Denník ľadovej princeznej

• Slovensko Ľadová princezná (viac)

Ako sa knihomoľka zmenila na krásnu labuť. Príbeh dievčaťa, ktoré sa rozhodne stať krasokorčuliarkou, hoci jej rodičia chcú, aby sa sústredila na štúdium na Harvarde.  Inteligentná Casey nikdy nemohla dať otvorene najavo, čo chce v živote robiť. Hoci sníva, že bude slávnou krasokorčuliarkou, jej matka Joan si ju predstavuje ako úspešnú študentku fyziky na Harvarde. Casey dúfa, že bude raz patriť do trojice elitných korčuliarok, ktoré sa pripravujú na národné majstrovstvá. (oficiálny text distribútora)

Deimos

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +herci, charaktery postav, příběh –scénář, děj, nevýrazná hudba, chybí vtip, emoce/// Michelle jsem viděl nedávno ve filmu Eurotrip a tam mě okouzlila. Tady se to říct nedá. Nevím zda to byl účel tvůrců, aby po celou dobu vypadala jako ošklivé káčátko čekající na proměnu, která se nakonec moc nedostaví. A nebo zda chtěli vykreslit osud obyčejné holky. O to více potěší některé jiné charaktery postav a jejich vývoj. Zářným příkladem je Hayden Penettiere, která se promění z dříve velké rivalky na velkou kámošku. Stručně řečeno, ale ve filmu krásně rozvedeno. Za záporné postavy bych tady snad mohl považovat obě matky. Nevím jak by na tohle reagovali dívky mezi 10-15 lety, ale já mít takovou matku… Jinak je to film, který se tváří spíše jako drama pojednávající právě o vlivu matky na dceru. Nebo jinak si nedokážu vysvětlit proč jsem se třebas nesmál a rovněž romantická stránka ustoupila do pozadí. Určitě tenhle film řadím mezi slabší, i když je mám rád./// Celkem 45%/// ()

Jara.Cimrman.jr

"Když chce CIA naučit nový triky, sleduje krasobruslařky a jejich matky." Tak na tom rozhodně něco bude, ale přesto si mne svět zubatých bruslí nikdy nezískal. A taky jsem neutrpěl fyzikálním vzděláním jako Casey, takže jsem si nemohl vypočítat trajektorii letu při trojném skoku. Kdybych to totiž uměl spočítat, tak bych mrskal jednoho čtverného Cimrmana za druhým až by se flitry blýskaly. No nic, nebudu závidět. Tohle je totiž tradiční disneyovská limonáda, takže jsem byl napětím bez sebe, zda ji trenérka přijme přijme pod svá křídla, maminka pochopí a rolbař ji povozí na rolbě. Ano, až takhle jednoduché to je, ale pro příznivce skoků, kroků a piruet tohle nemusí být úplně ztracený čas. ()

lucinkapes

Mimoradne pekne zpracovana "pohadka" o ceste za svym snem a uspechem. Michelle je talentovana a je skoda ze podobnych filmu s ni neni tolik jako napriklad s Hilary Duff. Velke stesti bylo pro produkci najit tak talentovanou herecku, ktera zaroven dokaze bruslit na spickove urovni. Nemohu jinak nez dat 5 hvezdicek. ()

Ainy

To je tak, když slavíte Silvestra se svou širší rodinou a jistá její část si usmyslela, že tenhle skvost je to pravé ořechové ku všeobecnému, příjemnému střízlivění. Se švagrovou jsme si dělaly prdel a dopředu jsme si říkaly, co teď kdo v tom filmu řekne a udělá. Jen zdůrazňuji, že jsme to ani jedna neviděly. Tak jsme se u toho nasmály, neboť jsme se trefily zcela do všech předpokládaných událostí, včetně té rolby. A to jsme si myslely, jak už nepřeháníme a ona se tam na tom rybníku přece jen ukázala! ... no konec. (asi jsem měla napřed napsat "spoiler", co?) Nicméně až moc přeslazená, teen limonádka. Dvě hvězdy za tu srandu, kterou jsme si se švagrovkou, u punče a uzeného s křenem, užily. ()

MickeyStuma

Sportovní pohádka z produkce Walt Disney pictures o tom, jak se z mladého talentu na fyziku stane krasobruslařka. Příběh zaměřením pro mladé dívky, kde nechybí nic patřičné. Skromné děvče jdoucí za svým snem, přísná a upřímná trenérka a nepřející matka. Snímek je natočen jak se sluší a patří. Nenásilná forma vyprávění přinášející především fakt, že když jde někdo usilovně za svým snem a dá toho všechno k překročení všech překážek, úspěch se vždy dostaví. A tak ve finále ukápne nejedna slza. Snímek je sice bez humoru, ale dívkám po divácké stránce povznášející pocit přinese. ()

• Krasobruslařka/y zaskakující za: Casey (Michelle Trachtenberg) - Jennifer Robinson, Sandra Jean Rucker, Lauren Wilson, Cassandre Van Bakel,  Nikki (Kirsten Olson) - Danielle Kahle, Tiffany (Jocelyn Lai) - Victoria Yeung .. (Katulik25)
  • Za Michelle Trachtenberg zaskakovali 4 krasokorčuliarky. (corona)
  • Krasokorčuliarka, ktorú Casey sleduje v TV na začiatku filmu, je trojnásobná svetová šampiónka Sasha Cohen. (corona)