X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Sobis87

Třetí X-men mě maximálně naštvali, jelikož představa, co by s takhle nabušeným příběhem dokázal udělat Bryan Singer, jehož druhé X-men považuji za vrchol komiksových filmů, je na míle vzdálená tomu, co nakonec natočil rutinér Brett Ratner. Celé vyprávění vrcholí právě v tomto díle, přičemž osudy některých hrdinů by byly dobrou živnou půdou pro emocionálně vypjaté a dramatické momenty, ale to by Ratner nesměl rezignovat na Singerem v obou dílech pečlivě budovanou psychologii a celkově hlubší prokreslení postav a jejich motivací. Místo toho se zaměřil na akci, ale ani v této oblasti nedosahuje kvalit svého předchůdce a navzdory tomu, že třetí díl je ze všech nejakčnější, se nedočkáme žádné památné scény, přičemž druhý díl nabízel JEN parádní akci. Ratner není jakožto režisér vůbec vynalézavý, scény prostě plynou, dobré triky střídají ty průměrné, postavy odříkají své repliky, aniž by to na diváka jakkoliv zapůsobilo a ať se ve filmu stalo cokoliv (a že se toho v tomto díle stane požehnaně…), nic z toho mě nedokázalo strhnout jako například úvodní řádění Nightcrawlera v druhého dílu nebo přepadení školy pro mutanty. Osudovost z toho příběhu přímo číší, Ratner z toho ale udělal prostoduchý akční film se solidním tempem a známými postavami. V tomhle případě chci remake! A od Singera! 50% ()

HoneyBunny

Tak tohle Singerovi nezapomenu. Od mutantí party, kterou stvořil, utekl k Supermanovi. Tohle se prostě nedělá, to je jako opustit svoje dítě a nechat ho cizímu nýmandovi. Ratner pro mě nýmand opravdu je, protože vrchol x-menovské série se mu vymkl z rukou. Jeho rutinní režie ještě vyzdvihuje hloupý scénář s banálními hláškami (neříkám, že námět filmu je špatný, ale v okamžiku, kdy do vás scénárista kopne dalším "Přišel jsem tě zachránit, protože tě miluju.", popřípadě "Muselo to tak být." mu začnete přát rakovinu konečníku, protože vám ničí oblíbenou sérii). Kdyby ve filmu nehráli staří známí, bez rozmýšlení bych dala dvě. Ale právě proto, co tvůrci provedou vašemu mutantímu oblíbenci (mě obzvlášť bolel Wolverine), si budete přát, aby X-meni zůstali u dvou dílů. PS: Právě řečené ovšem neznamená, že Poslední vzdor postrádá dobré scény (Angel pilující si křídla) nebo dva tři povedené vtipy, ale ty mají i Rodinná pouta (hahaha, to byl vtip). BTW Zde avizovaného Alana Cumminga jsem si ve trojce opravdu nevšimla. Možná měl jako jediný rozum. ()

Jordan

síce to bola klasická americká akčná záležitosť, efekty boli na úrovni, mutanti si udržali level pôsobivosti, občas nejaká tá humorná hláška a keď si to po tom všetkom človek zráta (a odráta - či skôr sa povznesie alebo prehliadne americky patetickú epizódu s "anjelom" a jeho otcom, zradou Mystique a "nečakaným" koncom) jedná sa o celkom solídne a dôstojné zakončenie trilógie (ktoré však by bolo určite lepšie, keby si to natočil sám singer); už sa teším na "zrodový" prequel - aj keď ja osobne som mal v partii x-menov obľúbenejšie postavičky, než wolverine :) ()

