X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

mortak

Au! Tak tohle zabolelo. Z Magneta je šílený psychopat, který se obklopuje pouliční chátrou (což je v Americe každý s piercingem, tetováním a nekonvenčním účesem) jako z B- movies a na Ianu McKellenovi je vidět, jak se marně pere se špatně napsaným scénářem a snaží se z něho alespoň něco vydolovat. Nových mutantů je tu jako na orloji, ale vlastně jsou jenom záminkou k více či méně povedeným trikům. ()

KajusaK

Zatím nejlepší díl podle mě, uvidím co přinesou poslední dva..Perfektní efektově založený film, s krásným dějem a občas i dobrým vtípkem :)..PS: to prostředí je úžasné.. ()

BoXBe

V tom filmu slova vůbec nesouvisejí s obrazem. Tam pořád někdo něco plácá a ve výsledku je z toho břečka. Ještě že First Class vrátil tuhle licenci do normálu. ()

animaxis

Na třetích X-Menech je bohužel vidět prokletí komiksových filmů té doby (snad s výjimkou Batman začíná). Režisér prvních dvou dílů je pryč (prozatím) a filmu se očividně ujal někdo, kdo tématu moc nerozumí. A v tomto případě je to bohužel často vidět. Děj filmu je docela plitký a přišel mi, že je na X-Meny celkově až moc hloupý. Postavy se tu místy chovají v rozporu s tím, jak se chovali v předešlých dílech (tedy s tím, jak se i mají chovat) a to se bohužel týká především hlavních postav. Například Magneto/Erik během filmu mutanty zachraňuje a likviduje kdy se mu to hodí (nebo spíš scénáři), Mistique je ve filmu totálně promrhaná a když už se objeví, tak je to naprosté zneuctění její postavy (to udání snad nemohli myslet vážně) a tak bych mohl pokračovat. To vše doprovází strašná CGI, která v dost případech ani být použita nemusela, ale v té době to bylo přece "tak moderní" a tak líné. Navíc CGI je tu použito i na úplné prkotiny, jako třeba na rozbití brýlí. Opravdu, to by jinak než přes počítač udělat určitě nešlo. Zápletka filmu mohla být možná dobrá, ale právě kvůli chování postav jsem té samotné zápletce nevěřil a to už je u jakýhokoliv filmu sakra špatný. Navíc ani mutanti tu vůbec nebyly tak "cool" jako v předešlých dílech (je tu jeden s extra sluchem, extra čichem, klonováním, s bodlinama místo vlasů... to se prostě děláte prdel?!). Samotnému závěru jsem se maximálně zasmál, protože ten už byl ale opravdu trapný. Nakonec akorát děkuji za poslední vteřinu filmu a kratičkou potitulkovou scénu, protože bez nich by bylo pokračování prakticky pohřbené. A ano, tohle z mého pohledu "očištění" díky nějakým hodnotnějším pokračováním opravdu pokračuje. ()

otík

Důstojné ukončení (doufejme), které nás zavádí do situace, kdy existuje „lék“ pro mutanty, aby z nich byli lidé. Jenže to se nelíbí Magnetovi, který proti této snaze vyjde bojovat. Profesor Xavier mezitím umírá myšlenkami nejmocnějšího z mutantů, po utonutí se opět probudivší Jane. A tak nezbývá, než aby Wolverine a Storm se dali do práce a zachránili lidstvo i mutanty. Ačkoliv tento díl je typický blockbaster určený vydělat co nejvíce peněz, přeci jen neurazí a naopak velmi moudře ukončí spor mezi mutanty a lidmi. ()

Radiq

Tak série nám trochu upadla. Nevím, jestli je to režisérem nebo absencí opravdu zajímavejch mutantů. Každopádně když řeknu, že v jedničce se moc nezabíjelo, ve dvojce se zabíjelo dost lidí, tak ve trojce se zabíjelo dost mutantů. Nevím, co k tomu víc napsat. Konec Magneta? Konec Charlese Xaviera? Nebuďte naivní... ()

Nivenx

Třetí díl, který režíroval Brett Ratner tady kritizuje skoro každý. Každému se na tomto díle něco nelíbí, ale myslím si, že jde o velice zdařelý díl, který se svým starším bratříčkům vyrovná. Děj se nějak nezabívá zvláštnostmi, ani ve filmu není nějak budované napětí, ale schopnosti mutantů zde byly ukázány mnohem více jak dříve. Parádní magneto, který nám ukázal jak se staví mosty, skvělý profesor, kterého mi bylo hrozně líto a kdo řekne že ne, tak si myslím že kecá. Parádní záporačka "Phoenix" a samozřejmě arogantní Wolverine, který zase zachrání všechny. Bohužel zaco je ode měmínus jsou občasné díry ve ztvárnění a scénáři. Ale jinak ok. 80% ()

