Keď vášnivá krasokorčuliarka Jackie Dorseyová (Christy Carlson Romanová) dostane v skupine dvojích nového partnera, majstra extrémnej jazdy na in-line korčuliach Alexa Harrisona (Ross Thomas), vzduchom lietajú iskry a napätie by sa dalo krájať.  Pod trénerským dohľadom Jackiných rodičov, olympijských medailistov Douga a Kate Dorseyovcov (Scott Thompson Baker, Stepfanie Kramerová), musí táto nesúrodá dvojica neustále bojovať o to, aby si naceste ku sláve a olympijskému zlatu rozumela na ľade i mimo neho. Ale tak ako súťaž naberá na obrátkach, prerastá ich vzťah športové rozmery. (TV JOJ)

Phobia

Zbytečný romantický cajdák pro pubošky, kostrbatě kopírující šablonu svého úspěšného předchůdce - pět rozdílů by se hledalo obtížně. Tak například neotesaného hokejistu nahradil "okouzlující" plážový playboy a zranění si přivodí ona, nikoliv on. Vzájemné jiskření nulové, žádný šmrnc. Jinak mustr zůstává totožný, akorát jaksi lacinější: co jiní tvrdě trénují od útlého dětství, v tom online bruslař dosáhne mistrovství během několika měsíců a hádejte, jestli "má mě rád, nemá mě rád" a jestli tu olympiádu vyhrají... máte jeden pokus, víc jich potřebovat nebudete. První díl mám docela ráda, ale tohle si cestičku k mé aortě neprobruslilo, už od úvodu to byl jeden řiťberger za druhým. 41% ()

castor

Mám rád krasobruslení a Ledové ostří (D.B.Sweeney a Moira Kelly) svého času znamenalo sympatickou sportovní romanci. Uběhlo 14 let a historie se opakuje. Opět je tu umíněný fracek, který po zranění zkouší štěstí ve sportovních dvojicích a opět s nevhodným partnerem. Mladá herecká dvojice (na ledě pochopitelně s dubléry) naštěstí disponuje slušným talentem a postupně si mě získala, zejména pak mladá Christy Carlson Romano, snaží se, co jim scénář dovolí (a toho věru není moc). S profesionálním tréninkem to sice nemá pranic společného (už jenom ta životospráva), ale příjemně se na to kouká, chemie mezi ústřední dvojicí taky funguje. Scénárista pádí dopředu, seč mu síly stačí a vše korunuje Turínskou zimní olympiádou, kdy si během finálové jízdy dokonce přímo na ledě dovolí vložit do dané sestavy nové prvky!! ()

Wysch

[shlédnuto v televizi] Ajaj! Z původního filmu se snažilo vyždímat hodně, ale pohodové vyprávění naplněné patosem v jedničce zde bylo utlumeno naprosto debilními zvraty a stupidním vedením příběhu. Sympatická hlavní dvojice byla utopena v přihlouplých dialozích, které z nich udělaly dvojici naprostých blbců, a tak vlastně jediným pozitivem tohohle filmu je, že vás občas dokonce donutí k úsměvu. ()

mira.l

No je to už nějakej ten pátek, co jsem viděl původní Ledové ostří, ale pamatuju si, že mě to hodně bavilo a že mě tam bavila Moira Kelly. Musel jsem si tedy trochu osvěžit paměť a přečíst si obsah toho původního a tohoto filmu, abych se dostal do obrazu. Musím konstatovat, že teď momentálně nedokážu posoudit, o kolik je který film lepší, ale i tenhle mě docela bavil. Především mi vždycky udělá radost, když hlavní postava dokáže ve tváři vytvořit nějakou mimiku a netváří se celý film stejně. A to Christy Carlson Romano splnila. ()

FilmFan24

K filmovým "direct to video" počinům bývám značně skeptický, ale tahle romantika těžící z úspěšného "Ledového ostří" nedopadla zase až tak špatně. Klasické schéma má mě rád, nemá mě rád spějící na bruslích ke šťastnému finále nejenom na ledové ploše. Pokud jste třináctka, s klidným svědomím si 1* přidejte! ()

• Knihu, kterou čte Jackie na pláži, je "Eclipse" ze série "Twilight" od autorky Stephanie Meyer. (ČSFD)
  • Ve filmu se na jeho začátku objeví ukrajinská krasobruslařka Oksana Baiul, roli klienta hotelu si tu zahrál jeho producent a režisér Sean McNamara. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v Kalifornii v USA. (willy1)