Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiálny text distribútora)

petaspur

Skvěle obsazený film. Mít k dispozici jednu informaci, kterou autor uvolnil ke zveřejnění až v závěru, tak by divák měl měl z filmu úplně jiný (o třídu slabší) zážitek. Příjemný nápad trochu sráží příšerné tapety a hlavně bohužel do posledního detajlu vysvětlený konec. Prosté sdělení by v tomto případě bohatě stačilo. ()

Pilda17

Skvělý příběh s vynikajícím rozuzlením, perfektním závěr a do toho výborné herecké obsazení. Nemám co bych vytkl až na pár dějových kulis, kde se člověk chvilku nudí. Ale bez toho je Lucky Number Slevin perfektní... 8/10 = 85% ()

HAL

Uprostřed New Yorku jsou dva mrakodrapy - v jednom sedí Morgan Freeman, ve druhém Ben Kingsley. A vůbec se nemají rádi. A když do města přijede Josh Harnett a oni si ho spletou s chlápkem co jim oběma dluží spoustu peněz, a k tomu se kolem začne motat tajemný zabiják s tváří Bruce Willise, tak se začnou dít věci. A rozmotáváním složitého, ale ne nelogického příběhu pak strávíte skoro celý film. Sice většinu dějových zvratů odhadnete předem, ale vůbec to nevadí protože tady o nějaké drama moc nejde. Spíš se budete bavit skvělou hereckou souhrou všech zůčastněných a sem tam nějakým vtípkem, protože tahle gangsterka občes nemá moc daleko do komedie. ()

misterz

Humorne ladená, výborne zrežírovaná a inteligentne napísaná gangsterka, ktorá ma chytila hneď od začiatku a s prehľadom udržala moju pozornosť až do konca, a nebolo to len kvôli zvučným menám. Celkové rozuzlenie a finále bolo tiež podľa môjho gusta, takže nemám čo riešiť, konečne po dlhej dobe aj gangsterke dám veľmi rád plný zásah. ()

Satan

Pokud znáte dobře Tarantinovy, popř. Ritchieho filmy, zapomeňte na ně (tedy přirozeně, pokud si tento snímek chcete užít). Pokud ani jednoho ze zmíněné dvojice neznáte, tím lépe. Slevin není špatným filmem, ale je to něco mezi kriminální Ritchievkou s humorným scénářem a dobrou pointou a krvavou Tarantinovkou. Bohužel, ani k jednomu nemá blíž nebo dál a ani k jednomu nemá takové proporce, aby se stal zapamatovatelným snímkem. Druhá polovina je až moc vážná, závěrečná vysvětlovačka je předlouhá, ale potěší. První půlka určitě vítězí díky svému humoru. Ve zkratce perfektní Willis, Lucy Liu, nepřekvapí dobrý výkon Freemana, Kingsleyho nebo Tucciho (mohl dostat více prostoru). Zamrzí možná Hartnett, jehož výkon je nahraditelný klidně dalším tuctem herců, a to by se nemělo stávat. ()

mzss1

Tohle je velice táhlý nezajímavý film, herecké obsazení je slušné, ale člověk nemůže ani stoprocentně poznat co film vlastně nabízí. Příběh to má divný, konec to trošku zachranuje, je zde menší vysvětlení. Nic víc, nic mín. Divím se zdejšímu hodnocení, tohle není ani ta oddechovka bez akce, spíš bez myšlenky. 25% = * ()

Snorlax

Vtipná gangsterka, která mě hodně bavila. Humor většiny filmů, v nichž hraje Willis, je mi velmi sympatický, nejinak tomu bylo i v tomto případě. ()

kingik

Zpočátku se film pěkně nabil, ale postupem času se zabil. Jednoduchý děj s působivými režijními náznaky o pomstě začal postupně upadat, spíše než gradovat, a ještě si troufl hrát si na důmyslný film s cílem ošálit diváka, ale jelikož scénář nešikovně před diváka vyložil karty, stal se ke vší škodě průhledným. Není jasné, jaký film měl z toho vzejít, protože na výběr byly hned dvě varianty, a sice černohumorná gangsterka anebo drsný film s poutavým vizuálem a proklatě zvučnými hereckými jmény, jehož ambice budou poněkud vyšší. Film nabízí od každého trochu, ale z nabízeného jsem si moc nevybral, protože po skončení filmu ve mně film zanechal dojem, že už jsem vše, co v něm bylo prezentováno viděl v jiných filmech podobného ražení. Překombinovanost v poslední třetině filmu také zrovna nepřidala na pozitivu a do toho i občasná nepřehlednost v motivacích postav. Kdyby film dostal do rukou nějaký lepší režisér, asi by z toho vyrazil ostrou a po všech směrech napínavou jízdu s otřepaným scénářem, ale takhle je to spíše otřepaná jízda s občasným kodrcáním, když má film přijít s něčím velkým. Nakonec zůstal hlavně kvalitní vizuál a dobří herci, což filmu přidává na atraktivitě, ale s originálně zdravým jádrem filmu, už to tak slavné není. Mé hodnocení: 60% ()

