Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

LakiyL

Najlepší novodobý sci-fi seriál odohrávajúci sa vo vesmíre. Tvorcovia si dali záležať, keďže boli pozvaní aj Radou OSN aby prednášali na tému ako sa zachovať a vyriešiť krízové situácie. Celý seriál sa tvári nejako, ale záver nás presvedčí o presnom opaku (vyznie to hlúpo ale nebudem spoilerovať). ()

biergof

Naprosto brilantní práce s kamerou, vynikající herecké obsazení a charaktery postav jsou reálné a věruhodné, některé i šukézní. Star Trek je vedle tohodle přihřátej intelektuál a Star Gate byl a bude retardovanej borec ze zvláštní školy. Tady sem nad pár díly opravdu žasl, zkloubení Blade Runner a pc game ságy Wing Commander, to je prostě zázrak! Ale je to pořád jen seriál, takže je tu hodně vaty (natahování a vaření z vody) a klišé made in USA (při výcviku pilotů zaútočí nepřítel, commander je náhodou postřelen a doktor je náhodou na jiné lodi atd...) Na druhou stranu, z toho co se dneska natáčí za hovna a říkaj tomu seriál, můžem za todle děkovat bohum! ()

Petike

Dosť dobrý remake, ktorý však postupne stratil svoj smer. Hlavne od tretej a štvrtej série, kde scenáristi zjavne začali variť z vody a vymýšľať čoraz blbšie rádoby-filozoficko-symbolické trápnosti, nelogické dejové zvraty a čoraz nonsensovejšie správanie postáv. Už len samotní Cyloni prešli počas trvania celého seriálu toľkými zmenami nálad vo vzťahu k ľuďom, až to prestáva byť smiešne. A dosť výrazne mi prekáža ten mierne telenovelovský nádych (no tak ľudia, dráma je jedna vec a melodráma ďalšia...) a veľké množstvo postáv pôsobiacich skôr ako banda otravných mladých fešulínov a fešánd z Beverly Hills... :-P Ťažkopádne a trápne priehľadné alegórie na súčasné dianie, ktoré začali najmä v tretej sérii, už radšej ani nebudem komentovať. Tvorcovia sa opili vlastným úspechom a stavili na prvoplánovosť. Holt, aplikovateľnosť je cesta, nie alegórie - hovorieval už pán Tolkien. Takže, aj keď cieľ prekonať starú verziu bol splnený na výbornú (však tú by dnes prekonal akýkoľvek lepší sci-fi seriál, všakáno ?), môj výsledný dojem je, že obe verzie - stará i nová - majú viacero zásadných scenáristických problémov. Howg. P.S. Záverečné dve minúty posledného dielu nepovažujem za oficiálne z hľadiska naratívu. ()

Doomer

Docela dobré scifko kazí věčné kecání o nějakém bohu, halucinace, mystika, znamení. Jsem na začátku druhé serie, tu první jsem dokoukal díky dobrému pilotnímu filmu, ale začíná mě to dost rozčilovat. 2* , shlédnuto 15dílů a ted už je to fakt odpad - přestávám sledovat a hodnocení snižuji na 1* ()

Zombiepod

Brutálne návyková záležitosť, ktorá napriek tomu že je sci-fi so všetkým čo k tomu patrí, zaujme asi absolútne každého. Nikdy som nebol veľkým fanúšikom vesmírnych strielačiek, ale Galactica ten svoj "vesmír" v podstate berie ako kulisu za konšpiráciami, machináciami, vynikajúcim scenárom a množstvom fantastických postáv, na ktoré sa tak ľahko nezabúda. A to som to celé ešte ani nevidel. ()

popos

Chcete-li si zamotat hlavu spletitým příběhem a máte rádi opravdu špičkové sci-fi seriály? Tak si pusťte BSG! Něco tak úžasného totiž jen tak někde nenajdete! ()

