Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Malý Richie (Macaulay Culkin)  pochádza z najbohatšej rodiny na svete. Má všetko, na čo si spomenie. Súkromnú reštauráciu McDonald, psa Dolara a Claudiu Schifferovú ako osobnú trénerku aerobiku. Niečo mu však predsa len chýba, a to je pár dobrých priateľov. Pri zahájení prevádzky novej otcovej továrne si všimne partiu rovesníkov, hrajúcu na blízkom ihrisku basketbal. Verný komorník Cadbury (Jonathan Hyde) ich pozve do prepychového sídla, aby sa s osamelým Richiem spriatelili. Príjemný večer chlapcovi pokazí zistenie, že komorník deťom za návštevu zaplatil. Okrem toho ho vyľaká i správa, že jeho rodičia zmizli.  Odleteli na večeru s anglickou kráľovnou a po výbuchu bomby boli nútení pristáť niekde na mori.  Tú do lietadla umiestnil osobný strážca, pracujúci pre muža menom Van Douh. Ten sa chce zmocniť ich obrovského majetku. Zostáva odstrániť už len Richieho. To je ale omnoho zložitejšie, ako si pôvodne myslel. Noví priatelia ho nenechajú v štichu. A tak sa začne dramatická bitka, vedená netradičnými prostriedkami malých šibalov... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (307)

tron 

všetky recenzie používateľa

Z tohto boli svojho času všetci zúfalí a to vrátane distribútora, ktorý snímku pomenovanú Richie Rich zákerne premenoval na Sám doma a bohatý, vinou čoho sa dodnes nájdu diváci, ktorí to pokladajú za Sám doma 3 a čudujú sa, prečo Kevina všetci oslovujú Riči. Stálo to 40 miliónov, čo na polovicu 90. rokov (a na komédiu bez CGI) nebolo málo a rozpočet je aj nie je vidieť. Kulisy sú obrovské (kamenné tváre, obrovský dom s gigantickým pozemkom) a pritom pôsobia odpudzujúco televízne. Pohľad na dreveného Culkina je tragický. Preč sú doby rozkošne bezprostredného Kevina zo Sám doma 1 + 2. Namiesto toho Macaulayho je tu nezadržateľne starnúci, umelý, pretvarujúci sa a veľmi zle hrajúci Culkin, ktorý sa očividne pred kamerou necíti komfortne a je to vidieť. Miestami by sa hodil skôr do hororu. Film je nesympatický ako prostredím, tak hlavným hrdinom. Kto sa dokáže vcítiť do kože spratka z miliardárskej rodiny, ktorá je taká prachatá, že požičiava americkému prezidentovi? A ostatní? Ťažko povedať, či viac irituje nechutný komorník Jonathan Hyde, trápny vynálezca alebo absolútne neschopní záporáci. Nikomu na výsledku nezáležalo, inak by sa sem nedostalo napr. finále, kedy Richie a rodičia komunikujú s komorníkom tak, že trocha hlasnejšie rozprávajú, pričom sú cca 5 kilometrov od seba. ()

Sarkastic 

všetky recenzie používateľa

Ano, bez těch 2 zlodějů a celé té crazy rodiny Kevina z 1 a 2 Sám doma to už není ono. But on the other hand, nebylo to zas tak špatné. Mrzí mě, že dost lidí hodnotí tento film jen kvůli Culkinovi velice špatně. Ano, dnes je troska, ale tady ještě určitě šel snést (připomíná mi to 1 nejmenovaného zpěváka, který si udělal několikrát plastiku nosu, prošel mnoha skandály, ale dříve třeba nebyl takový). ()

Reklama

LadyPig 

všetky recenzie používateľa

Nemohu si odpustit komentář k tomuto filmu, který není žádná sláva, ale taky úplně neurazí - když ho dávají, zapnu si ho... Co má ale znamenat ten název v češtině: Sám doma a bohatý?! To je přece hnus. Nemá to s filmem Sám doma absolutně nic společného. Původní název Richie Rich má rozhodně svůj důvod, a to ten, že to, že hraje ve filmu Culkin, neznamená, že jde o nějaké rádoby pokračování! Kdyby to tak pojmenovali Amíci, řeknu, že těží na popularitě filmu (což je trapné), ale proč my Češi? Nechápu, nerozumím, udivuje mě to... ()

Derek 

všetky recenzie používateľa

český názov parazituje na úspechu série sám doma (a to robí v podstate i tento film), inak ide o adaptáciu u nás neznámeho komixu richie rich (postava richieho sa objavila i v jednom diele simpsonovcov). culkin je tu klasicky otravný a neznesiteľný ako i všetko ostatné v tomto filme. je to strašná nuda (existujú však i horšie filmy). ()

donkocicak 

všetky recenzie používateľa

Opravdu slabý film. Co je nejdůležitější, nemá se sérii Sám doma nic společného. I když jako dítě jsem si to původně myslel, když jsem dostal VHS k Vánocům. Jistě se najde někdo, koho pobaví anebo rozptýlí ve volné chvilce. Mladé diváky bezpochyby, i já jsem takovým býval. Kdybych film hodnotil když jsem byl malý, určitě bych dal o dvě hvězdičky více. ()

Galéria (7)

Zaujímavosti (8)

  • Náklady na výrobu byly přibližně 40 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Zkorumpovaný šéf bezpečnosti (John Larroquette) v domě, který sleduje kamerové záznamy, se v jednu chvíli dívá na film Na sever severozápadní linkou (1959). Zatímco závěr Hitchcockova thrilleru se odehrává na památníku Mount Rushmore, dějištěm finále tohoto filmu je obdoba monumentu s lehce upraveným názvem Mount Richmore. (PlayEasy)

Reklama

Reklama