Ľadové ostrie 3: Splnený sen

(TV film)
  • Česko Ledové ostří 3: Splněný sen (viac)

Krehká blondínka Celeste Mercierová (Sarah Gadon) a modrooký sympaťák Zach Conroy (Matt Lanter) boli donedávna párom snov – rovnako na ľade, ako i v súkromí... Ich profesionálny vzťah však zničil nepríjemný pád, pri ktorom Celeste utrpela vážne zranenie nohy s trvalými následkami a musela sa vzdať svojej dovtedy sa sľubne rozvíjajúcej kariéry – a to pochopiteľne skomplikovalo a naštrbilo aj ich milostný vzťah... Zach si preto začne – zatiaľ len z „čisto pracovných“ dôvodov – hľadať novú partnerku. Jeho voľba napokon padne na temperamentnú Alejandru „Alex“ Delgadovú (Francia Raisa) - no keďže Alex je telom i dušou hokejistka, Zach sa musí poriadne posnažiť, aby ju prehovoril na krasokorčuľovanie! Zachovmu dlhoročnému trénerovi Bryanovi Hemmingsovi (Stefano DiMatteo) sa to však vôbec nepozdáva, pretože tvrdohlavá Alejandra, jemne povedané, disponuje veľmi svojráznou technikou korčuľovania. A tak sa už zakrátko strane novou trénerkou ctižiadostivého, no zúfalo nezohraného páru niekdajšia úspešná reprezentantka Spojených štátov v krasokorčuľovaní Jackie Dorseyová (Christy Carlson Romano), ktorá našťastie okamžite rozpozná ich závideniahodný potenciál. Všimne si však i to, čo si Zach a Alex akoby uvedomovali len veľmi pomaly a opatrne – že ich spája i iná láska, než tá k ľadu... (oficiálny text distribútora)

Skuby47

Film s podobným scénářem, jako předchozí dva díly s malou obměnou, že tentokrát se nehledá do krasobruslařské dvojice partner, ale partnerka a jak jinak, než hokejistka. To nic nemění na faktu, že kdo má rád krasobruslení a třpyt stříbrných filtrů na šatičkách lehce oděných krásek nebude zklamán. A kdo čekal zamilovaný příběh, ten bude rovněž spokojen, protože i v tomto případě láska povznáší k vyšším sportovním výkonům. ()

ecceHOMMO

Ako vytvoriť pokračovanie Ľedové ostří ??? Zobrať hlavnú líniu filmu jednotky, pridať riadnu dávku cukru, angažovať dákych hercov - najlepšie s peknou tváričkou, riadne to premiešať a na svete je Ledové ostří 3. Avšak kto má rád filmy zo sveta športu ( a najmä ľadu), za katastrofu to považovať nebude. ()

campix

Nesnáším tyhle americké polotovary. Kdy se naprosto kašle na kvalitu. Hlavní je akorát to, zda film vydělá či ne a ať je to sebevětší kravina, tak se připravují pokračování. V nich jsou pak horší herci, scénář i vše ostatní a stejně si to ksakru na sebe vydělá. Jednu hvězdičku dávám za občasné pěkné záběry z krasobruslení. ()

Olík

Ať už si o Ledovém ostří (r.1992) říká kdo chce co chce, patřilo (minimálně v naší republice) ke koloritu doby a jisté naivní kouzlo mu nelze upřít. To co si však dovolil tým kolem „režiséra“ Stuart Gillard, za to by se ve středověku utínaly hlavy. Disneyovsky laděná romanticky sportovní pohádka o amatérské hokejistce, z které krásný princ mávnutím kouzelného proutku udělá mistryni v krasobruslení, se pohybuje zcela mimo realitu a bohužel i veškerou soudnost. Normálně bych asi udělil hvězdičky dvě, už jen proto, že jsem vydržel až dokonce, ale z úcty ke staré VHS, na které mám natočené ledaření D. B. Sweeneyho a Moiry Kelly, musím jít až téměř na samé dno hodnocení. ()

Psycho.R

Po dvojce, která mě vůbec nebrala jsem byl spokojen. Musel jsem samozřejmě přimhouřit oči a vzít to jako video film pokračující v příběhu dvacet let starý legendy. Spojitost je tu minimální, ale aspoň, že se ve filmu objeví "dcera" původní dvojice. Herci oproti dvojce příjemní a já nevidím důvod dát menší hodnocení. ()