Lovedeath

*spoilery* Klesnu i ke dvoum hvězdičkám, jestli zpropadeně tam nepřestanou řešit ty pitomý děti! První série v celku nudná, ale budiž, žádné extrémně špatné fillery, všechno na sebe vcelku navazovalo. Ale pak přišla druhá řada, a ty děti, a to těhotenství, a přesně v momentě kdy člověk začne nenávidět vlastní rasu se všechno posere, ale uplně všechno... A ke třetí sérii se nebudu radši ani vyjadřovat, oplácanej Lee, Adama s knírem, šáhnutá, vdaná Starbuck, překvapivě má dítě!!! Bohové proč?? Aktualizace: Pořád to zůstává na třech. ()

satanjel

Najväčšsie scifi sklamanie, a to som scifi fanúšik. Neznášam, keď sa do seriálov snažia natlačiť čo najväčšie množstvo nečakaných zvratov, aby seriál vyzeral kúl a nepredvídateľný. BSG je nimi nechutne preplnená a pôsobia úplne umelo. Vychádzajú z absurdných motivácií postáv, s ktorými sa absolútne nedá stotožniť, až sa seriál stáva nepozerateľný. Kvôli tomu všetky tie filozofické, spoločenské, politické, mytologické, romantické, náboženské a neviem aké ďalšie témy, ktoré v ňom boli rozoberané vyznievajú do prázdna. Skoro po každom diely som ostal nasratý, čo za debilina to bola. Seriál som dokázal dopozerať iba kvôli akčným scénam, ktoré sú výborné. ()

HarqAlAda

Nevidel som veľa seriálov so sci-fi tematikou. Tento však milujem a milovať neprestanem. Vyzdvihujem soundtrack, hudba úžasne funguje, dotvára atmosféru a mňa zimomriavkovala presne na tých miestach kde bolo treba. It's fracking awesome!! Ak ste aspoň trošku empatickí voči týmto druhom žánrov, tak sa pripravte sa na to, že sa budete väčšinou po skončení dielu až triasť na ďalší... Takže vám odporúčam naplánovať si voľno, poslať deti babičkám, naplniť chladničku jedlom na niekoľko dní, vypnúť telefóny, zatiahnuť závesy a smelo do úžasného zážitku menom BSG!! ()

Zeno

První série je naprosto úchvatná, zaujalo mě především poměrně realističtější ztrvárnění fyziky vesmírných bojů (žádné starwarsovské plachtění ve vakuu) a celková ponurá atmosféra. Další řady jdou pak pomalu kvalitativně dolů, hlavně s rozvojem politiky, která je rovněž realisticky ztvárněna, a proto naprosto nechutná. 3 a 4 řada je už pak občas utrpením, které člověk přežívá, aby se dozvěděl jak to dopadlo. Závěr je poněkud přefilozofovaný, ale vcelku se to dá vstřebat. Přeze všechny tyto výhrady dávám 4, i když bych možná neměl, ale přeci jen vnímám Battlestar v novém hávu jako klasiku, která nemá srovnání a rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

pikacu

Nemôžem si pomôcť, ale musím dať absolutórium. Dobré scifi, kde jednotlivé epizódy nie sú relatívne samostatné prípehy, ale tvoria jeden celok, ktorý nekončí prvou, a zrejme ani druhou sezónou. Nebudem tu opisovať dej, ten je treba si vychutnať. Spomeniem len na seriál výborne spracovaný príbeh vrátane spoločenského pozadia všetkých udalostí. ()

Hydr0gen

Stačil první díl and I was hooked... Temné, drsné, realistické, skvělí herci, prokreslené postavy, epická akce, filosofický a společenský přesah, originální hudba, která se později stane integrální částí děje (mmch., inovativní záležitost - stírá se hranice mezi filmovou hudbou jako doprovodem a přímou součástí scény...). Mám pokračovat? Ne, že by všechny epizody byly perfektní, ale některé jsou tak, tak precizní, že to zdaleka nepřipomíná nic z toho, co u nás v TV běželo a co může člověk vidět i v jiných zprofanovaných seriálech... ()

