X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Saishi

Tak jsem to konečně viděla a jako příjemná zábava na sobotní odpoledne - fajn, čistý průměr. 107 minut je při vší úctě dost málo. Takže to v praxi vypadá tak, že si každá postava řekne za celý film 5 větiček, předvede svoji mutaci a šup záběr na žárlící Rogue, střih umírá jeden, střih na Jean Grey, střih zařve druhý... Zmatek nad zmatek a vůbec nezbylo místo na x-manovské cool hlášky. A co tvůrcům neodpustím nikdy je absolutní nezájem ostatních X-menů o Scottovu smrt. Pochybuju, že Profesor, pro kterého byl Cyclops někdo jako syn by se staral jen o Jean a bylo mu jedno, že Scott jaksi nikde není... Ovšem na to nebyl čas, záběry na blesky metající Halle Berry jsou asi daleko lepší. IMHO ten, kdo nevydržel v kině až do konce titulek o hodně přišel... ()

liuk

Důstojné zakončení (a nebo ne) moc dobré ságy, které o hvězdičku navíc připravila jedna z nosných scén ke konci (výstup), která se mi opravdu silně nelíbila, z Wolverina udělat až takovýho macha, to bylo moc i na mě. Jinak jsou X3 jako akční film perfektní a druhá polovina je až na inkriminovanou pasáž opravdu lahůdka. Povedlo se do děje zakomponovat i hafo dalších mutantů (Kiitty se po párvteřinových rolích v předchozíích dílech konečně předvela), bohužel Magneto se párkrát zachová tak, jak by se nikdy v předchozích dílech nezachoval (otázka je, která jeho charakteristika, jestli Singerova nebo Rattnerova, je bližší komiksu). Jedno se Rattnerovi ale musí nechat, hned po zkouknutí jsem si sehnal první díl komiksu, takové zapálení jsem u X2 rozhodně nezažil. P.S. Při "Grow these back." jsem se nahlas smál jak u filmu dlouho ne. ()

Kali4

Popcornový a bohužel i místy docela nelogický konzumní komiks, v němž se mutanti dělí na „třídy“, aby to bylo pro mládež lépe stravitelné, vztahy mezi postavami jsou maximálně zjednodušené, a hlavní hrdinové přicházejí na scénu ve stylu Strážců vesmíru. Do toho kvanta záběrů, kdy kamera rádoby velkolepě obletuje ústřední postavy, a jak se film ubírá kupředu, loučíme se s jedním milovaným mutantem za druhým (obzvlášť mne zamrzela ztráta Scotta Summerse). Není čas na nostalgii a dlouhá loučení, protože všechno se děje strašně rychle a na nic není čas. Hlavně tam napráskat co nejvíc cool mutantů s co nejvíc cool schopnostmi a nacpat jim do úst cool hlášky, které často bohužel vůbec nejsou cool, obzvlášť potom v případě dementního a trapného Juggernauta. Ale třetí X-Men naštěstí nejsou jenom průšvihy, protože dědictví v podobě rozpracovaných zápletek z předchozích dílů se zbavit nelze a logická návaznost tady být musí. Je dobře, že je tento díl v porovnání s dvojkou kratší, protože vlastně nijak nerozvíjí vztahovou rovinu a zaměřuje se pouze na akci, hrozí tudíž, že kdyby byl delší, tak by mne nudil :-). Skutečně, akce je tu hodně, a ačkoli je povrchní a ne moc nápaditá, je natočená velmi slušně a efekty jsou na hodně vysoké úrovni. Hudba je dobrá a občas mne z ní i mrazilo, ale přesto mi chyběl především ústřední motiv z předchozího dílu, který byl, jednoduše řečeno, skvělý. Herci jsou také bezva, což není žádná novinka, neboť jsme to zjistili již během prvních dvou filmů. Tentokrát však nemají moc co hrát, jenom se musí tvářit dostatečně drsně či, chcete-li, akčně. Přesto, pokud bych měl i tentokrát někoho vyzdvihnout, byla by to Halle Berry, jejíž Storm konečně dostala dostatek prostoru a jako jedna z mála postav také má co hrát (a to, co hraje, hraje podle mne výborně). Kritikou jsem, jak vidíte, nešetřil, protože jsem ve výsledku docela zklamaný, a je to hlavně nostalgie a vřelý vztah k postavám, které mi zabraňují dát nižší hodnocení, protože pokud bych měl srovnávat s jinými žánrovými filmy, viděl bych tu (bohužel) značnou podobnost s Fantastickou čtyřkou. A to není moc dobré. Ale mohlo to dopadnout mnohem hůř, takhle to sice je hodně konzumní zábava, ale dějové linky byly vesměs důstojně dotaženy, a dokonce nechybí ani otevřená zadní vrátka. ()

