Mladý Jason McCullough se chystá do Austrálie, nakonec se však ocitá v městečku zlatokopů v Calendar, kde není zrovna selanka. Místní starosta Perkins hledá šerifa, kterým se nakonec díky svému umění pistolníka stane právě Jason. Ten spolu s vykutáleným pomocníkem Jakem začne řešit problémy s pořádkem po svém. (oficiálny text distribútora)

klerik

Ak mám byť úprimný, čakal som klasický western. Už úvodná scéna naznačujúca ako vypukla zlatá horúčka, ma však okamžite vyviedla z omylu. A bavil som sa. Charizmatickí herci, príjemný a netuctový humor a pritom je to stále poctivý western. Samozrejme, keby to nemalo ten šarm starých filmov, bolo by to za tri... ()

Gemini

Jedna z mých nejoblíbenějších westernových komedií. Parodie na všechny ty drsné šerify, co si svoje město doslova vystřílí (to je jako vyčistí, ale střelbou). Jak udržíte chlapa v lochu bez mříží? Jde to, a sakra se u toho nasmějete. ()

Matty

Zapomeňte na neohrožené desperáty, jejich proklatě nízko zavěšené kolty a šlechetné úmysly. Pod maskami westernových ctností dlí lumpové, srabové a vyžírkové, kteří se nepřetrhnou, aby přispěli k věhlasu svého zapadlého městečka. Tichá tolerance banditů, žádná úcta k mrtvým a svolnost k nestoudným bahenním zápasům. Pouze šerif, který je již čtyři roky na cestě do Austrálie, v této bohem zapomenuté díře může zjednat pořádek. A v prvé řadě bude třeba nasadit mříže do místní věznice. V okolí deseti prérii nespatřuji westernovou komedii srovnatelné vtipnosti. Do podvědomí se vkrádají Ohnivá sedla Mela Brookse, což byla ovšem švihlá parodie, pravidla žánru přeskakující jako Indiáni oheň, nikoliv šikovně přetvářející jako ohnivá voda mysl střízlivého kovboje. Konverzační humor teče proudem, znevažuje váženost „osadníků pustých končin“ a velmi dobře funguje i po vyjmutí z místa svého původu, z filmu samotného. Pozapomenutá studnice kovbojských anekdot, která se jedním zhlédnutím určitě nevyčerpá. 75% ()

Malarkey

To se tak stane, že na České televizi potkáte film ze staré školy a on Vás nadchne svým humorem, který jak kdyby vypadl z oka Buda Spencera a Terence Hilla, ale přitom s nimi nemá vůbec nic společného. Navíc si myslíte, že Vás podobný žánr z dané doby nedokáže překvapit a najednou se dvě hodiny kocháte a užíváte si příběh, o kterém jste ani neslyšeli a přitom se těšíte z každé další scény. Dlouho se mi to nestalo a Podporujte svého šerifa! mě přesvědčil v tom, že filmařské řemeslo má stále čím překvapovat. ()

DaViD´82

Spíše než škemrat o podporu zvenčí, tak se jí měl tenhle cestovatel do Austrálie domáhat ve vlastních řadách. Především pak u páně Bowerse. Ten se totiž za psacím strojem zřejmě při psaní moc nebavil. Jinak si těžko vysvětlit, že to v prostřední části ztratí veškerý tah na branku, nadhled i humor. Stojí to tak pouze na vynikajícím Garnerovi. A to je trochu málo. ()

Pohrobek

Jason McCullough (James Garner) je vlastně na cestě do Austrálie, když nenapravitelně zasáhne do života jednoho zlatokopeckého městečka. Tady je totiž silně potřeba šerifa, který by nepráskl do bot hned po prvním výstřelu. McCullough projeví o práci zájem, samozřejmě že jen na přechodnou dobu, protože jeho kroky přece neodvratitelně směřují ke klokanům... Nejznámější a patrně jedna z nejlepších westernových parodií všech dob, která zaručeně pobaví i dnes. ()

monolog

- Kdo jste? - Jason McCullough. A vy? - Joe Denby a nezapomeňte na to! - Ne, to se nemusíte bát. Do konce života si budu opakovat vaše jméno. Je to vlastně parodie na celý westernový žánr a to jí stejně jako Limonádovýmu Joemu hodně prospívá, protože i když využívá pro zápletku standardní klišé kovbojek (město, co potřebuje vyčistit a hrdinný šerif s opileckým pomocníkem proti všem), dělá to svým vlastním svérázným způsobem. James Garner už měl tehdy za sebou několik veleúspěšných sérií seriálu Maverick (jeho role ve filmu s Melem Gibsonem je vlastně pokračováním tohoto seriálu a ještě několika dalších spinoffů) a lidi si ho, podobně jako Leslie Nielsena dnes, nedokázali představit v nekomediálním filmu, nehledě na jeho charisma, kterým doslova vytahuje film do nadprůměru (ta jeho svérázná nadnesenost a nezaujatost). Humor tu je zábavný a jemně vypointovaný, občas ale zostří a pak se vysmívá mnoha lidským nešvarům (od hlouposti přes přetvářku až k pýše). Dokonalý český dabing v čele s Luďkem Munzarem, Martinem Růžkem a Petrem Olivou jen dávají divákovi vědět, kdo že to ty dabingy dřív tak skvěle uměl, a kdo už je dnes jenom pitomě prasí (no my, kdo jiný). - A proč vlastně chcete do tý Austrálie? - No, protože je to poslední pustá země a já bych si rád zahrál na průkopníka. - Já myslel, že tohle je poslední pustá země a že my jsme průkopníci... ()

