Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

spacemaster

Musím říct, že na tohle jsem si dlouho zvykal a zezačátku jsem se do sledování musel nutit. Po čase ovšem přišla změna. Přes sci-fi námět všechno vypadá velmi reálně a uvěřitelně. Cyloni jsou moji oblíbení roboti. Hlavně díky Tricii Helfer :D ()

Eonex

Každý další díl tohoto seriálu hltám od první vteřiny, až do závěrečných titulků. Je to originální, neotřelé, jiné, než ostatní sci-fi seriály. Na rozdíl od všech ostatních, které jsem kdy shlédla, tento dokáže vzít za srdce, stejně jako nepříjemně mrazit ve chvílích napjetí. Počínaje Minisérií a konče Plánem je to úžasný příběh plný nečekaných zvratů. Konec vezme za srdce a mou citlivou dušičku dohnal až k slzám dojetí. Jednoduše skvělé, nabité emocemi. ()

DanielP.

Po shlédnutí všech 4 serií včetně pilotního filmu a filmů kolem jako The Plan a Caprica jedním slovem " NESKUTEČNÉ ". Tenhle příběh má vše. K tomu naprosto neuvěřitelná hudba od Beara McCrearyho, která člověka do děje vtáhne ještě víc. S postavami se doslova ztotožníte, milujete je i nenávidíte. Žádný jiný seriál tohle ve mě doposud neprobudil a smekám před jejich tvorbou. Nemusím snad ani zdůrazňovat, že modely lodí a bitev jsou na té nejvyšší úrovni. Přál bych si pokračování, ale zároveň nechci. Jsem rád, že tvůrci seriál příliš nenatáhli a spokojeně se dá dokoukat celý za týden až dva a naplní Vás nejen otázkami, ale donutí se Vás nad sebou samými zamyslet. 5* a podtrženě! " Co slyšíš? - Nic než déšť. - Tak popadni zbraň a přines kočku! " ()

FRANTACZ1

Asi to bude tak trochu jiný Star Trek, chtělo by se před shlédnutím říci. Ale těch odlišností je více než dost. Jiný začátek, jiný prostředek, jiný konec. Jiná technika, jiné možnosti, jiné morální hodnoty, jiné cíle, jiný čas, jiný prostor. Lidstvo nakročující k samozničení. Tentokrát ne ohledně nerespektování pravidel životního prostředí, nebo náboženství, ale ohledně vlastnoručně stvořené konkurence. ()

chrchel

Pro mě na 100% nejlepší sci-fi seriál. Nemám tušení zda ho ještě někdy něco překoná, protože to co se tvůrcům podařilo tady, to se jen tak nevidí. Za celou dobu jsem si našel téměř ke každé postavě silný vztah, ať už jsem jí fandil či ji z duše nenáviděl, ale u některých si scénáristé tak pohráli, že jsem postoj k nim postupem času i změnil. Slizoun Baltar, divně se rozhodující prezidentka, skvělý admirál a pan sípák Adama starší, jeho sympatický syn a desítky dalších úžasných postav mi připravili neskutečnou cestu plnou emocí, filosofie, náboženství, etických a morálních dilemat a v neposlední řadě znovu emocí. Tak moc jsem se sžil s postavami snad jen v Lost a Scrubs, ale to jsou seriály z trochu jiného soudku. Prostě, absolutní špička! ()

hoffman.jan

Dlouho odkládaná záležitost, od které sem čekal kvalitní podívanou, naprosto překonala veškeré očekávání. Seriál s výjimečně hlubokými filosofickými myšlenkami. Kdesi jsem tady četl, že sci-fi zde hraje vedlejší roli, že je to seriál o lidech. A to je naprostá pravda. Navíc skončil na vrcholu, což je obrovské plus, ze kterého by si měli vzít příklad mnozí tvůrci. Zařazuji mezi svoji TOP 3 sci-fi seriálů. ()