svobik

I když Singera bezmezně žeru, něco mi říká, že by téhle sérii prostě nebyl schopný dát odpovídající a osudové finále (jako např. i ve druhém díle nebo Supermanovi). Ratner to vzhledem ke svému "talentu" zvládl na jedničku s hvězdičkou. A i když to po stránce psychologie moc nefunguje, vem to čert. ()

Ichabod

Po čtvrtém shlédnutí zvyšuji na maximálních pět. Film obsahuje silné scény, které převod na plátno snesly naprosto v pořádku. Samozřejmě nebýt Singera nikdy by X-meni takoví nebyly, ale Ratner se maximálně překonal a natočil film stylově nejblíže původním filmům. Herci jsou opět ve svých rolích vynikající, efekty jsou nejlepší co v komiksových filmech člověk může vidět (byť nejsou tak bohatě invenční jako Hellboy 2, ale zde je vše podřízeno zcela jinému stylu), hudba scény podkresluje pompézním hlavním motivem, který Ottman psal v zjevném záchvatu génia no a scénář s výjimkou občas skřípajících dialogů před nás staví opravdu velmi vyhrocený třetí díl uzavírající osud hned několika mutantů a to na obou stranách barikády. Singer velmi zaváhal odskočením si na natačení trapného Supermana, který by za něj klidně mohl zatáhnout Chris Columbus nebo podobně nudný řemeslník, naštěstí to třetí X-meny nepoznamenalo. ()

KASUGI

Nemyslím si, že by změnou režiséra film nějak utrpěl. Ano, sice ubylo ono Singerovské lidství a filozofování z prvních dvou dílů, avšak tuhle "újmu" zase dohání akce, které je tu ze všech dílů nejvíce. A přiznejme si, o takovou porci akce si X-MENi vyloženě říkali a proto hodnotím plným počtem. ()

Guzo

Nejslabší díl celé série i pokud počítám Wolverina. Sice to pořád znamená, že jsem to viděl rád a klidně si to znovu pustím, ale ten pokles na kvalitě byl bohužel znát. Možná to bylo tím, že tu tolik prostoru nedostal P. Stewart nebo tím, že až moc prostoru dostala H. Berry, kdo ví.. ()

Ravi

Zapomeňte na předchozí dva filmy, zapomeňte na prokreslené postavy a dobrý příběh, zahoďte mozek, ale bojím se, že ani tohle nebude stačit, aby se Vám film líbil. Otřesná X-menovka oholená na kost. Po pěti minutách jsem poznal, že jde o jiného režiséra. Nutno říci, že ten svoji práci odvedl podprůměrně. Zrovna takový "náboj" má scénář. Herci se urputně snaží, aby ty věty, které jim vycházejí z úst zněly věrohodně, ale bohužel ani jim se to nedaří. Užijete si bezesmyslu hláškující postavy, spousty bezemoční akce a tuny nelogičností, zádrhelů a slepých uliček. Dějové linie bez vysvětlení na sebe volně navazují. Něco se stane, bez důvodu, bez vysvětlení a jede se dál. Při nejlepší vůli tomuhle dílu nemůžu dát víc, než 35% = 2/5. Pro mě osobně po dvou prvních dílech obrovské zklamání. Obrovské. ()

