101 dalmatíncov

• Česko 101 dalmatinů (viac)

Roger (Jeff Daniels) navrhuje počítačové hry, Anita (Joely Richardsonová) navrhuje luxusnú módu v salóne démonickej Cruelly De Vil. Bez pričinenia svojich psov by sa tí dvaja v obrovskom Londýne nikdy nezoznámili. Rogerov dalmatínec Pongo sa však na prvý pohľad zamiloval do Anitinej dalmatínky Perdity, a hoci jeho vzplanutie spočiatku prinieslo majiteľom niekoľko roztomilých nepríjemností, ako napríklad jesenný kúpeľ v jazierku uprostred parku, všetko sa rýchlo na dobré obrátilo. Zaľúbenie v sebe totiž našli nielen dalmatínci, ale aj Roger s Anitou. Je po svadbe. Kým Anita je ešte len tehotná, Perdy už povila kopec roztomilých šteniatok. Vtedy do ich pokojného života razantne vstúpi zradná a diabolsky zlá Cruellla (Glenn Closeová). Už dávno stratila zdravý rozum a namiesto srdca má pravdepodobne kus chladného mramoru. Od istého času je posadnutá zvrátenou túžbou po kožuchu z jemných kožtičiek šteniatok dalmatíncov. A keďže Roger s Anitou jej odmietli novo narodených miláčikov predať, poslala Cruella svojich dvoch prihlúplych poskokov, aby fľakaté omrvinky uniesli priamo z pelechu. Diabolská Cruella má teraz už deväťdesiatdeväť šteniat, čo jej bohato stačí na kožuch aj s vlečkou. Kým si hrôzostrašný zabijak brúsi nože na šteniatka, aby im zodral kožu, zasneženým vidiekom sa medzi domácimi zvieratami nesie zúfalé SOS. Predsa nenechajú povraždiť svojich roztomilých kamarátov... (TV JOJ)

Juto

Samozrejme, všetko je strašne predvídateľné a nič, čo sa v tomto filme stane, nebude prekvapením. Je to jednoduchá zábava. Humor je jednoduchý, ale je dobrý a funguje efektívne. Ale určené je to pre deti. 6/10 ()

WolfR

Film 101 dalmatinů je film o 101 dalmatinech se 101 dalmatiny. Dochází vám to? Prostě další Disneyovka, tentokrát s puntíkovanými psi, tupou dvojkou Laurie - Williams a s geniální Glenn Close (ďábelská Cruella De Vil). Pro tento nenáročný humor se psi, mi sedí jedno slovo. Průměr, 3 hvězdy. Nenadchne, ale ani neurazí. ()

KajusaK

3* ale velmi velmi slabé a víckrát tuhle "pohádku" vidět opravdu nemusím. Nic zajímavého,spíš ujeté divné a trapné a nízkému hodnocení se nedivím. ()

Nivenx

Když já ty psy moc nemusím. Jako rodinný na jedno skouknutí to docela vyhovovalo, ale že bych to nějak preferoval se říci nedá. Co se týče režie a herců ti dělali co měli a z téhle stránky je film bezchybný, ale co se týče příběhu, ten na mě moc nezafungoval. 50% ()

vesper001

Byl jednou jeden dalmatinec, co za fenkou cválal jako maratonec, naštěstí jeho pán nebyl tak velký pitomec, aby nesbalil majitelku nakonec. Pongo a Perdita si šťastně žili, patnáct potomků společně povili, až zlá Cruella zjistila, že o kožichy je nouze, a pro srst skvrnitou poslala Weasleyho a House. Ti dva tomu všemu pranic neříkali, ti dva se jen snažili býti vychytralí. Ale přelstít dobytek, nábytek, příbytek a obyčej bystrý jest věc nesnadná, a než se kdo nadál, bylo psů sto jedna. Vše dobře dopadlo, než zazvonily zvony, však milé děti v dospělosti pozor na hormony. V jistém stavu se může snadno stát, že vás i taková blbost dokáže rozplakat. :o) ()

panMartin

Film pro celou rodinu na odpočinkové odpoledne. Americká pohádka, trochu navazující svým stylem na Sám doma. Taková klasická disneyovská zábava. docela sem se u toho bavil. Z celého filmu mi v hlavě utkvěla hlavně trojice padouchů v čele s excelentní Glenn Close, která si to nejspíš hodně užívala a dvojicí ňoumů Hugh Laurieho a Marka Williamse. Jeff Daniels byl vynikající. Jinak dokonalá práce se zvířaty. ()

Stegman

Asi bych dal 3 hvězdičky, ale mám na něj příliš nostalgické vzpomínky. Chápejte, je to můj první film, na kterém jsem byl v kině... A tak co, je to roztomilá komedie plná roztomilých zvířátek, co dělají samé roztomilé věci - možná bych dal 4 hvězdičky i bez toho zážitku z dětství. Možná. No, asi ne. :) ()

Tyny

Cruella, které jsem se vždy bála. Podle mně skvělá rodinná komedie a tři hvězdy jsou hlavně za obrovskou nostalgii. ()

Akira777

Jako malej jsme neměl rád Skinnera, ani De Vil, měl jsem z nich strach, na druhou stranu jsem miloval štěňata. Tak jsem se rozhodl, že to znovu zkouknu po letech a..... je to pořád skvělý. Snímek navíc podtrhuje nádherné skladby, a upřímně kdybych někdy měl děti, vím že tohle bych jím určřitě pouštěl. U filmu jsem se celkem i zasmál, navíc pořád mi ty štěňata přišla roztomilá, musím však také říct, že se mi líbil herecký výkon Glenn Close, která hrála De Vil, byla tu fakt dosti démonická a taky musím říct, že tady byl i český dabing hodně povedený (pustil jak originálně, tak o pár dní později s dabingem, pro srovnání). Celkem mě však rozesmívá, že filmu z roku 1961 český dabing udělal z jednoho psa fenu, ten se jmenuje Štístko (Lucky), avšak v tomhle filmu už bylo pohlaví dáno správně v českém dabingu. ()

majxik

Docela uchazející pohádka/komedie, a když to člověk vidí po letech tak je docela vtipné to jak si uvědomíte kdo jsou ty zloději XD ()