Kancl

• USA The Office (viac)
Ukážka z filmu 1
USA, (2005–2013), 75 h 18 min (Minutáž: 21–51 min)

Réžia:

Ken Whittingham, Tucker Gates, Jason Reitman, Joss Whedon (viac)

Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, Leslie David Baker, Brian Baumgartner, Angela Kinsey, Phyllis Smith, Kate Flannery, Creed Bratton (viac)

Famózní komediální seriál o každodenním soužití nespokojených zaměstnanců v kanceláři společnosti Dunder Mifflin, které šéfuje zmatený Michael Scott. (Netflix)

VelkejViktor

Jeden z nejlepších seriálů všech dob, mnohem víc se mi líbí než původní britský (ale někdo to zase může mít naopak). Je to doopravdy natočené, jako kdybyste to zažívali sami. V každém díle je neskutečně mnoho vtipných pasáží, jako např. vtípky Jima na Dwighta, ale je tu dost i cringe momentů, za které se stydíte společně s postavami. Steve Carell ve své roli exceluje a je škoda, že po 7 sérii seriál opustil. Pokud jednou začnete koukat na tenhle seriál, nebudete se moct už nikdy od něj odtrhnout. ()

MetalJoker

Perfektně ztvárněná situační komedie, která pojednává o klasickém životě normálních i nenormálních pracujících lidí v kanceláři. Od svého britského protějšku se odtrhne po 1. sérii humorem i prací s jednotlivými postavami. Každá postava je originální a tím i situace mezi postavami. Humor provází i vážné nebo smutné momenty, ale všechny zahřejí u srdce. U celého seriálu bych vyzdvihl práci s kamerou, která dokáže daleko lepším i vtipným způsobem zachytit emoce postav a napětí v některých situacích, a originální komedii. Jasných 5 hvězd. ()

Richmond

Americký remake seriálu z dielne britského komika Gervaisa je skutočným klenotom americkej televízie a kráľom sitcomov v USA. Prvá séria sa striktne drží originálu, to sa mnohým ľuďom nepáčilo, mne to však nevadilo, pretože to malo komediálnu hodnotu. Od druhej série si ide seriál svojou vlastnou cestou a čoraz viac sa to začína podobať sitcomu, než niečomu z Rickyho dielne. Seriál mixuje komické, trápne situácie (často vychádzajúce z hlúposti alebo nevedomosti postáv) a vykreslovanie vzťahov medzi postavami. Funguje to perfektne a všetko to ťahá šéf- Michael Scott (Steve Carell). Hoci som ním možno doteraz pohŕdal ako komediálnym hercom, musím uznať, tu som si ho zamiloval. 75% veškerého humoru ide z jeho smeru, jeho prednes milého, hlúpeho niekedy nevhodného imbecila dotiahol do dokonalosti. Krásne ho sekunduje Dwight (Rainn Wilson), ktorý bez toho aby to vtedy vedel, pomohol vytvoriť legendárnu osobnosť americkej televízie. Počas pozerania si začínate vytvárať puto s jednotlivými postavami a ich príbehmi (love-stories, affairs, opportunities etc.). Do siedmej série však prevažuje komediálna stránka. Po odchode Carella, to však ide trochu do hája. Niektoré vtipy vychádzajú z už príliš opakovaných situácií (Kevin) a už tam aspoň pre mňa išlo skôr o vzťahy ako o komédiu. Prvých 6-7 sérií hodnotím veľmi kladne no posledné dve sú miernym sklamaním, ktoré hlavne plynie z absencie Michaela Scotta. Svoj šmrnc a takt si však seriál zachoval... 90% 5* ()

D.Newman

Geniální.. Tento skvost je nejen lepší než (už tak skvělý) originál. Ale pro mě je to srdcovka a můj seriál číslo jedna.  V podstatě každy rok tu show rewatchuju, takže to celé znám nazpamět, protože už jsem to viděl minimálně 8x..=) ()

