Kriminálka New York

• Slovensko C.S.I.: Kriminálka New York (viac)
všetky plagáty
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA / Kanada, (2004–2013), 137 h 35 min (Minutáž: 39–42 min)

Gary Sinise, Melina Kanakaredes, Carmine Giovinazzo, Vanessa Ferlito, Eddie Cahill, Anna Belknap, Hill Harper, Holly Valance, Daniella Alonso (viac)

Gary Sinise ako detektív Mac Taylor vedie elitnú jednotku súdnych expertov a vedcov z divízie C.S.I. newyorskej kriminálky, ktorá vyšetruje prípady vrážd na základe perfektnej obhliadky miesta činu, tiel obetí a vedeckej analýzy nájdených stôp v jednom z najlepších laboratórií na svete. Ľudia klamú, dôkazy nikdy! (TV JOJ)

TV spot

Sokkk_y

Třetí skvělá kriminálka v opět nádherném třetím americkém městě se skvělou třetí úvodní písní od kapely The Who. Původně jsem očekával slabý odvar Las Vegas a Miami, ale po několika dílech musím konstatovat, že se svou dokonalostí málem dohání partičku z Las Vegas, avšak pouze dohání. Stejně jako Miami, i New York přináší nové a vskutku originální případy, které se jinde v USA jen tak nestanou. A jako ostatní dvě partičky, i lidi z "Big Apple" vše díky vědě vyřeší. Dokonce jsem si na nové tváře zvykal i kratší dobu, než tomu bylo u Miami. Je pravda, že první díly byly opravdu drsnější od svých předchozích bratrských seriálů, ale naprosto dokonale vystihují současnou situaci v tomto přelidněném městě. Najdete zde vše newyorské - od páchnoucích krys až po znásilněné ženy v Central Parku. CSI: NY je sice třetí (a doufám že ne poslední) řadou úspěšné série CSI, ale zaslouženě zastává druhé místo, kousíček pod Las Vegas. ()

Fiftis

Pokiaľ máte radi krimi seriály, tak tu si prídete na svoje. Seriál so širokou ponukou a mnohých možností sa sympatickými hercami. Ak máte radi Garyho Sinisea, tak je to tá správna voľba. Celkovo je to najlepší a najznámejší herec z trojice známych kriminálok. Patril som medzi stále pozerajúcich na každý diel a väčšina vykonaných efektov aj keď sú predovšetkým počítačové, tak sú graficky stráviteľné. Najlepšie to začne byť, keď sa medzi hlavné postavy pridá Anna Belknap a zase keď odíde Melina Kanakaredes, tak to stratí svoje čaro. Epizóda o 11.septembri 2001 bola úžasná. Jediná pripomienka je asi nekonečnosť, ktorá vás neskôr omrzí. ()

Matty

Současně jsem začal sledovat první a třetí sérii tohoto spin-offu CSI Las Vegas a byl jsem velice překvapen velkým rozdílem v pojetí. Zatímco epizody z první série jsou velice temné, depresivní a narozdíl od jiných CSI mají atmosféru tak hustou, že by se dala mazat na chleba, třetí série nenabízí více než na co jsme zvyklí z Vegas nebo Miami, tedy klipovitě zrežírovanou, svižnou podívanou. Proč došlo k takovému "vyměknutí", jestli se tvůrci pro jistotu vrátili k osvědčenému formátu, netuším, ale je to škoda. Po pěti sériích již kapku omšelé CSI Las Vegas se stále stejnými tvářemi člověk uvítá změnu jiného než pouze hereckého rázu. Newyorský detektiv Mack Taylor v podání Garyho Sinise sice disponuje solidním charismatem, ale takovým sympaťákem jako Grissom prostě není a pochybuji, že někdy bude, neboť mu (úmyslně) chybí dosti důležitý humor, což lze chápat v temnotemné první sérii, nikoliv v již opět standardně "prosvětlené" sérii třetí. Jsem na vážkách, jak hodnotit, nejlepší asi bude jít na to matematicky. Takže 4 za první plus 3 za třetí děleno dvěmi nám dává 3,5. Jak známo, od pětky se zaokrouhluje nahoru, takže... Zajímavé komentáře: DaViD´82, anderson ()

Jara.Cimrman.jr

"Zatýkám vás za vraždu Derricka Jamese, Lauren Salinasové, únos, pokus o vraždu kriminalisty, ozbrojenou loupež, krádež auta, ublížení na těle, ale především za to, že jste mě naštval." Tak se zatýká v Novém Jorku a já se musím přiznat, že se na Mackův tým občas mrknu. Není to sice žádný zázrak, mezi spoustou kriminální konkurence se bez problémů ztratí, ale když je Grissom na dovolené, Horatio se snaží zbavit koroze na své hlavě a já mám příliš daleko k ovladači, tak se u toho dokážu pobavit. ()

Colour

Neviem si pomôcť, ale všetky tri CSI mi už lezú na nervy. Či sa dívate na Las Vegas, Miami alebo New York, je to to isté len v inom prostredí a iným obsadením. Neprináša to napätie ani zábavu, čím viac dielov ste sledovali, tým máte stále väčší pocit, že ste ten ktorý nový diel už videli. Niekedy mám pocit, že už im jednoducho došli nápady. ()

Galéria (1 668)

• V prvej spoločnej epizóde so C.S.I.: Kriminálka Miami nemal Gary Sinise na sebe oblek. Po telefonáte z newyorskej polície, ktorá upozornila, že detektívi podľa predpisov musia byť v obleku, produkcia tak urobila. (pravo)
  • V siedmej sérii, ktorá sa v USA začala vysielať 24. septembra 2010, už nevystupuje Melina Kanakaredesová. Tá sa rozhodla už na jar 2010 ďalej nepokračovať, hoci producenti dlho dúfali, že si to rozmyslí. Na jej miesto nastúpila nová postava – skúsená kriminalistka z Washingtonu, Jo Danvillerová v stvárnení Sely Wardovej, držiteľky dvoch cien Emmy a Zlatého glóbusu. (ash99)
  • V seriálu je běžně k vidění, že kriminalisté nosí do terénu i v laboratoři stejné oblečení. Ve skutečnosti to však z důvodu kontaminace důkazů není možné. (Amroth666)

Hvězdy na Olympu

Hvězdy na Olympu

28.03.2009

Chris Columbus nekecal, když tvrdil, že svou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief hodlá vyzdobit áčkovými jmény. Adaptace bestselleru Ricka Riordana o americkém chlapci, který je ve… (viac)

Střídání na Kriminálce

Střídání na Kriminálce

08.08.2008

To, že Jerry Bruckheimer vládne akčním filmům, by bylo zbytečné připomínat, ale on je podobně úspěšný i v televizi. Mezi jeho nejslavnější a nejvýdělečnější dílka patří série CSI. V televizi teď… (viac)

Connor se paktuje s policií

Connor se paktuje s policií

04.09.2006

Představitel rebelujícího spratka Johna Connora, jenž má jednou spasit svět a vytáhnout do boje o záchranu Země proti strojům, si zanedlouho odbyde svůj televizní debut. Stane se tak ve čtvrté… (viac)