Jaromír

Viděl jsem 13 minut z 3x01, pak jsem to s nechutí vypnul. Naprostá nelogičnost, absence děje, nepředstavení postav ani na začátku děje nové série. Nemám rád seriály, kdy jednotlivé díly nemají hlavu ani patu, a už vůbec to nepochopím u začínajících dílů nové série, kdy se dá čekat, že se na to bude dívat někdo nový. Navíc jsem se celou dobu nudil. Děj nula, akční scény, které nechápu, modlení k bohu, no prostě nic pro mě. ()

KryplXxX

Nebýt Starbuck a Prezidentky, které mi opravdu lezou krkem a ne-li někama jinama, tak dám 5 * Kéž by Roslinová i se Starbuck chcípli hrozivou smrtí. Hned bych změnil hodnocení na 5 * ()

vaclaw

Jeden z nejlepších seriálů vzešlých ze současného seriálového boomu. Jako fanoušek sci-fi je pro mě neskutečným potěšením sledovat putování posledních přeživších lidí, jejich hledání Země a boj s Cylony. Navíc je seriál natočen velmi ralisticky ve stylu Bratrstva neohrožených, což se u sci-fi odehrávající se ve vesmíru opravdu jentak nevidí a celé to působí opravdově a uvěřitelně. Nejenom však díky výpravě patří tenhle seriál mezi legendy; co je důležitější je výborný a propracovaný děj a hlavně, na rozdíl od překombinovaných Lost nebo Heroes, se nesnaží jenom se zamotávat a vytřískat ze zajímavého tématu co nejvíc, ale hlavně se posouvá víc a víc k vyvrcholení celého díla. To ale neznamená, že by se během děje neotevíraly nové otázky, ale u sledování mám pocit, že to celé k něčemu vede a že to neni jenom tahák pro diváka. Co trochu zamrzí jsou klasické vycpávky, kterým se tvůrci bohužel nevyhnuli a hlavně v první půli 3. série jich je poměrně dost a jsou spíš iritující než cokoliv jiného. Naštěstí jich ale není tolik, aby to výrazněji ovlivnilo plynutí děje. Co se týče postav, tak herecky vyniká Edward James Olmos a zdatně mu sekunduje Mary McDonnell, ale ani ostatní herci, zvlášť v důležitějších rolích, nepodávají vůbec špatné výkony a takového Baltara J. Callise je radost sledovat (obzvlášť pak v 3. a 4. sérii jé výborný). Stejně pak jako u Lostu je zde vystavěna psychologie jednotlivých postav a chvíli trvalo, než jsem zjistil, kdo je vlastně mým oblíbencem a kdo ne (snad jedině Helo byl mým oblíbencem už od začátku). Všechny postavy mají pro své chování důvody a nikdo zde neni vysloveně špatný, ale ani dobrý (snad jedine Helo ... :-D). Celkově se jedná o vynikající seriál, který pro mě převyšuje ostatní jednak tím, že se ubírá zdárnému konci, nemá, krom pár dílů, sestupnou tendenci co se týče kvality, je úžasně výtvarně proveden a navíc pro mě velký plus sci-fi prostředí, kde podobných seriálů je jako šafránu a když, tak z japonské anime produkce (StarGate mě moc nebere :-)). ()

Elegnor

Nejlepší scifi seriál, který jsem kdy viděl, a že už jich pár bylo. Těžko říct, co přesně činí Galacticu tak jinou, že se týden co týden nemůžu dočkat dalšího pokračování, ale základních faktorů je víc. Zaprvé nemá epizodní povahu, děj se odvíjí postupně, což dokáže dobře udržovat napětí, po 45 minutách dobrodružství nekončí. Za druhé je to pak fakt, že i když se děj odehrává ve vesmíru, se spoustou akčních soubojů a velmi napínavých chvil, je to také převážně drama, o lidech a o jejich vztazích, o jejich chování na pokraji vyhynutí. Mimoto je to také přehlídka dobře vytvořené techniky, slušných efektů a ruční kamera zde ději dodává dobrý dynamický ráz. Nemůžu zapomenout ani na parádní hudbu, která se dle mého názoru s každou řadou zvyšuje a skvěle podbarvuje zásadní chvíle. Nemůžu než doporučit. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)