MatoPalkes

Odkedy si začne americký kancl raziť svoju vlastnú cestu, tak to je neskutočná paráda. Zbožňovaný seriál, ktorý si určite ešte raz pozriem. Alebo viackrát. ()

MichalZL

Stále poriadne neviem, čo si o tom myslieť, istý som si len tým že ma to bavilo. Humor je naozaj špecifický, ja osobne som sa teda nenasmial. Office si ma získal skôr hrejivým pocitom, ktorý som mal pri sledovaní. Plusy: Najmä postavy. Všetky sympatické, výrazné a s prižmúrenými očami uveriteľné. Niektoré sú fakt klišovité (Kevin, Kelly, Angela) ale všetky je zábavné sledovať a taký Dwight je prakticky dokonalý. Príbeh je miestami až prekvapivo inteligentný, najmä pri riešení nezhôd a intrigách v kancelárii som sa miestami cítil ako pri odľahčenej Hre o tróny. Možno veľmi odľahčenej ale podobnosť tam určite bola.  Hlavne v prvých troch sériách ma neskutočne chytil za srdce vzťah Pam a Jima, pekne sa na nich pozeralo. Oceniť musím aj neprítomnosť umelého smiechu a minimum primitívneho humoru Mínusy: Naozaj málo vtipov. Stávalo sa mi, že som sa aj dve epizódy nezasmial ani raz. Ak však už vtip prišiel bol väčšinou výborný a mám pocit, že v neskorších sériách som sa na humor naladil a smial sa častejšie. Neskutočná otravnosť Michaela Scotta už u mňa prevažovala nad jeho šarmom. Nakoniec som si ho obľúbil ale bolo to naozaj ťažké. V sérii 8 a 9 sa seriál celkom zmenil. Užíval som si rýchlejšie tempo, nemyslím, že boli záverečné série horšie ale pri nových postavách som trpel, boli jednoducho nesympatické. ()

gentleman

Nikdy by som nepovedal, ze mi az tak bude chybat niekto ako Michael "World's Best Boss" Scott, preto najvyssie hodnotenie je len pre 1-7 serie...plus este posledne tri casti. ()

Máraˇ5ˇ

Poslední dvě série bez Michaela už nebyly ono, postavy Nellie či Roberta Californii mě neskutečně štvaly. Vývoj Andyho taky zklamal. Škoda očekávaného vyústění trojúhelníku Jim-Pam-Karen. Docela bych si užil, kdyby to v nějakých seriálu dopadlo jinak, než člověk čeká :) Ale samozřejmě jde o výborný sitcom, vyprávění do kamery bylo parádním nápadem a práce s kamerou tomu dodala na věrohodnosti. Jen to chce trochu času, aby si člověk zvykl na nějaké postavy (Michael, Dwight, Kelly), chvilku totiž člověku lezou na nervy :D ()

JJ23

Vícekrát jsem se snažil začít dívat na tenhle seriál (kvůli doporučením a kvůli náhradě za seriály, které jsem už dokoukal) vždy jsem však přestal po 5 minutách... důvod byl ten, že mi to přišlo hrozně ale že hrozně trápné :D No teď jsem se překousal přes první 2 epizody a řeknu vám, že od 3. epizody jsem nemohl přestat dívat :D Tím jen chci říct, že i tady platí staré dobré pravidlo "nenechat se odradit prvními epizodami"(u mě je to vždy tak 2-3 ). Každopádně tento seriál mi poskytl tolik smíchu a radosti jako nic předtím. Americký kancl je prostě povinná jízda pro každého, kdo se rád směje a chce si opravdu při sledování odpočinout. Určitě si zamilujete všechny postavy a budete v napětí sledovat jejich vývoj napříč všemi sériemi. ()

