Léo a Denis pracujú pre dva odlišné útvary a odlišný je aj ich postoj k práci. Denis sa usiluje predovšetkým získať moc a postavenie, kým Léo je staromódny policajt, ktorý občas neváha prekročiť hranice zákona v záujme spravodlivosti. Keď sa ich cesty osudovo pretnú pri vyšetrovaní série ozbrojených prepadnutí, začína sa vojna policajtov (RTVS)

HChinaski

Sirový příběh boje drsných policajtů s drsnými gangstery v pravdivé výpovědi Oliviera Marchala. Auteila jsem lépe zahrát neviděl a Depardieuovi variace na dokonalého parchanta sedla také skvěle. Z mé strany naprosté nadšení ze staré, dobré, francouzské kriminálky se vším všudy. ()

helrohir

Nebolo to vôbec zlé, ono Francúzi mali pre tvorbu podobných klasických kriminálnych drám vždy určitý cit, lenže napriek slušne rozbehnutej zhruba prvej hodinke, ktorej nechýba ani atmosféra, ani postupné zamotávanie deja nemôžem byť úplne spokojný. Dôvodom je najmä akosi "odfláknutý" záver, ktorý sa síce tvári šokujúco, ale úprimne, to postupné prestrihávanie nič neriešiacich scén až do samého záveru na mňa pôsobilo skôr mdlo ako vyvrchoľujúcim spôsobom. Aj akcie je pomenej, hoci jej absenciu aspoň čiastočne vyrovnáva dostatok napätých scén a dialógov. Auteuil je vynikajúci a milo prekvapil aj Depardieu, ktorý snáď permanentne strieda nejaké otrasné role s takýmito chuťovkami. U mňa je to skôr na taký silný priemer. 65%. ()

DJ Kritik

Pekne spracovaný remake Vojny policajtov. To čo bolo dobré v pôvodnej verzii je v tejto vylepšené, zápletka je viac rozohraná a viac sa tu hrá na city. A hudba je tu nádherná. Toto je francúzska krimi, tak ako ju poznáme. ()

subic

Auteuil a Depardieu, Depardieu a Auteuil, tentokrát hodně navážno. Husťárna, která i po 13 letech pořád vypadá skvěle. Tady ani tak nejde o tu bandu, která přepadává auta s penězi, tady jde o to, že šéfové 2 policejních útvarů mají stejného informátora, který každého zavede na stopu bandy. Ale mezi tím se spolu musí několikrát potkat a to se neobejde bez následků. Příběh je poměrně jednoduchý, ale děj je sem tam trochu rozvleklý. Děj se má odehrávat v roce 1989 a na konci se děj posune o 7 let dopředu. Na scéně se taky krátce objeví "bývalá šlápota" v podání už 69leté blondýny Mylène Demongeot u nás známé hlavně z Fantomasovek. Jakmile je Léo (Daniel Auteuil) puštěn z lochu, jde jednoznačně pomstít svou ženu a Denis (Gérard Depardieu) musí zemřít. Skvělá hudba... Ani jsem netušil, že Valeria Golin, hraje tu manželku komisaře Léa, řádila už dávno před tím ve Žhavých výstřelech s Charie Sheenem, je Italka. ()

cinema_cz

Režisér Marchal vyniká ve výstavbě dějové dramatičnosti a důmyslného, dočasného a vždy ospravedlněného matení diváka. Vskutku se mu povedlo navázat na klasiky francouzské krimi a gangsterky, jako byl Melville. 80 % (Kamil Fila, 06/2005, str. 66) ()

ostravak30

Olivier Marchal se zřejmě policejními filmy zabývá víc. Je otázkou, co v dnešní době poslouží víc, zda přístup Léa nebo Denise. U jednoho jde ale především o kariéru, jenže ten druhý se zase klidně podílí na zločinu a kryje ho. Je to film, v němž budeme těžko hledat kladného hrdinu, takže jde o souboj moci horšího přístupu k morálce. Pravda je, že té skutečné války policajtů jsem se tedy nedočkal. Je to spíš souboj kdo s koho a to platí i v závěru, kdy jde hlavně o apel na svědomí, ale toho se ani jeden nedočká. Zpočátku mi snímek přišel jako klasický francouzská kriminálka z dřívějších dob tak, jak ji právě tenhle národ uměl. A i přes skvělého Daniela Auteuila a Gérarda Depardieua mi tam chybělo něco navíc. Možná větší porce dramatu, napětí, války...závěrečný souboj mezi nimi... ()

ric

Stará a omlazená francouzská škola je zpět a má stále hodně co říci. Auteuil vs Depardieu není souboj jen v rolích, ale také v hereckých výkonech a težko říct, kdo byl lepší. K tomu skvělý scénář a podařená produkce, jaká se vidí u projektů, kterým diriguje Besson, občas snad i Pitof. ()

Předseda

Celou dobu jsem se bavil, ale jen díky mým oblíbeným hercům, příběh byl vystavěn (nikterak složitě) z moc drobných kousků, kde některé důležité kostičky chyběly a jiné byly navíc. Inteligencí cílového diváka ani výsledkem svého snažení si nebyl jist i sám režisér a několika flešbeky poslal už celkem slušně proudící řeku do mělké delty. ()

jack_scott

Vynikající krimi, které ale divákovi poskytuje místy dost oddechu a nevyvíjí se tak úplně jak by si člověk představoval. Ne že by to bylo na škodu,ale narozdíl od MR73 se zde nedá dát hodnocení nad 80%. Je to vynikající film, kde přesvědčivě působí především herci, a provedení samotné občas zaškobrtne. I když- kéž by takové zaškobrtnutí bylo normální jako standartní úroven jiných snímků. Zde jen snímku vzalo členství v top kriminálkách. ()

SaiHuri

Tak nevím, řemeslně velice dobře odvedená práce, ale tak nějak jsem po celou dobu sledování netušil, kdo je hajzl a kdo ne. Faktem je, že v závěru bylo vše řádně vyseparováno, ale to je pro mne moc pozdě. Ani s jednou z postav jsem nebyl schopen sympatizovat a to já vyloženě potřebuju. Pro mě za dobrý, čili za 3*. ()

vaska

Není to špatné ale oproti filmu z roku 1974 s Brasseurem a Richem/a Marlene Jobert/o dost slabší....zase to kouzelné slůvko a t m o s f é r a . . . chybí ()

Bilky

Jedna z najlepších francúzskych kriminálok. Návrat k tym najlepším tradíciam v modernejšom vizuále a bez akýchkoľvek serepetičiek. Hrozienkami v koláči je tu kamarila skvelých hercov v istej réžii majstra MARCHALa. Ťažké je niekoho vyzdvihovať, lebo herecky sa jedna naozaj o vzácne vyrovnaný nadštandard, ale ak by ma mučili tak poviem ze AUTEUIL po rade ustrachaných, rotržitých mumákov perfektne vystihol aj drsného Shafta na rusky sposob a francúzsky sarm ;) 90% ()