Malý Richie (Macaulay Culkin)  pochádza z najbohatšej rodiny na svete. Má všetko, na čo si spomenie. Súkromnú reštauráciu McDonald, psa Dolara a Claudiu Schifferovú ako osobnú trénerku aerobiku. Niečo mu však predsa len chýba, a to je pár dobrých priateľov. Pri zahájení prevádzky novej otcovej továrne si všimne partiu rovesníkov, hrajúcu na blízkom ihrisku basketbal. Verný komorník Cadbury (Jonathan Hyde) ich pozve do prepychového sídla, aby sa s osamelým Richiem spriatelili. Príjemný večer chlapcovi pokazí zistenie, že komorník deťom za návštevu zaplatil. Okrem toho ho vyľaká i správa, že jeho rodičia zmizli.  Odleteli na večeru s anglickou kráľovnou a po výbuchu bomby boli nútení pristáť niekde na mori.  Tú do lietadla umiestnil osobný strážca, pracujúci pre muža menom Van Douh. Ten sa chce zmocniť ich obrovského majetku. Zostáva odstrániť už len Richieho. To je ale omnoho zložitejšie, ako si pôvodne myslel. Noví priatelia ho nenechajú v štichu. A tak sa začne dramatická bitka, vedená netradičnými prostriedkami malých šibalov... (TV Markíza)

Testament odpad!

Stačí málo´. K denšnímu dni (22.12.2011) hodnotilo tenhle výtvor 13120 uživatelů a měl 43%. V okamžiku,kdy jsem přidal své hodnocení, tak se celkové snížilo na 42%. Tak pojďte i vy ostatní, ať se dostane tahle srágora pod 30!!!! ()

xaver

Rozmazlenej fracek se nese na vlně prvního úspěchu a s ním spousta neschopných vyžírků, kteří se chtěli přiživit blábolem na úspěchu základního snímku. ()

Zagros

Tohle nemá s původním Sám doma nic společného... teda až na hlavního představitele. Snaha českých producentů, kteří ve snaze zvýšit návštěvnost to tak pojmenovali, je trapná. Dle mého názoru to ale celkovému hodnocení snímku uškodilo. Ve srovnání s kultem Sám doma dostane na frak. Nicméně pořád jde o fajn zábavný rodinný film a navíc má velmi milou pointu. Kdyby se to jmenovalo u nás nějak jinak, vsadím se, že by to mělo i tady vyšší čísla. Za mě jsou to pohodové tři hvězdy a dobrá zábava na jeden večer. ()

Paity

Pokus o reinkarnaci skvělých filmů Sám doma z roku 1990 a Sám doma 2 z roku 1992 se nepovedla. Asi každý z nás si někdy představoval, jaké by to bylo, kdyby byl tak bohatý, že by si mohl dovolit vše, na co si vzpomene. Američané k tomu samozřejmě přidali jejich oblíbený apel na morálku a kamarádství a vyšlo něco, co si snad ani jednu hvězdičku nezaslouží. ()

Radim

U tohoto filmu mám trochu pocit, že ze mě autoři dělají hlupáka; všechno je tak polopatické, předvídatelné a sterilní, že jakýkoli vtip vyzní do prázdna. Opravdu stupidita (omlouvám se za silná slova, ale jinak to nazvat nelze). ()

Prochy38

Jediné, čemu nerozumím je, proč to ti naši praštění filmaři pojmenovali tak blbě. Se Sám doma a Sám doma: Ztracen v New Yorku to nemá vůbec nic společného. To si myslím, že je hlavní neúspěch filmu u našich diváků. Všichni to porovnávali s těmito filmy, ve kterých M. Culkin debutoval a pak není divu, že to tak dopadlo nejen s hodnocením. Jako komedie se mi to celkem líbilo. Jen nejsem na ten svět těch zbohatlíků. Výborný "sluha" (J. Hyde ??). ()

venom14

Není to zas až tak špatné,ale jako dítěti my nedošlo kvůli tomu názvu,že je to úplně jiný film.Ale koukat se na to rozhodně dá. ()

Hanes88

No tohle prostě ne! Ne že by to byla špatný film. M. Culkin je taky na takové rodinné komedie záruka kvality. Co se ale nepovedlo? Ten název Sám doma a bohatý, aby natáhli na tento film co nejvíce lidí. A navíc i když to není jen to, co se mi na tomto filmu nelíbilo, tak to byl určitě jeden z hlavních aspektů. 40%. ()

Piri

Dobrá komédia na poobedie, oddychovka, vtipné, svižné, na máloktoré podobné komédie sa dá pozerať aj viackrát, na túto sa ale dá. So slovenským dabingom lahôdka, stará dobrá klasika od štúdií PODIUM, réžia Štefan Mandžár. ()