American Dad!

• Česko Americký táta (viac)
TV spot
USA, (2005–2023), 133 h 46 min (Minutáž: 9–22 min)

Seth MacFarlane, Wendy Schaal, Dee Bradley Baker, Scott Grimes, Rachael MacFarlane, Curtis Armstrong, Mike Barker, Patrick Stewart, Eddie Kaye Thomas (viac)

Další animovaný seriál Setha MacFarlanea, tvůrce kultovního seriálu Family Guy. Opět sledujeme bláznivé osudy americké rodinky, která však v tomto případě není zrovna typická. Hlavou rodiny je Stan Smith, agent CIA, který se má neustále na pozoru a udělá cokoli pro ochranu svých bližních. Kromě něj, manželky Francine a jeho dvou dětí jsou však stálými členy rodiny také mimozemšťan Roger a německy mluvící zlatá rybka Klaus. (oficiálny text distribútora)

Master19

Zatím ten nejdrsnější seriál, kritizující americkou společnost, jaký jsem měl možnost vidět. Cynika, ignorance, vypočítavost... zrcadlo velmi intenzivně nastavené! Další plusové body taky za místního mimozemšťana, ten je opravdu "k sežrání". ()

demented

Nemôžem si pomôcť, ale v pomyslenom boji Family Guy vs. American Dad, u mňa vedie American Dad na celej čiare. A nielen preto, že táto sérka obsahuje tú najbombastickejšiu a najkúlovejšiu postavu, aká kedy uzrela svetlo televíznych obrazoviek :) A nie, nie je to Klaus - zlatá rybka s voperovaným mozgom nemeckého nacistického vedca, ale Roger - roztomilý, cynický, frustrovaný a večne naliaty mimozemšťan, ktorý do nás páli hlášky s kadenciou guľometu M60. ()

Jaro.Krafcik

Presne ten typ seriálu ktorý mi stačí po niekolkých serií a epizód. Vidno že to je od tvorcov Family guy, rovnako ako Griffinovci to je len priemerný animovaný seriál, ktorý má až tak nebavil ale pár dobrých epizód predsa mal. 3* ()

pugs

Pre mňa o niečo horšie ako FG-čka. Vtipov je málo, ktorých by tu malo byť veľa, nápady tiež nie sú nejaké "nápadité" a vcelku... ***__---__ Okomentovať UPDATE!!! ()

P1tr

O trochu horší, než Family Guy, obzvláště ze začátku, nicméně jakmile si na postavy zvyknete a víte, co od nich čekat, stane se American Dad vedle FG další seriálovou drogou. Ačkoliv je původní koncept poněkud podobný FG (rodina plus mluvíci tvor), je to jen trademark tvůrců a další průběh seriálu a chování postav se od FG liší. ()

giovanni3

Poměrně pravidelně tento seriál sleduji v TV a počátečí zklamání vystřídávájí spíše smíšené pocity. Sem tam děj ujíždí až do obscnéností, jindy ryje do USA nacionlismu, aby jindy ten nacionalismus oslavoval. POměrně baví Klaus, ale i opilec Roger. Díly mám zatím tak půl na půl, kdy se někdy hodně bavím a jindy naopak nudím. Zvyšuji hodnocení z 2* na 3*. ()

adamulefa

Vskutku pozoruhodné a ako inak aj veľmi zábavné. Postavy sú tiež fajn (jediný kto ma trochu štve je Steve a jeho partia, okrem iného ten Japonec mi pripomína Ling Ling z Drawn Together ). Najredšej mám rozhodne Francine. Humor je tiež podľa môjho gusta, dosť drsný a ironický ale inteligentný, paródie na popkultúru sa vyskutujú narozdiel od FG menej, čo v tomto prípade nie je na škodu. ()

Losik

Pro mě aktuálně komediální kreslený seriál číslo jedna. Oproti Family Guy ( stejný tvůrce) je víc inteligentní a moc se mi líbí hlavní hrdina, který není tak stupidní jako ve Family Guy. Každá z postav má svůj unikátní charakter a je jim věnováná skoro stejná pozornost, což je fajn. Narážky na všechno a hlavně díly, které si jako předlohu berou film nebo jiný seriál jsou hrozně fajn ( v paměti mi uvízlo např. parodie na Dannyho parťáky ). Doporučuju a myslím si, že je tohle hodně opomíjený seriál ! ()

lukasch

Přistupoval jsem k tomu jako k horšímu bráchovi Family Guy, nakonec jsem ale podlehl. Zpočátku jsem očekával takové ty krátké gagy mimo téma jako ve FG, přestože se na ně dobře nahrávalo, ale nedočkal jsem se. Díky tomu je ale American Dad celistvější a to je dobře. Díly jsou lépe vyvážené, než ve FG, kde kvalita více kolísá. Už jenom kvůli emzáku Rogerovi a glosám německé rybky Klausovi to stojí za zhlédnutí. Wunderbar! ()

I.AM.NOT

Rodina Smithů je ještě bizardnější než ta Griffinů, stejně za hranicí nevkusu jako American Guy, nýbrž všeho moc škodí a mě American Dad! i občas nudí, protože celkový potenciál není takový (hodně je to svázáno jednoduchostí postav) a celkově všechno už někdo bylo nebo se to po čase opakuje. A rozhodně radši mám psa Briana než ufona Rogera a rybu Klause dohromady! ()

kery-

Viděl jsem asi 7 dílů, občas jsem se i pobavil, ale ze dne na den jsem si zapoměl pustit další díl a radši jsem si po 1000. pustil Simpsonovi. Něco tu je asi špatně..(vim že nemůžu každý animák srovnávat se Simpsonama, ale Simpsonovi pro tento žánr prostě nasadili laťku příliš vysoko, a vedle nich je většina podobných seriálů jenom "průserem") ()

Prcek008

Mnohem mnohem lepší než family guy. Tady nejde jen o hromadu poslepovaných gegu v nijakém ději. Americkej táta je podobnější simpsonům ale s černějším humorem. ()

Rapikk

Stejně jako Family Guy je tento seriálem souboje hloupých lidí o cenu kretén roku. Navíc American Dad nemá tak krásné postavičky jako jsou Stewie a Brian Griffinovi. I proto musí jít hodnocení ještě o úroveň níž než u Family Guye. ()

caffelina

Keďže som videla len 1 či 2 časti Family Guy tak to nemôžem porovnať..No silne pochybujem,že je lepší ako American dad. Tento animák ma dostal v každom smere..postavičky a ich hlasy,témy v každej časti no a ten humor a ten sarkazmus! Oveľa lepšie ako Simpsonovci, ktorí mi prídu riadne nudní v porovnaní s týmto. Videla som 7 sérii a ani jedna časť z nich ma nenudila.Mimozemšťan Roger je jedna z mojich najmilovanejších animovaných postavičiek vôbec hehe. 5*. ()