Legas

Nesprávný chlap na nesprávném místě, bouchačky, bossové, všichni hrozně rychle mluví o všemožných nesmyslech. Místy to vypadá, jako když se dva scénáristé trumfují, kdo napíše větší žvatlanec o županu a ve filmu pak hrají všemožné hvězdy, aby na to alespoň někdo přišel. Režisér je navíc jako nadopovaný speedem, takže zrychlovačky často působí dojmem jízdy na horské dráze. Ještě štěstí, že se mi zaseklo DVD a nemusel jsem to dokoukat do konce, ukousal bych se totiž nudou. ()

Jordan

poctivá fascinácia filmom noir a láska k old school filmom stoja za týmto milým prekvapením plným nielen čierneho humoru, dobrej akcie ale hlavne potešiteľne nezanedbaného scenára. Ďalšie plusy - hudba, Luy Liu :) a najmä Bruce Willis is back v role ako ušitej presne na neho . . . ()

Kudly4

Nechápu, jak jsem se mohl dostat k tomuhle filmu až po tolika letech ! ..... Nenacházím slova, které bych teď napsal. Možná jedním slovem. DOKONALÉ. ()

Anderton

Na začiatku su všetci cool, hláška strieda hlášku, hviezdy sa zabávajú. Potom príde zlom a zistíme, že pozeráme vážnu drámu o pomste, čo akosi k sebe nepasuje. Každopádne žiadna nuda to nie je, utečie to rýchlo, ale v telke to úplne stačí. Rozuzlenie Vám príde vo vačšine prípadov skôr, ako to s Vami zamýšlali tvorcovia. Z filmu sa žiadna cool klasika nestala, čo je pre tvorcov iste mierne sklamanie. ()

swamp

Nemůžu si pomoct. Lucky number Slevin je vypravěčsky na skvělé hladině, která mi nedovolila od tohoto počinu odtrhnout zrak. Bruce Willis ve své roli zabijáka, Josh Hartnett ve své roli zabijáka, všichni ve své roli zabijáka..je to prostě film o zabíjení s příchutí medu. :) Ale rozhodně se dočkáte i zajímavého rozuzlení. "You two killed everything I love..fuck you both." ()

meave

Máte chuť na schovávačku? Tu je. Keď som niekoho "vyklepala", vzápätí som zistila, že to bol omyl. Celý film takmer do konca je jedna hra ozvláštnená výraznými detailami kulís. A to, že nakoniec na pointu prídete ešte pred záverom až tak neprekáža. Slabšie /ale len o chlp zlého psa/ štyri *. ()

predators

Ze začátku jsem si myslel, že to bude další z gangsterských mixů, ale zhruba posledních 40 minut tomu dalo správnou šťávu. Zajímavě vykreslená pointa a dobrý závěr jen završily tento slušný thriller.75% ()

nascendi

V popise je uvedené, že ide o krimithriller, časť komentátorov to odhadla na komédiu alebo paródiu. Ja nie som taký vynaliezavý a považujem to za nepodarený film, u ktorého si netrúfam odhadnúť ambície jeho tvorcov. Falošnosť, pozérstvo, prekombinovanosť a hlavne výdatné strieľanie spojené s výstrekmi telesných tekutín nemôžu byť atribútmi dobrého filmu. A dobrí herci by mali pred angažovaním sa do takejto zlátaniny cúvnuť, aj keď šuštiace doláre lákajú. ()

PetrPan

Někteří kritikové nepochopěj vtip, zaškatulkují si film do předem vybrané přihrádky a podle toho hodnotí. Lucky Number Slevin není rádoby cool podívaná ve stylu Tarantina či Ritchieho. Celý je to totiž jen joke pro kritiky tohodle typu, nevšimli jste si, že všeho je tam krapítek víc, že té coolovitosti je tam nějak moc, že herci schválně přehrávají, že zvrat s Lucy Liu na konci je opravdu do očí bijící nesmysl. Dokonce i naši distributoři to pochopili (no to spíš ne, ale rozhodně tomu pomohli) při volbě cool českého názvu Nabít a Zabít. Lucky Number Slevin je totiž naprosto skvělá a úžasná parodie na tarantinovsko-ritchiovské cool filmy ()

Slarque

Nejdřív jsem tipoval, že Bruce Willis variuje svoji roli z filmu Poslední zůstává, ale tohle bylo nakonec ještě složitější. Solidní gangsterka s výborným obsazením v rukou zručného režiséra. Výsledek je tedy také dobrý. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (viac)