Tsuki

Viděno na Prima COOL, tedy bohužel s českým dabingem (proč tam sakra Ellen Page měla hlas jako osmiletá holka???) No, když odhlédnu od dabingu, byl to zcela očekávaný (ve smyslu, že jsem od toho vlastně nic neočekávala) X-Menovský zážitek, který by se dal sice možná označit za vyvrcholení příběhu, ale předchozí dva díly se mi líbily o trochu víc. Tohle bylo, řekla bych, trochu moc předvídatelné a nepříliš zajímavé. Ani ta akce mě tam moc nenadchla, romance téměř žádná (kdyby se v tom jen víc angažovala postava Ellen Page, když už se to v jednu chvíli tak slibně rozehrálo), postava Rogue mi najednou přišla nehorázně nudná, se Scottem to dopadlo nepěkně a jedna z mála zajímavých postav, Mystique, ztratila po chvíli svou moc... Sečteno a podtrženo - X-Menovský průměr. Poslední scéna ale zajímavá (má to mít ještě nějaké pokračování?) ~(3,0)~ ()

Anderton

Ratner urobil zo Singerovej komixovej adaptácie pre duševne vyzrelejších jedincov film pre puberťákov, ktorí sa chodia do kina iba zabávať. Za neuveritelný rozpočet natočil bezduché béčko zo slabou akciou, nevhodným rytmom a príliš nakopenými úmrtiami hrdinov, kde sme mali smútiť, ale skor to bolo na smiech. Hovorí sa, že Ratner točí filmy pre debilov, nič proti tomu, nech si ale vyberá k tomu vhodné látky a nie náročnejšie námety, na to nemá. Za takéto zprznenia by sa mali dávať zatykače. ()

Frajer42

Tak ve třetím díla nastala snad jediná, ale za to velmi vyditeelná změna, a to , že nám přibylo akce na úkor takové nějaké smysluplnosti. Ale věříte mi, že mi to tady není ani na obtíž. Technika jde kupředu a akce zde je ještě více vybroušená k dokonalosti. * * * * ()

Kothy

Uzavření perfektní komixové trilogie. Tentokrát lidé díky jednomu mutantovi získají látku na zbavení mutantů jejich schopností. To se samozřejmě nelíbí Magnetovi a proto chystá útok. A Jean vlastně nezemřela. Je z ní mutant 5. stupně. A je velmi nebezpečná a nevyzpytatelná. Nechtěně zabije Scottyho a Profesora X. Magneto ji přijme do své skupiny. Celé to končí obrovskou bitvou. Na jedné straně stojí lidé a mutanti z Xavierovy školy a proti nim jdou Magnetovi stoupenci. Protože Jean je opravdu neovladatelná musí celou situaci vyřešit Wolverine. Mystique přijde o své schopnosti a Magneto taky. Ale ne na dlouho... "Chlapče, za práva mutantů jsem bojoval dřív, než ti narostly drápy! On mi řekl chlapče?" :D ()

AllShallFall

Zde musím na hodnocení ubrat. Vcelku to nebylo špatné. Obdivovat je stalo co. Překvapivých zde bylo mnoho věcí. Umrtí Cyclopa a Profesora X. Vzkříšení Jean Grey nebylo špatný nápad. Ale zase si myslím, že dělit mutanty na třídy, kde je potom jeden skoro nejmocnější, kde každého trhá na kusy mi přišlo malinko přehnané. Ale určitě to není u mě nějaký propadák. Je to jen bod dolů. Ale spokojenost je samozřejmě vysoká. 80% ()

Sašenka165

Proč se mi zdá, že trojka trošku pokulhává za svými předchůdci? Že by překombinovaností děje? No, každopádně skvělý McKellen a dobrý Jackman si dohromady zaslouží nejmíň jednu *, takže z toho vychází výsledných 80%. ()

