Muzikál Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové, v roli Johanky z Arku - Lucie Bílá. Na motivy legendy o francouzské národní hrdince vznikl světoznámý muzikál Johanka z Arku. Stal se největší událostí pražské muzikálové scény roku 2000. Čeká Vás originální soudobá hudba, využívající středověké postupy, inspirovaná poetickým libretem. Od roku 2000 do roku 2003 bylo v divadle Ta Fantastika v Praze odehráno přes 800 představení, které shlédlo více jak 350.000 diváků. Lucie Bílá byla za roli Joahnky z Arku oceněna prestižní cenou české herecké a divadelní asociace Thálie za rok 2001... Johanka z Arku, zvaná též Panna Orleánská, se narodila roku 1412 ve vesnici Domrémy, v Lotrinsku ve Francii. Její rodná víska se nacházela v době našeho příběhu v severní polovině Francie, okupované v té době vojsky anglického krále Jindřicha VI. Zde, mezi svými ovečkami, vyrůstala v bohabojnou dívku, která od svých 14-ti let slýchávala hlasy a za sluncem prozářených dní se jí zjevovali andělé a světci. Boží milostí se z prostinké venkovské dívenky stala sjednotitelka Francie francouzská národní hrdinka blahoslavená Johanka z Arku. (oficiálny text distribútora)

Amonasr

Muzikálová nuda téměř k nedokoukání. Málo nápaditá hudba (až na jediný hit), místo zpěvu se často jen ječí, chaotická a přeplácaná scéna, příšerné kostýmy a režie nehodná slavného jména Jozefa Bednárika. Nejsem sice zrovna milovník muzikálů, ale pár kvalitních, vesměs zahraniční provenience, jsem už také viděl. Tohle je ovšem příliš... Kýč jak bič. Dvě hvězdy jen ze soucitu. ()

e(l)a

Tenhle muzikál jsem viděla i na jevišti a ještě si pamatuju, jak jsem byla nadšená! Nicméně tady mám hodnotit ne jeviště, ale "film", a tak nemůžu jinak - docela slabé 3... Tento muzikál nepatří rozhodně k nejlepším, ale má v příběhu velkou sílu - velkou část z ní však bohužel v televizi ztrácí. Nepříliš originální hudbu pozdvihují pěvěcké a snad i herecké výkony - hlavně Lucie Bílé a Kamila Střihavky. Nicméně - no, průměr. ()

DadysGirl

Tak tady jsem trochu zklamaná... Neviděla jsem naživo, jen na DVD a 1) zklamání Petr Kolář... Na Střihavku nemá ani náhodou... 2) zklamání vizuální zpracování taky nic moc... Takže svoje CD jen s písněmi budu mít asi navždy radši... No asi se na to zajedu podívat do kalicha a uvidíme... :) ()

ostravak30

Jeden z nejslavnějších českých muzikálů jsem konečně mohl spatřit také já. Je celkem pochopitelné, že režie televizního záznamu si vybrala právě Lucii Bílou - držitelku ceny Thálie. Já bych ale přece jen raděi viděl verzi s Ivetou Bartošovou, neboť nemůžu si pomoct, ale Lucie Bílá mi do té role neseděla. Jediná kvalitní píseň je pak Most přes minulost, která se stala i částečně hitem slavné zpěvačky. Jenže mě se nelíbily ani kulisy s počítači a hlavní obrazovkou. Tato moderna není můju šálek kávy. ()

Kennedy_R

Muzikály příliš nemusím, ale jsem rád, že jsem tento navštívil. Historická tématika pěkná a verzi s Basikovou nelituji. Oproti Bílé je křehčí a líbila se mi v roli víc. Je potřeba vidět naživo. Záznam by mě tolik neoslovil. ()

PetrJulian

Asi nejméně povedený český muzikál nové doby. Hudba nezapamatovatelná, nemelodická, nelíbila se mi výprava, vůbec všechny ty divadelní novoty. Jedna hvězda jen za pěvecké výkony. České rádobymuzikály jsou vůbec specifická věc, málokterý je povedený. Ovšem v 90. letech a v prvním desetiletí tohoto století jich bylo jako hub po dešti, a přiznejme si, kolik jich nám utkvělo v paměti? Kde je ona melodičnost A. L. Webera? Z Jesus Christ Superstar si člověk pamatuje skoro vše, Weber stvořil aspoň jednu zapamatovatelnou píseň i v takové ptákovině jako Cats, i jeho Fantom opery a dokonce Aspects of Love mají něco pěkného. Ale tohle? Je to nezpěvné, obdivuju, že to ti herci vůbec uzpívali. Soukup tvoří k filmům pěknou hudbu, ale muzikály neumí. ()

TerReZas

Nevím, jak to dělá, ale příjdemi, že se Bílá hodí skoro do všech rolí, které hraje. Johanku z Arku vystihla perfektně. Nejvíce vtipná byla s céna s "bilboketem" =o) ()

Dymnik

Na tomto muzikálu jsem byl v divadle TaFantastika v Praze krátce po jeho prvním uvedení v obsazení B. Basiková, P. Muk, P. Kolář, V. Marek, J. Apolenář, M.Pošta. Jen si nejsem jist smrťákem, ale z pod čepičky mu lezly dlouhé vlasy. Osobně si myslím, že toto obsazení bylo to nejlepší co mě mohlo potkat. Naprosto úžasná podívaná a zážitek na který se nezapomíná. Být i tento záznam v onom obsazení má maximální možné hodnocení. ()

adys.sp

Některé muzikály musím vidět víckrát,než pochopím,jaký je vlastně děj.U Johanky z Arku to bylo hned napoprvé.Texty krásné,Lucka je prostě Lucka,a příjemně překvapená jsem byla z Jana Apolenáře,ten mě bavil :) Moc hezké :) ()

lisbon

Neuvěřitelný výkon Lucky Bílé... Člověka skoro přechází zrak, jak dokáže nejen zpívat, ale i žít Johanku z Arku... Klobouk dolů... ()