moviepill

Skvelý film. Už v detstve som ho miloval. Po predabovaní trošku stratil na čare, ale stále patrí medzi moje obľúbené katastrofáky. Gene Hackman je nenormálne charizmatický. Krásna sestra malého Robina (ktorý mimochodom tiež zahral výborne), impozantné vizuálne efekty a legendárny hudobný motív robia z Dobrodružstva Poseidonu klasiku s veľkým K. Bravo, Irwin! ()

route60

Nejlepší katastrofický film všech dob, mnohé filmy na podobné téma natočena později i dnes v době (dokonalých) vizuálních efektů tomuto filmu nesahá ani po kotníky. ()

Slam7

Hodně povedenej film!!! Gene Hackman jako odvážnej zachránce v životní formě se mi moc líbil...bavilo mě sledovat jak se lidi chovaj v takové situaci a vlastně je pohřbívá jejich vlastní povaha a nedůvěřivost, ale myslim si, že by se vetšina z nás chovala stejně...každopádně katastrofickej film na jedničku ()

cunicekb

Velmi povedený film, mnohem lepší než tisíce dnešních katastrofických filmů s mnoha efekty. Zde je právě ta nálada, ten strach, ta úzkost, že člověk zahyne a boj o život.... ()

kraeos

Atmosféra skvělá, námět docela taky, ale moc mě to nechytlo a nevtáhlo. Taková lineární prolézačka převrácenou lodí. A co mi vadilo nejvíc bylo postupné umírání hlavních postav - jakoby si režisér dopředu řekl: "Vy 4 umřete a je jedno jak. Vy 3 někam spadnete a ty, aby to nebylo stejné, zemřeš jen tak!" ()

Aniki

Tenhle snímek byl jedním z těch nej, které patří do speciální skupiny "táta mě vzal do bijáku". I když jsem neměl, coby dítko školou povinné, někdy kolem let 78'-79' v kině na nepřístupáku co pohledávat, dík otci jsem o tento skvost nepřišel. A v biografu to tehdy byla fakt paráda. Moc mne těší, že i po letech je tahle klasika stále "hratelná". Tady vlastně ani nejde neznámkovat plnou hrstí. Hackman je zde ztělesněný vůdce smečky, loď "naruby" víc než realistická, strach ostatních členů skupiny uvěřitelný a nebezpečné nástrahy přímo lahůdkové. Jj, padesát let od natočení a kam se na tuhle parádu hrabou ty dnešní "skvosty"! ()

Vosje

Moc se mi líbila postava reverenda Smithe v podání Gene Hackmana. Ostatní hlavní postavy se mi líbily taky, ale kvůli téhle nejvýraznější se na tento film dívám vždycky, když jej dávají. ()

Nerajohn

Celkem průměr. Chvilkama jsem se dokonce nudil. Překvapilo mě, že jsem na utopení tipoval přesně ty lidi, kteří se později zachránili. ()

jessic

Hodnocení z piety. Asi by na mě už nepůsobilo. Viděno v dětství a ohromující vzpomínku si nechci opakovaným shlédnutím zkazit. ()

zigy

Na lodi, kterou řídí Leslie Nielsen, se nemůže stát nic dobrého:) a taky, že se převrátí....naštěstí je tu drsňák Gene Hackman, tentokrát jako kazatel, který zřejmě před nástupem na loď ve volných chvílích studoval pečlivě stavitelství lodí, neboť se zde orientuje zcela perfektně:) Sledujeme osudy skupinky cestujících a fandíme jim, aby se zachránily. Je to napínavé, i když místy trochu nepravděpodobné, ale to filmu odpouštím, protože jinak je to stará poctivá škola s dobrými hereckými výkony a hustou atmosférou. ()

Delfador

Perfektní! To je akce! Drama! A co teprve to, je to natočené v roce 1972. Takže je to prosté amerických klišé romantických a podobných .... "scén". Absolutní vzory 70. let jako je Hackman a Borgnine u kterého bych vážně nečekal, že bude taková korba. Leslie Nielsen v nekomické roli. Nejsou tu rádoby sexy troubové dnešních filmů, co akorát celý film hysterčí a pobíhají; zkrátka to, co většinově produkuje dnešní Amerika. Zkrátka tento film je pro mě absolutně nadčasový a v dnešní době už není možné něco takového natočit. ()