ale našla se i nějaká ta světlá chvilka jako naslouchání elokventnímu Pinocchiovi ;-) ()

E lan

Průměrné pokračování, které bohužel chvilkama pořádně nudí. Závěrečný boj také nepatří k nejlepším a humor se kamsi vytratil. Je třeba dát si pohov v této sérii. ()

zapalik

Hahaha, to jsme se zase pobavili... Podle mého názoru byla nejlepší dvojka, trojka má sice opět o něco lepší animaci mimiky obličejů, nebo realistické kštice, ale jako by i animátoři už dopředu cítili cinkot chcechtáků a tak nedali téhle pohádce pro dospělé ze svého umu nic navíc nad částku rovnající se svému honoráři. Podruhé už vidět nemusím... ()

Trixi

Tak jasně...... je to jen další ředění prvního Shreka, ale pořád je to ještě koukatelné. Místy jsem se dobře bavila, a tak dávám *** ()

Gardenboy

Pre deti možno pekné a zaujímavé, ale pre nás dospelákov omleté, prejedené, nudné a nezáživné ... z milosti 3* za tože sa to aspoň deťom páči. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (viac)