Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy). Pomstychtivá mladá žena s andělskou tváří po návratu z vězení hledá odplatu – za zločin, který nespáchala, za příkoří, které musela vytrpět, za ztracenou dcerku, kterou musela opustit. Film byl oceněn na festivalu v Benátkách 2005 Malým zlatým lvem. (oficiálny text distribútora)

Lighter

Tak tendle film je opravdu hodně zvláštní. Asi tak 3/4 času jsem nevěděl, která bije. Herci a herečky mi všichni tak nějak splývali do žluta a vůbec jsem nevěděl, kdo je kdo (ale byl jsem po náročném víkendu). Poslední půlhodina už je dost srozumitelná a symbolika s tofu a celkovej konec byl ok. ()

Insomniac

U mňa to nefungovalo tak, ako u predch. dvoch filmov trilógie. Veľa zbytočných obrazov, z ktorých som bol len zmätený a nebyť dobrého finále, tak idem ešte o jednu hviezdičku dole. Mohlo to byť kľudne o pol hodiny kratšie (dosť som sa hlavne v prvej polovici nudil) a filmu by to neublížilo, ba práve naopak. ()

yatan

Sympathy for Lady Vengeance alebo Chinjeolhan Geum-ja ssi, je pre mna zavrsenim uspesnej a v celku originalnej trilogie pomsty. Asi zhodnotim Lady najvyssie vzhladom na to, ze zozbierala vsetky uspesne prvky z predoslych dielov a zlepila ich dokopy zivsim scenarom a kropila lepkavym soundtrackom, ktory je tu dokonaly. Osobne je mi tazke dat plny pocet filmu, po ktorom sa citim na konci prazdny. A je mi to uprimne luto, lebo Lady Vengeance sa mi filmovo najviac paci z celej trilogie a uvedomujem si, ze Chan-wook Park je proste neskutocne talentovany reziser, avsak nie je to az taky neprekonatelny zazitok, aby som onomu prazdnemu pocitu podlahol natolko ako pri Pulp Fiction ci Sin City. 9/10 ()

jamoje

tak podľa môjho názoru je toto najlepší diel z celej trilógie. vraví sa, že pomsta sa najlepšie podáva za studena, Geum-ja na ňu čakala trinásť rokov, trinásť rokov plánovala. ale je vôbec pomsta potrebná? alebo čo by ste urobili vy keby ste sa ocitli v situácii zo záveru filmu? tak tento film mi privodil veľmi silné morálne zamyslenie a dilemy.... 100% ()

Exanimus

Mazec! Jak já ty pomsty žeru :) Co si všechno člověk musí vytrpět jen kvuli touze po pomstě.. Opět zazněla nádherná hudba, nádherná pomsta, nádherný důvod pro pomstu a dokonce i nádherný černý humor ! :) Sice to není tak moc originální, ale pořád to stojí za to !! I přes všechny klady a zápory je to jen slabý odvar OLDBOYE... Chan-wook Park je prostě umělec. Celá trilogie mě naprosto dostala. 5* ! ()

HanzoBureshi

WINNER OF THE TRILOGY! Sympathy for Lady Vengeance je jasným vítězem Revenge trilogie pana Park Chan-wooka. Režisér měl vždy svůj styl a jsou lidi, kteří předchozím dílům nepřijdou na chuť. Ovšem tento třetí díl se mi zdá přístupnější i pro ostatní publikum, což mi přijde super. Sympaticky mi tento film přijde nejvíce, a to hlavně díky Yeong-ae Lee, která ztvárnila roli ženu s andělskou tváří opravdu fantasticky a ten film neuvěřitelně tahala. Oldboy Min-sik Choi je také klasicky super, také mě potěšilo obsazení dvojice z prvního filmu Sympathy for Mr. Vengeance. Miluji to, že kromě hereckého obsazení, se tu objevily také jisté pasáže, které též poukazovali na první díl. Příběh je možná asi nejjednodušší, takže nikdo nemusí nic domýšlet a zkoumat, což možná osloví to širší publikum. Film nejvíce tlačí na výbornou vizuální stránku, která je podporována naprosto skvělým hudebním podkresem, a hlavně postavy. První polovina filmu totiž seznamuje situaci skrz několik postav, kde každá má nějakou chvíli. Prostředek se zaměřuje na trochu akční stránku a druhá polovina nám ukazuje vlastně konec, který je dokonale prokreslen díky delší stopáži. Kdo chce nějakou akční jízdu, tak tu nic takové nečekejte. Kdo miluje umělecké díla, tak jen do toho!!! Mé hodnocení: 10/10 ()