MJMilan

Kam směřovat děj, když už máme pár zápletek za sebou? Proč ne třeba zbavovat mutanty schopností, které mají? Že si teď říkáte, že prozrazuji děj? Nikoli ... každý, kdo se na X-meny díval ví, že děj se časem musel dostat do těchto rovin. Ani zde nechybí skvělé efekty, provedení a především bravurní výkony herců. ()

panMartin

Nedá se říct, že je to špatné. Je to určitě dobrej film, jenom mi tam prostě chybí ta "singerovská" atmosféra. Trojka je pro mě docela zklamáním, má dost daleko ke skvělé jedničce a ještě lepší dvojce. Navíc fakt, že na paní zubatou narazí tolik hlavních hrdinů, na efektu rozhodně nepřidá. Byla tam akce a spousta efektů, které na mě udělaly velký dojem. Ovšem scéna s Golden Gate bridge byla úchvatná. Důstojné ukončení. ()

Triple H

Tri s odretými ušami. Film maskuje nedostatok deja a psychológie hromadným odpravovaním postáv. Na prvý krát to všetko celkom funguje, ale na druhý...všetko prekvapenie vyfučí a zostane len remeselne dobre zvládnutá popcornovka. A aj to nič moc. Ratner je skrátka naozaj len obyčajný rutinér, ktorý mechanicky zobrazí to čo je napísané v scenári, ale šťavu tomu dodať nevie. Scény, ktoréby sa mali zaoberať psychológiou postáv sú prebehnuté len z rýchlika a Ratner si s nimi očividne nevie rady. Fakt, že postavy vo filme ako-tak fungujú a nie sú vám voľné je zásluhou kvalitnej práce odvedenej Singerom v minulých dieloch. Všetky nové postavy sú plytké až hanba- Ratner ich len hrubo a dvojrozmerne načrtne a inak nevie čo s nimi. Napríklad taký Angel má vo filme dokopy 3 scény a je tu úplne na hovno. Akcia je obstojná, ale pri takom počte úmrtí a straty schopností by som čakal väčšiu osudovosť, ktorá totálne absentuje. Proste len sledujete a žváchate popcorn. Takže ako oddychovka OK, ale ako zavŕšenie trilógie veru nič moc. Ak je pravda čo sa píše v článku na Kineme (Strach a hnus z X-Men 3) a Ratner fakt nastúpil k filmu v auguste 2005 (premiéra v máji 2006!!!!!!!), tak potom máme ešte šťastie, že to celé dopadlo aspoň takto. ()

Klenotka

První dva X-Men filmy mám hodně ráda, zvlášť dvojku a napoprvé na mě třetí film působil jak rána palicí. Ale teď už to nebylo tak hrozné. Možná taky proto, že jsem si ho pustila samotný, bez návaznosti na předchozí filmy. Problémů je dost - změna postoje postav (Wolverine jede pořád sólo a na konci má najednou proslov o týmu, z Magneta udělali jen obyčejného padoucha atd.) nebo to, že půlku hlavních postav odrovnali v první půlhodině. Největší problém byl v tom, že se nějak dopředu procpala Halle Berry. A taky že tam najednou pobíhalo moc mutantů. Vím, že svět X-men je veliký , ale Ratner chtěl očividně všechno nacpat do jednoho filmu a trochu to neuhlídal. Halle Berry opravdu není herečka, která utáhne celý film (Oscar, ne-Oscar, a debata o jeho zaslouženosti může být nadlouho) a tak celá tíha víceméně spočívá na Hugh Jackmanovi, který to celkem dobře zvládá, ale ve druhé půlce už taky působí trochu bezradně a to už je co říct.. Anna Paquin, která mi od seriálu True Blood dost leze na nervy, tu byla dost vzadu, ale to mi opravdu nevadí. Nevím, jak to dělá Famke Jenssen, ale i když tu víceméně statovala, tak i jen její přítomnost ukazovala, jak velké charisma má. Škoda jen, že stála pořád někde v pozadí. Představení "chlupáče" byl skvělý tah, postava i herec sympatičtí, takže za to bod nahoru. Anngel měl být možná nějaký vedlejší příběh, ale nakonec to působilo dost divně, protože si k němu člověk vlastně žádný vztah nevybudoval a nějak jsem nepochopila, proč je na plakátech a obalu DVD v obleku X-Men, když ve filmu ho na sobě nemá a není ani součástí týmu. Ale samostatně ten film působí jako dobrá komiksová zábava a rozhodně vyčnívá nad spoustou vrstevníků (prokletí třetích dílů tu sice částečně platí, ale rozhodně to není taková katastrofa jako třeba u Spidermana), a myslím, že Ratner je za to dost zbytečně bit, protože se odvážil to pojmout po svém - když ví, že je jiný druh režiséra než Singer, tak proč se ho snažit napodobit? Navíc s neustále přepisovaným scénářem, na který neměl žádný vliv? To ale nic nemění na tom, že při pohledu na trilogii celkově je tenhle díl opravdu nejslabší. ()