Saxicola

Nemám ráda humory vyžívající se v trapnosti, ale tohle mě překvapivě chytlo. Michael si sice zasloužil zabít v každé epizodě průměrně pětkrát a Andy možná i desetkrát (přezdívka "tuna" by byla úplně debilní i mezi osmiletými spratky), ale nakonec to celé dohromady dost fungovalo.  Poslední 2-3 série poněkud kulhaly a bylo znát umělé našlehávání, finále si mě ale získalo zpět na plné pecky. Jako výstižná karikatura poměrů v korporátu dotažená ad absurdum je to famózní počin.  Hidden gem: Kevin. Postupně to dotáhl do fáze, kdy jsem se bavila už jen tím, že se dostal do záběru. ()

Yzzyoff

The Office je seriál, který se pohybuje na hranici neuvěřitelného trapna. Svůj balanc hledá postupně, a nachází ho spíš až ve druhé sérii. Ačkoliv to celé vypadá jako téměř amatérský dokument, gagy jsou pečlivě připravené, postavy dobře zahrané, a celkový poměr mezi civilním herectvím a karikaturou je vesměs dobře rozvržený. Chápu, že seriál může odradit v prvních epizodách, kde výše zmíněné věci ještě nefungují, ale už v druhé sérii, je výrazné zlepšení. Dobře funguje i rozvádění zapomenutých motivů z minulosti v pozdějších sériích a ač si to člověk neumí představit, i takový hovado jako je Michael Scott, umí dojmout (ne moc často). Navíc Kancl nabízí kromě pošuků jako je Michael, Dwight nebo Jane, také romantickou linku, která je civilní, nepřehání a dává tak divákovi možnost si odpočinout od trapna, na kterém je humor postaven, a tím zároveň udržuje realistický dojem. A ačkoli se tu často objevuje argument, že je to nepovedený remake, přijde mi to jako nařčení zbytečné, už proto, že celou věc na začátku zaštítil Gervais, a navíc se tahle americká verze poměrně rychle odlepí od své předlohy a jde si vlastní cestou. Ke kladům bych přidal ještě celkem zdařilé zakončení seriálu, protože to není samozřejmost. Čtyři hvězdy nakonec dávám pro to, že v tom množství dílů, které seriál má, je samozřejmě i několik hluchých dílů, a jistá míra opakování určitých zápletek (Michaelovy eskapády s hledáním partnerky), které se ne vždy vydaří. Nicméně v rámci odpočinkového seriálu si myslím, že Kancl je jeden z nejlepších. ()

Nag0

Po prvej sérií a pár epizódach zo sezóny druhej, som vcelku spokojný. Cítiť tam tú prevziatú dávku suchého humoru a niečo naviac. Nehrá sa to na niečo elitné a nesmierne to tomu svedčí. Dúfam, že ešte aspoň sezón si to udrží nastavený smer. Edit: Počas piatej série sa to už nedá udržať. Aj keď sa v tretej a štvrtej sérií nájdu časti, ktoré už zábavne pokrivkávajú, musím prehlásiť, že si to drží stále ten originálny "vibe" z prvej série, ba priam ho posúva za svoj tieň. ()

vecnaAmbra

Pridávam sa k tým, ktorí sa pri seriáli nijako zvlášť nebavili. 83 percent je strašne veľa, to by malo iskriť genialitou a vtipom, ale nezdalo sa mi. ()

Dub01

Po dokoukání posledního dílu The office nejen že ukaplo mnoho slz, ale i s koncem odešla ta radost ketrou každá nová epizoda přinášela. Samozřejmě celý seriál jako ostatně každý uvidím ještě minimálně 2x, ale poprvé to je vždycky ten nejlepší zážitek. The office: 89.5% ()

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

Nový film Johna Krasinskiho nabírá obsazení

26.01.2022

Tak to vypadá, se si hvězdy seriálu Kancl dají menší reunion. Režisér a herec John Krasinski (Tiché místo, Tiché místo: Část II) totiž do své novinky IF čerstvě obsadil Stevea Carella (Sázka na… (viac)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)