Myrreczech

Nevěřil bych, že se může až 3. díl stát tím nejlepším z trilogie, ale je to tak. To co Singer nezvládal zvládl Ratner na výbornou. Parádní zápletka, megalomanské efekty a bitky a ještě o kousek lepší herecké výkony. Pecka. ()

Kosmik 1

Hmm, tak třetí díl už je malinko nudný. Nevím, jestli to tak na mě působilo tím, že děj je už malinko překombinovaný, stejně tak je překombinováno i s mutantama. Že ubývají hrdinové, s tím se počítá, ale to, že na straně zla přibudou nějací emo mutanti, to mě vážně příliš nenadchlo. Hnus, velebnosti. Zároveň se někde vytratil jeden z mých oblíbenců Nightcrawler. Naštěstí zůstala Storm, které bohužel ufikli vlasy, takže už není tolik sexy. No a Mystique už bohužel není mutantka. Takže pomalu ale jistě jde X-men do kytek. Na další pokračování se příliš netěším, no ale třeba mě ještě překvapí. Třeba zase někdo vstane z mrtvých, třeba zase někdo získá zpět schopnosti. Třeba... 65% ()

Autogram

Celkom solídne pokračovanie. Príbeh sa rozvinul do šírky, množstvo postáv nie je vôbec na závadu. Na druhej strane dosť postáv sériu elegantne opustilo. Bohužiaľ aj (SPOILER) Mystique a ako človeku s ľudskou kožou jej to tiež celkom pristalo, no ale nevešajme hlavu, v takýchto filmoch môže ktokoľvek kedykoľvek ožiť. Rád som uvítal aj milučkú Ellen Page vo vedľajšej postave, škoda že jej v českom dabingu dali absolútne nevhodný hlas päťročného dievčatka. Záverečná akcia opäť nesklamala. ()

vyfuk

Třetí pokračování X-Menů bylo trochu rozdílné, než druhý díl, ale kvalitou se silně podobal jedničce. Trochu mě tedy štvalo, že se vše točilo jen a jen kolem Jean a chudák Scott se s námi musel tak brzy rozloučit a bohužel i Xavier. Opět výkon velkého Jackmana mě opět uchvátil, jeho Wolverine je ten pravý. Škoda, že se nedočkáme čtvrtého příběhu navazující na tento. Klidně bych se spokojil s tím, že by se jen řešili osobní problémy, abych zjistil jak jejich osudy pokračují. V žádném komentáři jsem nepochválil McKellena, tak to musím udělat teď a musím to udělat pořádně. To, že je Ian úžasný herec víme, pokud jsme b´viděli jeho Gandalfa. On je úžasný herec a zvládne vše, i když už má něco najeto. Třetí pokračování mě uspokojilo a jako zakončení - mohl být Kinberg s Pennem specifičtější. ()

dragon94

Méně psychologie více akce. Zhruba tak by se dal popsat závěrečný díl první trilogie X-menů. Někomu ten odklon může vadit, ale já osobně si ten styl modernějších blockbusterů užívám úplně stejně, možná i více. Ideální by byl samozřejmě mix obojího. Což přišlo potom s první třídou. Třetí díl tedy pro mě rozhodně není zklamáním a pokud nejste zarytým fanouškem Briana Singera, tak by neměl být zklamáním ani pro vás. 4* 75% ()

Bagr_007

Více komiksové, méně chytré. Oproti Singerovi se už tolik nejede přes perfektně vykreslené postavy, naopak přibylo několik nových, nudných a úplně zbytečných. Celkově to ale Ratner vůbec neposral, je to jeho zdaleka nejlepší film. Také zapomeňte na nějaké velké vizuální vychytávky, ale zábava je to pořád veliká a ve vrcholných okamžicích skutečně vrcholná. ()

Jaro.Krafcik

Po odstupom času som pozeral či som hodnotil túto sériu, tento film mi chýbal tak som ho pozrel, aj keď som ho už videl stále mal čo ponuknúť a bavil ma, žiadne nudné a nevhodné dialógy, fajn akcia a postavy mutantov dobre vyobrazené, a určite lepšie ako prvé dve filmy. Zaraďujem k tým naj xmenom. 5* ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)