Hafran

Je to hrozně špatně udělané, ale má to koule. Když nebudete nic čekat tak vás to vtáhne do děje a nepustí. Což je přece jenom velmi důležitá složka každého filmu, která stejně nakonec rozhodne jestli vás to baví nebo ne. Uřčitě lepší než dvojka a aspoň bez zbytečných dialogů. 65% ()

hans500

Trochu zklamání po předchozích dvou dílech, scénář je horší, ve filmu je tentokrát hodně akce a to je bohužel spíš ke škodě. Vyměnit Singera za Ratnera nebyl dobrý tah. ()

Lolita

Pár dobrých scén, ale čekala jsem víc. Některé opakující se motivy časem nudí, naopak některé nové prvky jsou fajn. Mimochodem, Poslední vzdor se vážně s nikým nesere, a to je asi ta chyba, příliš mnoho mutantů je fuč. A ty dialogy.. ()

filmmovier

není třeba vychvalovat tu herecké výkony, kvalitu série a režiséra Bryana Singera, který by tohle finále mohl zvládnout mnohem lépe. Brett Ratner mě dost zklamal a ačkoliv je trojka nejslabším dílem série, pořád je dost průměrná. Triky jsou vážně oslnivé a finále mohlo být bombastičtější. Je vidět, že tento díl je také o dost bohatší na výpravu. Trojka sice nezaujme tolik jako jednička a dvojka, ale ani neurazí, což je dobře. Výborné a úchvatné finále. ()

chelseaman22

Celá tahle trilogie má až děsivě nízkou kvalitu. Její největší silou je spoluúčast jakési ligy Ligy spravedlivých, jež levituje na hranici výborného zážitku a absurdna. Samotná high school (či primary school?) Prof. Šaviéra je tématem, jež zaměstnávala mou mysl po celou dobu trilogie. Kde Šaviér bere (bral) hopersky řečeno love na provoz vzdělávací instituce? Navštěvuje školu akreditační komise? Jak to, že každý mutant up 20 let se automaticky stává vyučujícím? Na druhé straně na vše výše uvedené zapomenete po pohledu (leč krátkém) na nahou a už více lidskou Mystique. Chtělo by to vydat nějakou knižní publikaci ohledně selektování těch super hrdinů, jelikož příliš nerozumím selekci mutantů do pěti skupin s výše nespecifikovanou charakteristikou. Já jsem se bavil, jelikož s radostí baštím všechny tyhle mutanty počínaje Green Lanthernem, Supermanem či Batmanem. Konkrétně trojka nabízí tolik verzí mutagenního genu, že mám na půl roku (do premiéry The Man of Steel) vystaráno. 79% Celosvětový výdělek k 18. 2. 2013: $459,359,555, což je 2,19 násobek budgetu..........127. nejvýdělečnější snímek historie ()

Motinski

Po výbornej dvojke prichádza mierne sklamanie. Výmenu režiséra cítiť, ale nedá sa povedať žeby to Ratner vyslovené pokazil. Len z filmu spravil klasickú komiksovú popcornovku, kde nejde až tak o postavy, no hlavne o zábavu. Wolverine a Jean tu majú skvelé scény, ostatní ale moc vody nenamútia. Pár nečakaných zvratov bolo (úmrtia) ale keď sa bavíme o nosnej zápletke, tá sa dá ľahko predvídať. Záver je veľkolepý ale necíte pri ňom tú slasť ako minule. Vlastne mi bolo dosť jedno čo sa deje a čakal som na koniec. ()

Magneto

Žiadne obrovské sklamanie som nezažil pretože som nečakal nič výnimočné....Ale ešte predtým než sa na nete začali šíriť negatívne recenzie som Ratnerovi celkom veril ze sa ukáže v lepšom svetle,predsa,X-Meni mali výborný začiatok a ešte lepšie pokračovanie...Bohužiaľ...Film je rýchly,skratkovitý a mohol sa z neho vykľuť naozaj pôsobivý snímok kebyže nie neschopného režiséra a idiotského strihača.Okrem jednej veľmi pôsobivej scény a pár momentov na konci veľkej showdown bitky ma film absolútne nevtiahol do deja.Jasné,sú tam starý známy,ale čo z nich,keď majú odfláknute napísané dialógy...Tak ako vnímam F4,tak tak vnímam aj X3...Proste premárnená šanca,ktorá zamrzí o to viac,že X-Meni boli prvým vážnym komiksom bez krikľavých kostýmov a bezduchej akcie...Trojka to všetko obrátila naruby...Ináč moja obľubená Mystique tiež stratila to svoje kúzlo ale aspoň v náznaku sa dozvieme prečo je na strane Magneta,čo mi v predchádzajúcich dieloch chýbal...Btw. ostante pozerať až do konca titulkov ;-) A aby som nezabudol....Ak ste nevideli predchádzajúce časti tak sa budete pri tomto filme dosť nudiť... ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)