DandaPiper

Star Trek, Star Wars, Stargate, Sta-áááár ships are meant to flyyy-yy-yy-yy-y! Vesmírná sci-fi mi nejsou velice blízká, moc mě nebaví, akce typu, kde se nahání dvě vesmírné lodě o rychlosti šneka mi jednoduše nic moc neříká a není pro mě vyloženě nervy-drásající podívaná. Battlestar Galactica z toho vychází asi nejlépe, má teda ale strašné výkyvy v kvalitě. Mary McDonnell jako vždy skvělá (kombinace jejího charisma, tváře pro rádio a tonu hlasu, který jednoznačně patří na pozici lííídra, je prostě poutavá) a nelze si neoblíbit Katee Sackhoff v roli Starbuck. Minisérie je přibližně na 80%, 1. Série drží kvalitu a taky za 80%. 2. Série už drhne, aby se na jejím konci opět vymrštila do výšin (Downloaded) a uhrála to na solidních 75%, 3. Série je zlomová a pro mě za 65%, neudrží tolik moji pozornost a i když potěší rolička pro Xenu, tak princezna bojovnice to sama jen těžko utáhne. 4A je za 75% opět, 4B za 80%, ale je to teda už maglajs neksutečnej:D. Co vyloženě nadchne je úvodní znělka. Je depresivní, ale přesto nadějná. A hlavně je tak něják zvláštně sexy – to musíte vidět sami. Líbí se mi ten postupný odpočet přeživších, hihihi. ()

rashaverak odpad!

Byly dve moznosti zdejsiho hodnoceni, serial je opravdu dobry nebo ho vyhypovali fanousci sci-fi. Bohuzel jako obvykle je spravne druha moznost. Neshledavam poteseni v sledovani pribehu kde se v nasledujicim okamziku muze stat naprosto cokoliv, pouze z duvodu ze scenarista naznal potrebu navodit dramatickou udalost. Kdyby se mezi Cylony objevil Pepek namornik a vymlatil je prazdnou konzervou od spenatu, inu nebyl bych o moc prekvapenejsi nez scenaristickou nemohoucnosti ktera mi byla servirovana. Sledovani ukonceno po 4tem dile 1 serie, nejde to vydrzet. Tipnul bych si ze blondcku zachrani aladin na letajicim koberci, ale zalezi ciste na nahode jak se to stane, nejak me to ani nezajima. ()

Sekel

Vynikajici serial. Navzdory faktu, ze jde o sci-fi jsou tu postavy a jejich chovani a postoje zachyceny az nepekne realisticky. Boj o moc, chamtivost, nenavist, xenofobie a spousta dalsich milych lidskych vlastnosti, vyplouvajici na povrch v extremnich situacich, nam ukazuje jak jsme na tom, jako civilizace doopravdy s pokrytectvim a odvahou. Ze vsech vynikajicich postav vyberu pouze moje oblibence a to soucet tech nejlepsich a nejhorsich lidskych vlastnosti. Za odvahu a silu Kara Trace Katee Sackhoffove a za slabost a zbabelost, o neco zabavnejsi, Dr. Gaius Baltar Jamese Callise. Skvele prostredi, vyborne zpracovani a bezchybna hudba a zvukova slozka, tesim se na treti radu. ()

Jamall

Tak bohužel...mě seriál Battlestar Galactica nezaujal.Ač jsem byl navnazen (a možná právě proto) hodnocení z CSFD tak jsem prostě zklamán.Nedokázl jsem se položit do příběhu.Postavy mi jsou nesympatické.Hlavní děj se odehrává kdesi daleko v pozadí.Ale jasným kladem je jistý nádech realističnosti.Žádná laserová děla atd...nejsilnější zbraní tu je prostě atomovka.Po první série by bylo hodnocení 2* ,ale druhá mě přece jen už zaujala víc a i když třetí už podle mě zbytečně natahuje děj,tak dám 3* ()

Trinculo

Již brzo se možná něco dovíme. Každopádně seriál vrcholí a začínám přemýšlet o tom, jaká bude ona katastrofa, která nedejde na jeho konci, neboť ke katastrofě se nutně schyluje. Na závěr dojde k soubojí Titánů. Jak znám tento seriál, všechno buide do jisté míry převráceno, postaveno na hlavu a zamícháno. A nic prostě jen tak neskončí. Nebudou lidé a nebudou ani cyloni. Otázka je, kdo přežije a kde bude žít (pokud vůbec ???). ()

Leyla

Vše už bylo řečeno, řeknu jen tohle...a doufám, že to není spoiler. Ale jsem právě ud ílu, kde byli odhaleni zbývající Cyloni...a řeknu vám...až to uvidíte, tak se z toho zfamfrníte:D ()

gu-staff

Nelze než dát za pět. Takhle má seriál vypadat - jako krátké filmy. Každý díl vás nadchne, a přitom to celé navazuje, míří to k jednomu cíli. Pátý díl první serie, kdy Adama odpustí Kaře, kterou se zachrání po nehodě, mně dokonce rozplakal, a to se u žádnýho seriálu nestalo. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)