Ratemus

Jasnej příklad toho, že když za otěže zatáhne někdo jiný v již perfektně rozjetém univerzu, nemůže z toho být nic jiného než chaos. Ratner nesahá Singerovi ani po koule a jde to sakra vidět, ve filmu není špetka napětí ani akce srovnatelná s předchozími díly. Kam se sakra poděl Nightcrawler? Scénář je samá díra a nezachrání to ani kvantum nových postav, které jsou nezajímavé a ničím vás neohromí. Do filmu se nuceně snažili nacpat Angela a Beast, Juggernaut, Psylocke, Multiple mana, ale neradujte se, nic nepředvedou a sotva se tam ukážou, film je u konce. Jedna věc mě ale potěšila, film se konečně zaměřil na Phoenix, což nejspíš ocení hlavně komiksový fans. Film tedy nelogicky zamíchá kartami tím, že polovinu postav nechá zabít, jak potom chcete pokračovat dál? no jasný uděláme prequel. Film je to nudnej, žádná postava nemá svůj prostor a nic vás neposadí na prdel, kromě stále více namakanějšího Jackmana. Jasně nejslabší počin o mutantech, což je škoda při tolika postav, ale co chcete, když to má jen 100 minut. ()

Slarque

Díky solidně našlapanému scénáři toho Brett Ratner ani moc nezkazil. Natočit slušné akční a trikové záběry mu totiž nedělá problémy. Horší je to v dramatičtějších chvílích (takový šedý průměr) a nejslabší jsou emotivně vypjaté momenty (vyloženě k smíchu). Z postav je zajímavá hlavně Phoenix a konečně se taky dostalo na Juggernauta. Navíc závěrečná předtitulková scéna spolu s tou potitulkovou dává šanci, že ono „poslední“ v názvu by se nemuselo týkat téhle slušně rozjeté série (70%). ()

Vitason

Musím uznat ,že Ratner je zdatný filmař a celkem dobře navázal na Singerovu předešlou práci. Vadila mi přehnaná epičnost a hra na city. Nejslabší stránkou filmu je scénář. Příběh je opravdu chabý. Postava Angela tu ani nemusela být. Kromě scénáristy by pár ran zasloužil i střihač. Ve finále je to pořád klasická popcornovka s bombastickými efekty. ()

eLeR

Ak Phoenix je najsilnejším mutantom, tak z videného mi vychádza, že Wolverine je ešte silnejší, no a toho by zase ľavou zadnou zvládol Magneto, lenže ten radšej hrá šachy. Celkom vydarená záležitosť, ja som sa bavila. ()

FrodoF

Musím říct, že ačkoli jsem moc nečekal (možná právě proto) mě třetí x-meni docela potěšili. Je tu několik opravdu cool scén, několik drobných vtípků, skvělé postavy z minulých dílů zůstaly a Ratner je docela zručný řemeslník, který sice nikdy nenatočí výborný film, ale když má dobrý scénář, tak dokáže natočit velice nadprůměrný film. ()

klerik

Veľkolepé zavŕšenie ságy. Rovnako rozdrobené ako dvojka (veľa nových mutantov), ale vďaka pár drsnejším zásahom v scenári je tu viac priestoru pre Wolverina a akcie sú krajšie a veľkolepejšie ako v dvojke. Scenár, ako vždy, dobre rozpracováva mutantské otázky a dokonca aj Halle Berry bola fajn (však si konečne vybojovala viac pozornosti). Rattner prekvapil a aj keď nedorovnal Singerovu jednotku, ukázal, ako mohla vyzerať dvojka. Veľmi dobrá komiksovka so svižnou akciou, dobrým scenárom a fajn hudbou (len ústredný motív mohol byť výraznejší)... ()

Chrustyn

Více než důstojné završení úspěšné "mutantské" trilogie. Změna režiséra je na filmu hodně znát a přestože zklame všechny příznivce předchozích dílů Bryana Singera, potěší všechny milovníky kvalitní akční podívané. Slušné akční scény, dobré triky, známá parta a pár překvapivých zvratů. Já se bavil. ()

iamek

I když se u třetích X-menů změnil režisér kvalita snímku zůstala stejná. Oproti prvním dvou dílům můžeme v trojce vidět až neuvěřitelné efekty nad kterým zůstaval rozum stát. Snad si další díly zachovají stejnou kvalitu. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)