Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

Courek

První a druhá (bez posledních 20 minut) série bezkonkurenční. Nevadili mi ani občasné vatové díly, všechno sedělo, kamera, zvuk, herci, všechno parádní. Konec druhé série mě ale slušně odrovnal, nebo spíš zklamal. Během okamžiku zdevastovaná celá příběhová linie naprosto absurdní zápletkou. Z 5* seriálu se stal 4* a další díly tomu nepřidávají, snad budu mít chuť to dokoukat a třeba se dostaví příjemné překvapení. Bohužel na 5* už to za tenhle škraloup nebude. Škoda :( ()

MatZ

Žiadne ďalšie sci-fi - čo sci-fi, žiaden ďalší seriál už nebude taký, ako býval. Battlestar Galactica ma dokonale uchvátila a priam som ju hltal. Jedinečný mix žánrov, perfektné a nečakané twisty, postavy ktoré sú všetko len nie plytké a čiernobiele, silné posolstvo - takto nejak to má byť.A skrytých odkazov je tam až-až. Žiadne výrazne slabšie diely, každý jeden posúva dej o väčší či menší kus vpred. Neviem, čo by som dodal - it was frakkin' awesome! ()

nettopyrek

Skvěle natočený, výborně promyšlený a hluboce lidský seriál, který prostě nemá obdoby. Jinak není co říct a naprosto souhlasím s KevSpou... ()

Blacster

Tomuto seriálu jsem nedal z jednoho prostého důvodu, na Sci-fi je tu až přezpříliž zmínek o bohu popř. božstvu. Tím trpí všchna díla s názvem Galactca. ŠKODA ()

Magyana

Jedna z dokonalých ukázek toho, že žánr sci-fi má ještě stále mnoho trumfů v rukávu a mnoho co říct. Základní motiv sice není nic světoborného - boj lidstva proti robotům už tu byl mnohokrát, ale takový ani zdaleka ne!!! Jsou mezi námi. My to víme. Ale kdo to je? Nejsem to náhodou já? Není to moje milenka nebo šéf? Jak to zjistit? Jak se jich zbavit? Kam před nimi utéct? V průběhu jednotlivých sérií můžeme sledovat několik základních linií (prvotní vyvraždění většiny lidstva, vzpamatovávání se z genocidy a útěk, snaha najít útočiště, nepodařená kolonizace planety, mystické hledání bájné Země, proměna nepřátel ve spojence...), na které se nabalují dokonale propracované příběhy akční, politické, zamilované, náboženské i komické... a vše směřuje k jedinému cíli. Debaty Gaiuse Baltara s jeho neviditelnou cylonskou milenkou nemají chybu. Palec nahoru, 100%!!! FRAK EARTH! ()

awastrman

Pro mě jakožto skalního fanouška všeho scifi, byl tento seriál pro mě jedním z největších zklamání roku, ani jsem ho nezvládnul dokoukat, skončil jsem u 3. série............ Na mě až příliš mnoho citů a především nulový spád......Kde jsou doby, kdy byli seriály, jako jsou Stargate:Atlantis nebo Firefly ()

manali

Nejlepší SF hraný seriál co jsem měl tu čest vidět. Doslova mě to pohltilo a nechce se to pustit. Zdá se mi o tom, musim o tom přemítat.. Docela to nabouralo obyčejný život. Neni to dokonalé, ale to tomu dodává pocit skutečného života. Syrové prostředí a technologie lidí na úrovni naší současné (krom cestování vesmírem) dodává na přesvědčivosti. Konečně seriál který žene dopředu příběh, podobně jako např Twin Peaks, minimum vatových dílů (v 2 a 3 sérii jich je více). Čtvrtá série se mi zdála chvílema až příliš zahuštěná a ocenil bych rozvedení některých informací podaných jednou větou. ()

jaňule

Diamant mezi nekomediálními seriály. Zpočátku jsem se dost zdráhala se shlédnutím prvního dílu, protože sci-fi není zrovna můj top žánr, ale děj vás tak neskutečně rychle pohltí svou poutavostí, že už je pak vaší drogou. Mít čas, nejraději byste nedělali nic jiného než pouštěli jeden díl za druhým. Je to především tím, že se zde prolíná tolik žánrů a scénář je vynikající, navíc je vše doplněno skvěle sedící a dokonalou hudbou. Opravdu senzačně odvedená práce. Já jsem nadšená. ()

