I gejša môže milovať... Nasledujúci príbeh sa odohráva v exotickom svete, ktorý si dodnes uchováva svoje čaro. Zachytáva obdobie pred Druhou svetovou vojnou, kedy je malé japonské dievčatko odtrhnuté od svojich chudobných rodičov, aby pracovalo ako gejša. Napriek tomu, že má v dome nebezpečnú rivalku, ktorej sa takmer podarí zlomiť jej vôľu, z malého dievčatka vyrastie legendárna gejša Sayuri.  Naučí sa, že gejša nesmie dať priechod svojej láske, snom a citom. Jej učiteľka, legendárna gejša Mameha, pozná hranice intímneho vzťahu k zákazníkom a naučí Sayuri, aby svoje city držala pod kontrolou. Krásna a skúsená Sayuri síce očarí kohokoľvek, ale vo vnútri ju sužuje tajná láska k mužovi, ktorý je pre ňu nedosiahnuteľný. Nedokáže zabudnúť na okamih nečakanej nehy, ktorý s ním prežila v mladosti. Spomienky na osudnú chvíľu na ňu pôsobia ako balzam na dušu a počas ťažkých rokov sú jej oporou... (TV Markíza)

Lilloos

Fascinující vizuální stránka zastínila všechny ostatní (neméně povedené) prvky snímku (obsazení, scénář, hudbu, příběh) a vytvořila nadpozemsky exotické prostředí pro vstřebání japonské atmosféry. Nevím, na kolik film popisuje realitu, nebo je nám jen pro posílení dojmu předkládána naše vlastní západní představa tohoto světa, ale zdá se být záhadně čarovným. A gejši, luxusní otrokyně vybrané společnosti, jsou jeho největším tajemstvím. "Gejša nemá žádná přání, Gejša nemá žádné city." ()

Kosťa

Staré Japonsko mělo něco do sebe, vše co ti lidi dělali bylo dovedeno k dokonalosti. Když se podívám na zábavu dnešních japonců, tak se mi chce zvracet. ()

Pfff

Mno něco mezi 3* a 4* pořád se nemůžu rozhodnout...ale teď dávám spíš 4*,ale možná až se m ito rozleží tak to změnm,ale ten konec jsme nějak nepochopila..tak dopadlo to "dobře" nebo "špatně"? ()

joker2

A toto malo byť ako čo? Příběh o kurtizáně, která nikdy s nikým nespala má snad být důkazem toho, že gejši nejsou kurtizány? Číňanka hraje Japonku pod americkou taktovkou - jak potom máme věřit obrazu růžové čtvrti? Co k tomu dodat - ano, vizuálně velmi krásný příběh, který však pokulhává za takovými skvosty jako je Sbohem má konkubíno nebo Poslední císař (obojí o Číně, ale kdo to pozná). Je absurdní chtít po Američanech, aby chápali odlišnou kulturu - tak proč se o to snaží? Navíc všichni mluví výbornou lámanou angličtinou, takže člověk neví, jestli to má znázorňovat lámanou japonštinu. A když se náhodou ve filmu mluví japonsky (tzn. v úvodní scéně), tak režisér předpokládá naše znalosti a důležitý hovor netitulkuje. Ken Watanabe je krásný gentleman a věřím, že dívky po něm budou vzdychat, kdykoli se objeví na plátně a po odchodu z kina si jej budou chtít vzít. Hlavní představitelka však v mužích nevyvolá ani touhu ani cit. Takže pro mě nakonec zůstává favoritkou její sokyně Li Gong - excentrická a věčně zdrogovaná. Je to sice potvora a nesmyslným spálením všeho možného u mě klesla, ale i tak jí to moc sluší. ()

Milwa

Nádherná pohádka pro dospělé ženy, s trošku urychleným a očekávaným koncem. příjemnou pokoukanou podtrhuje vynikající Wiliamsova hudba, ale to by snad ani nebyl on, kdyby nebyla skvělá:-)) ()

P-puma-

Tenhle film mi z nějakého neznámého důvodu přirostl k srdci. Nevím proč a nevím jak se mu to povedl, ale je to nejspíš sloučení krásného prostředí toho "malého ženského světa" a východní kultury. ()

RickyFitts

jak o tomhle filmu trefně řekla moje ex, když si chci dát středomořskou kuchyni, nepůjdu si ji dát do McDonald's... zvlášť když pořád chutná jako cheesburger ()

Jeremiah

Gejša - společnice a průvodkyně nejvlivnějších a nejbohatších mužů, kteří navštívili Japonsko. Žena vysoce vzdělaná, s širokým kulturním a společenským přehledem. Bylo pouze a jen na ní, zda příjme nabídku muže a splní mu všechna jeho přání. Tento film ukazuje život jedné z posledních opravdu velkých a vážených představitelek tohoto "řemesla". Film má atmosféru, nepostrádá věrohodnost, byly do něj vybrány skutečně půvabné představitelky, takže jediné co mu lze vytknout je dějová roztříštěnost. Oproti jiným špičkovým filmům působí trochu chaoticky, chybí mu hladký dějový průběh a hůře drží pohromadě jako celek. Měl na 5, ale u mne lepší 4. ()

blazenka

Poetický a zároveň drsný - tak na mě působil tento snímek. Gejša je dech beroucí nádherná podívaná > tanec Sayuri<. To malé děvčátko, které běží vyřknout své přání, byl pro mě nejsilnější moment filmu. U mě za 90%. ()