Pisoarec

Ten film má skutečně ohromný náboj. Po každé, když o něm někde slyším, mám nutkání ho vidět znova. Snímek nabízi vynikající výtvarné zpracování, působivé digitální a optické triky, výbornou hudbu, skvělé herecké výkony a nesmím zapomenou také na make up. Tomuto tématu se sice příliš velká pozornost nevenuje, nicméně klobouk dolu před tvůrci, jak perfektně dokázali hlavní hrdinku v mžiku proměnit z mladé naivní školačky ve zralou třicátnici. Jediné, co mne na filmu poněkud zarazilo a dost možná i sklamalo byl výskyt humoru v dost nevhodnou situaci. Např. nabídka mýdla na vypláchnutí úst s úsměvným gestem hrdinky, vezenkyni, která byla nucena provést sexuální prožitek své starší tlusté spolubydlící a nebo když při vrcholné scéně zazvoní vystrašené oběti telefon s příšernou melodii ,,Vzbuď se je čas vstávat do práce..." Nebohá paní Pomsta je i přes to dalším výborným filmem Chan-wook Parka a důstojným završením trilogie, které i při opětovném shlednutí nabízí pořád něco nového a zajímavého. ()

toby_wang

Velmi jsem se jako milovník Oldboye těšil. Vzhledem k tomu, že oběť a důvod pomsty se objeví v ději poměrně brzy, film brzy ztratí to nejlepší - náboj a nadržení diváka. Přesto jsem byl až téměř do závěru spokojen a rozhodnut dát 4****. Ovšem lyricko melancholický 20 minutový závěr v době, kdy už je po všem, mě, přiznám se, nudil a zklamal. Byl jsem do doby psaní komentáře rozhodnut dát pouze 3***, ale závěr nakonec s odstupem Parkovi odpouštím. ()

Yossarrian

Mám pocit, že netradiční kamera a tradičně skvělá Parkova režie je zatraceně málo na skvělý film. Ve filmu jsem nenarazil na postavu, se kterou bych nějakým způsobem soucítil, nenáviděl ji nebo si ji zamiloval...v tomhle filmu prostě chybí člověk. Všechny tyhle korejský vendety tak působí dost chladně a ani působivá hudba s tím nic nenadělá...emoce prostě asiatům nejdou (na rozdíl od rozmanité exprese krutosti). Tenhle film je jen dokonalou ukázkou dokonalé kamery a režie...to ostatní co dělá film nezapomenutelným zážitkem v něm ale chybí. Bohužel *** ()

Akyno

Ďalší kórejský film, ktorý mi zrovna do noty nepadol. Oceňujem zaujímavo vykreslené charaktery a hlavná hrdinka je podivne pôsobivá, no tým to končí. Príbeh nie je nijak originálny a záverečná spoločenská terapia násilím a "pomstou" mi pripadá hlúpa, amornálna, a zbytočná. Moju priazeň táto snímka nezískala. ()

Tredi

bylo to zajímavě promyšlené a dotažené do konce. slečna prostě věděla co chce a chytře dosáhla svého. její činy ve vězení a získání si tím kamarádek pro svůj plán mě dostaly. palec určitě nahoru ()

Ondrew

Tento diel som z trilogie videl ako posledny (ved napokon aj ide o "zaver") a dla mojho subjektivneho nazoru je v tesnom zavese za Old Boy, ktory vnimam staby najsugestivnejsi. Sympathy for Lady Vengeance je z trosku ineho sudka. Zaznamenal som pomerne dost sarkazmu, co mi maximalne vyhovovalo a obdivujem cit autorov pre -- casto -- totalne absurdne strihy, kedy som skratka len s otvorenymi ustami pozeral, kamze sa z cista jasna prepla scena. Hlavna hrdinka je sympaticka, presne ten typ, o ktorom by clovek asi bezne nepovedal, ze bude oplyvat pomerne silnymi vrazednymi sklonmi ;). Nuz... a opat nesklamal ani hudobny soundtrack, ktory tomu celemu nasadil korunu. Tak teda -- 85%. ()

blezg

Neskutečně silně působivý závěr. Motiv setkání matky s dcerou po třinácti letech nuceného odloučení mnohokrát převyšuje detailně promyšlenou, ale přesto jaksi lidskou odplatu. Do celé osnovy pomsty jsem nebyl dlouho s to se dostat, přesto mě krásná vizuální i hudební stránka i zvládnuté tempo kroku a dechu držely v módu soustředěného diváka. Čekal jsem úplně něco jiného a jsem velmi překvapen. ()

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (viac)

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (viac)