RHK

Zábavná westernová komedie ze zlatokopeckého městečka plného násilností, v režii zkušeného Burta Kennedyho. Situační humor zde sice občas plyne i z klasických groteskních situací, jako je rvačka v blátě, nebo strčení prstu do pistole, ale to nijak nevadí. Viděl jsem to už několikrát a vždy se dobře bavím. Trailer: http://www.sms.cz/film/podporujte_sveho_serifa/ukazka ()

Jara.Cimrman.jr

„Zdravíčko! To jsme dneska hodný!" Pokud tato slova z dutiny ústní vypouštějí největší místní desperáti, tak lekce etikety, zdarma rozdávané novým šerifem, evidentně padly na úrodnou půdu. Svéráznou obnovu veřejnýho pořádku na Divokém Západě považuji za mimořádně vtipnou záležitost a šerifova odzbrojující flegmatičnost je jen bonusem navíc. ()

gudaulin

Začátek filmu diváka jednoznačně navnadí a vypadá to, že se schyluje k parodické jízdě po Divokém západě ve stylu našeho Limonádového Joea. Jenže po nějaké době se to tak nějak zadrhne, ne že by herci hráli hůř nebo westernové prostředí ztratilo svůj půvab, jenže scénáristovi nějak dojdou nápady a s přibývajícími minutami snímek zapadne do průměru a především se stane předvídatelným. Postava neprůstřelného šerifa v podání Jamese Garnera si svou lehkou polohu a švih udrží až do konce, ale to ostatní už pro mě ztratilo kouzlo. Celkový dojem: 65 %. ()

Gilmour93

Vězení bez mříží, neznámá výše mzdy, protože do výplaty ještě nikdo nevydržel, schůze městské rady v bordelu... vyčistit jako nový šerif tenhle Augiášův chlév nebude jednoduché.. Kennedy vystřelil ze svého šestiraňáku všechny projektily humoru, ale už znova nenabil a to je na poctivou přestřelku málo. Je třeba se spokojit s širokými nozdry plukovníka Pottera, pidlovokým zástupcem, který kdysi dlouze čekal na nádraží, než dorazí Harmonika či Chrisem Prattem šedesátek Jamesem Garnerem, který sice stále něco mele o Austrálii, ale očividně mu jde jen o to dobře se oženit.. ()

genetique

Konečne poriadna westernová paródia, ktorá vznikla v čisto americkej produkcii. Klasických spaghetti-westernov je natočených až príliš a keď sa dostane do tunajších televízií takýto kúsok určite si ho nenechajte ujsť. Príbeh je síce prostučký, ale je to akčné, nápadité, milé a plné naozaj dobrých hlášok. 75%. ()

sud

"Podporujte svého šerifa!" je skutečně westernová komedie, ve které jsou oba žánry obsaženy rovným dílem. Humor netlačí na pilu a ani se nesnaží být dojemný, či alespoň v některých momentech nervydrásající. Ač byli všichni skvělí, tohle je film Jamese Garnera, Jacka Elama, Waltera Brennana a Bruce Derna. Neodolatelně neohrabané chlapáctví, hlášky, udivené pohledy a stoický klid prvního jmenovaného jsou prostě neodolatelné. Znamenitý dabing Luďka Munzara mu ještě přidal. Jack Elam, častý westernový herec malých rolí, zde dokázal že je schopným hercem i ve větší a dokonce komické roli. To samé by se dalo napsat i o Brucovi Dernovi, který všechny své westernové roličky s grácií zparodoval. Walter Brennan pak spojil v jeden dva své filmové postoje - komické dědky z Hawksových westernů a hlavního záporáka z "Mého miláčka Klementiny". Film neobsahuje ani žádná zbytečná gesta nebo drahou výpravu. Prostě výborná zábavná konverzačka s inteligentním humorem, sympatickými herci a hláškami, které vždy pobaví. ()

gogo76

"A to je kto?.." "To je zástupca šerifa..." "On?, veď pred týždňom kydal hnoj!?" Dobrých komediálne ladených westernov mnoho nevzniklo a tomuto sa celkom darilo udržať moju náladu na dobrej vlne. Záchvaty smiechu nehrozia, ale pobaviť sa dá. Pri tej usmievavej nálade ľahko prepáčim prešľap v závere, kde som si podobne ako užívateľ nascendi všimol, že niekto asi nevedel počítať. 13 banditov v závere mínus dvaja mŕtvy, by malo byť 11, ale pred kanónom ich je opäť 13. Je to tak očividné, až sa mi zdá, že to bol zámer robiť si srandu i na divákov účet. "Čo znamená tá čiara?..." 80%. ()

Xmilden

Nenucená komedie z westernového městečka, kterou v dnešní době není možné natočit, protože by se jí v kinech nikdo nesmál. Přestože se doba mění a salvy smíchu se u nás v obyváku během sledování nekonaly, musím přiznat že jsem se několikrát velmi příjemně pousmál a to rozhodně není málo. Příjemná, vlastně parodie, na westerny. Hlavně tedy to vězení bez mříží. 75% ()

cheyene

Komediálně laděné westerny bývají zpravidla sympatické a dobře se sledují. Podporujte svého šerifa! není výjimkou. Skvělými hláškami, sarkastickými průpovídkami či zábavnými dialogy se to tu hemží od samého začátku a herecké obsazení dotváří výsledný čtyř hvězdičkový dojem. James Garner je ve své roli sympatický a Harry Morgan, více známý jako plk. Sherman Potter z MASHe, v úloze starosty městečka potěší. ()