MAJkLSON

Pěkný umělecký Hollywood. Bohužel. Troufnu si tvrdit, že kdyby to bylo původem Japonské, mělo by to větší grády a nebylo by to tak pohádkovité. Za pět hvězd je ale soundtrack Johna Williamse! ()

Darth Vader

Nádherná poetická podívaná! Skrytá a nevnucující se myšlenka příběhu vás strhne a nese v orientálním větříku. Touha z získáním toho nejcenějšího mizuage a naprosto dokonalá hudba Johna Williamse nám umožní spomalit tep na minimum a pouze vnímat tu nádheru. Jsem jeden z obdivovatelů tohoto snímku, protože jak kostými, exteriéry a ty nádherné herečky, tak i zahrady a celkoý dojem mě naprosto okouzlil! Jak je řečeno... ztrátu nelze popsat slovy, tu musíme pocítit! ()

Bozvav

Krásně zpracovaný příběh, jenž se v rámci možností drží původního náměru, tedy knihy. Vynikající obsazení, skvělá hudba i atmosféra. V rámci příběhu se nám předestírá zcela odlišný svět východu se svou pro nás nepochopitelnou mentalitou. Mě osobmě nejvíce rozesmála hláška, že gejša není prostitutka. Je to dívka, jenž se od mala vzdělává pouze v tom, jak bavit pánskou společnost, nesmí moc vyčuhovat, pak její "mama" prodá její panenství nejvyšší nabídce a její největší metou, je najít si bohatého mecenáše, který jí bude platit pokud možno veškeré výdaje za trochu té "pozornosti". Vůbec mi to nepřipomíná lepší kurvu. něco jako nóbl eskort. Neúcta k lidskému (potažmo) ženskému životu je cítit z každého záběru, zvláště v začátku filmu. Jako celek velmi působivé. Za mne 75%. ()

pipapa odpad!

Oskarovým filmům se vyhýbám jako čert kříži a vím proč. Ojediněle něco takového zkouknu a většinou už po 20-30 minutách rychloposuvem, neb ten byznys na úkor poctivé umělecké práce prostě nedám. Tohle je další Oscarem ověnčený totální brak - plytkost, prázdnota, povrchnost = nabubřelé americké NIC! ()

Eles

Rob Marshall je dement, ze to natocil v anglictine. Jak ted mam hodnotit film, na ktery jsem se tesil, kdyz jsem od uvodnich vet nevedel jestli brecet nebo se smat. Bohuzel, ta hruzna anglictina, (kdyby byla normalni, tak by to treba slo) zasazena do japonskeho prostredi, naprosto zdevastovala jakekoli pokusy o ponoreni se do deje...nevydrzel jsem se koukat dele jak 30 minut. Kdyby ano, treba bych mohl alespon zkritizovat neautenticnost prostredi, protoze i kdyz nejsem zadny znalec, precijen jsem o geishach/geiko neco precetl. Ale to nema valneho smyslu, nedostal jsem se zdaleka ani do mist, kdy z holcicky vyroste Zhang Ziyi a proto se smutkem davam nejnizsi mozne ohodnoceni. Treba to nekdy uvidim s japonskym dabingem a budu ho moct zvednout... ()

Galahad

Celkem zklamání :-( ještě začátek filmu sliboval silný zážitek,ale když Sayuri potkala na mostě hodného strýčka,který ji koupil zmrzlinu,začínal jsem tušit jak film dopadne..hollywoodská lovestory z exotického prostředí.Sice jsem se nenudil,ale čekal jsem mnohem víc.. ()

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

Rob Marshall novým kapitánem pirátů

18.05.2011

Na režisérské židli čtvrtého dílu slavné pirátské série vystřídal Gore Verbinskeho Rob Marshall. Mamutí natáčení snímku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, které trvalo 107 dní, zavedlo Marshalla a… (viac)

Režisér pro čtvrté Piráty?

Režisér pro čtvrté Piráty?

03.08.2009

Studio Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer chtějí odplout do Karibiku už na jaře příštího roku (první klapka by měla padnout v dubnu, nejpozději v květnu) a Gore Verbinski všude, kudy chodí,… (viac)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení

06.03.2006

V noci z neděle na pondělí proběhl v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. A věru že šlo o noc plnou překvapení. Největší ovace překvapivě… (viac)

Oscar 2006

Oscar 2006

03.03.2006

V neděli 5. března 2006 proběhne v Los Angeles 78. ročník slavnostního udělování cen americké Akademie filmových věd a umění, Oscarů. Těm letošním bude zřejmě dominovat osmkrát nominované drama o… (viac)