peaceNwar

Veľmi návyková záležitosť. Neskúšajte, ak ste odchovaní súčasnými vývarovými seriálmi typu Priatelia, Simpsonovci či Dr.House, lebo toto je úplne iná káva a pri hustote a dynamike tohto dielka hrozí, že otočí váš vkus o 360 stupňov a budete tak rozmaznaní, že už nebudete chcieť vidieť nič pod kvality tohto seriálu. Uff, vylial som si srdiečko a tak môžem začať s hodnotením. Jedná sa naozaj o geniálne napísaný seriál. Námet srší potenciálom a ten je aj náležite využitý v každej časti seriálu, ktorá je minipríbehom ale zároveň drží pohromade s celkovým vývinom smerujúcim k od začiatku jasnému cieľu. To, čo tento seriál odlišuje od ostatných a čo aj na ňom najviac milujem, je zámerné vyhýbanie sa naťahovania príbehu tzv. postrannými dielmi, ako sme zvyknutý u konvenčnej seriálovej tvorbe a rozvíjaním vzťahov už oťukaných postáv, čo mi asi najviac lezie na nervy pri ostatných seriálových výtvoroch. Tu dostanete nič len husté a premyslené žrádlo s krásne rozvíjajúcim spoločným dejovým oblúkom a udivujúco dobrými hereckými výkonmi a efektami. Ide o šikovne namiešaný koktejl, ktorý poteší všetkých žánrov filmovej tvorby a ak máte radi scifička, tak sa nebudete vedieť dočkať ďalšej dávky :) Rozhodne neodporúčam, hrozí silné mentálne poškodenie pohŕdania mainstreamom a sprostými seriálmi, prejavujúce sa opakovaným zhliadaním na oblohu v slnečný deň a skúmaním súhvezdí ďaleko od miest, ako aj nočnými prebudeniami so silným nutkaním znova si pozrieť včerajší diel :D ()

blezg

Narozdíl od sociologických studií ve Star Treku se tady jedná spíš o náhled a velebení amerického naci-nacionalismu. V návalech čirého odporu k propagandě a syrového náhledu na nerealitu jsem ochoten nazvat celý BSG blbostí. A to mám rád sci-fi a střípky ukryté za maskou nereálna. 50% :/ ()

Deganawidah

Musím se přidat ke komentáři KevaSpa : Absolutní extáze Některé díly byly tedy trochu slabší, ale jinak pro mě to bylo totální žrádlo. Sžijte se s příběhem a postavami a nepustí Vás to.... ()

ariari

HM . hotový blade runner. Doaleluja sa budeme vadiť o tom, kto je vysoko vyvinutý jedinec a kto človek.... a čo je viac..Dosť v prvých sériách detinsky otvorená večná téma, kam až siaha zášť zvaná nacionalizmus. A čo iné to je, pokiaľ si myslím, že ak prapredok Cylon zničil ako prapredok Napoleon alebo Stalin milióny ľudí, tak potom všetci Cyloni a potomci Napoleona, Stalina, Džingischána, debila zo Severnej K´orei ,pirátov, idiotských vodcov, Rimanov, čo ukrižovali Ježiša atd.. ...teda polovica ľudstva musia byť automaticky všetci vrahovia? a pome im to vrátiť . mno prvá séria ma kedysi upútala, po druhej občas aj nedopozeranej som sa už len občas na tej nalievárni schuti zasmiala..také domotané dielko . ešteže tam bola TARA.Podobá sa na mňa a tak som si občas zafandila. ()

samoss

Celý seriál mne úplně pohltil, vycucal z emocí, vyždímal ze mne všechny slzy a poté nechal v úžasu zemřít. TAK PRAVÍME ()

Erico

Existují seriály, dobré seriály, vynikající seriály... A pak někde úplně jinde, v jiné kategorii je Battlestar Galactica. Komplexnost Battlestar Galacticy je pro mě naprosto nevídaná a řeší defakto většinu otázek, které si zvídavý divák může klást u jiných seriálů. Ať už je to nedostatek paliva, jídla, občanské nepokoje, politika, vliv náboženství, mytologie, psychologie postav- to jak člověk potřebuje v něco věřit a mít motivaci. V mnoha ohledech seriál poměrně dobře reflektuje i naší dobu. K hercům nemůžu mít jedinou výtku, těžko si představit v daných rolích kohokoliv jiného. Tricia Helfer samozřejmě naprosto dokonalá. Zajímavá byla manipulace s postavami, některé zpočátku neutrální máte tendenci poté nenávidět a ke konci si je opět oblíbíte. Ke konci možná až trochu moc mytologie a otázek náboženství, na druhou stranu ale dokreslující příběh. To vše umocňuje opravdu krásný soundtrack. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)