Původní zpracování klasického příběhu, ve kterém se Robin Hood (Errol Flynn), zbojnický hrdina Sherwoodského lesa, vrací jako voják krále Richarda domů, aby zbavil své lidi krutovlády Nottinghamského šerifa. Jeden z nejlepších filmů všech dob s vynikajícím výkonem Errola Flynna. (oficiálny text distribútora)

hans500

Dobrodružný film jak má být: dobrá režie (William Keighley a Michael Curtiz), skvělí herci (výborný Errol Flynn, přesvědčivá Olivia de Havilland a slizký záporák Claude Rains), slušný scénář, dobré souboje (hlavně ten závěrečný), příjemná hudba, vynikající výprava, kamera (barevná) i střih. Je málo co vytknout ale na plných 5* to přeci jen není, takže za 4,5*. ()

LeoH

Styl, švih, nadsázka, nejpůvabnější (nerovná se nejrealističtější) šavlovačky, co jsem kdy viděl, herci u vidiny kaskadérské prémie za zásah šípem sami skáčou do rány. Samozřejmě barvičky. Jediný pravý R. H., kam se hrabe Bittner, chci říct Costner. – You speak treason!Fluently. ()

filmmovier

Parádní podívaná a nepočítám-li skvostně temného seriálového Robina z let osmdesátých, který je kapitolou sám pro sebe, jedná se pravděpodobně o nejlepší zpracování tohoto příběhu. Errol Flynn i nádherná Olivia de Havilland jsou skvělí, já jsem si ovšem víc užíval záporáky v podání mých oblíbenců Basila Rathbonea a Ckauda Rainse. Navrch sympatická stopáž, která uteče jako voda - akce je extrémně příjemná (rozuměj skvělá) a dialogy nejsou nikterak směšné. Scénář tedy výborný, pořád se tam něco děje a fakt jsem se u toho královsky bavil. Film, který prostě v žádném případě nemůže zklamat, navíc je to velmi příjemná záležitost i z nadčasového hlediska. Klasika, která si zaslouží všechnu pozornost. 80 %. ()

Mrkvič

Náhodou jsem začal v půlce filmu koukat na stařičkého Robina Hooda a jen jsem žasl. Rok výroby 1938. Film krásně barevný. Velkolepé scény. Parádní kaskadérské scény, kde všechno ještě záviselo jen na umu člověka. Herecké výkony také hodně dobré. Na rok výroby se ani tolik nepřehrávalo. Komické jsou kostýmy, ale i přes ně jsem žasl nad choreografií některých bojových a šermířských scén. Robin Hood tak není ani nějakou zvláštností, kterou by si někdo pustil a po letech se filmu jen smál. Dovedu si představit, že bych si dal film znovu a to celý od začátku do konce. ()

Mishqo

pre mňa príliš rozprávkovo-komediálne poňatie takže mi ten film úplne nesadol ale to neznamená že po filmárskej stránke bol slabý...all in all dávam 7-7,5/10 ()

sskrblik

Prostě jednou za čas mám rád všechny ultra staro-školské filmy a tento film mě znovu utkvěl v myšlence, že ačkoliv se zlí jazykové mohou smát zpracování, tak my nepokrytí obdivovači všech možných a nemožných věcí, spatříme neskonalou krásu v technicky staromilských kinematografiích. Byť zrovna v Hoodovi z roku 38. Dokázali udělat neskutečný komparz herců a scénografii, dle mého zdravého úsudku, zvládli na jedničku s hvězdičkou. Jasně tu a tam ve Sherwoodu skákali jako skřítci / gumídci chcete-li. Ale stejně....  na svou dobu udělat takovou bohatou scénu a celkově natočit i dnes nenudící film, to je podle mě velmi obdivuhodné. Občas něco působí lacině a třeha i trochu jako parodie, ovšem musím podotknout, že by mě nenapadlo, že Robin Hood z roku 38 může být natolik propracovaný. Takže smekám kuši a beru do rukou luk s šípy..... velmi pěkné a nadčasové.... nečekal jsem! Přesně takové staré filmy chci objevovat a věřím, že mám ještě prach málo zkušeností se starou kinematografií a chci ji dále utožovat, protože dnešní hollywoodský mainstream jsou především prvoplánované rychlokvašky... ()

Autogram

Ani by som neveril, že film má už toľko rokov. Perfektná výprava, nepretržitá akcia (až na pár vyznaní lásky), dobré dialógy sú veľmi príjemné, a to všetko sa nedá nájsť často ani v súčasných veľkorozpočtových filmoch. Dnes sa točí už ináč a tu nie je ani jedna zbytočná sekunda, takže žiadny čas na nudu. ()

Babous

Krásná technicolorová pohádka o zbojníkovi, který se na rozdíl od jiných sociálněji motivovaných verzí příběhu, vzbouřil proti vysokým daním a během toho dobyl srdce krásné dámy. Musím pochválit sympatické postavy, a to jak ty kladné, tak záporné. Zřejmě jediná verze Robina Hooda, u které jsem se cítil dobře a užíval si každou jeho minutu až do závěrečného šťastného konce. ()

Han22

Miluji samozřejmě verzi s Kevinem Costnerem, ale tahle stařičká verze Robina Hooda má taky něco do sebe. Celkem rychlý spád, slušné souboje, tak akorát výprava. Není to velkofilm, ale ani natočený za pár šupů v kulisách. A hlavně ty barvy - Technicolor byl v plenkách a tak se režisér vyřádil a prakticky každý kostým, každá postava hraje naprosto všemi odstíny barev. Samotný Robin má doslova komixový vzhled - celý zelený v přiléhavých punčochách. Navíc ač ve filmu neukápne ani kapka krve, Robin samotný se s tím moc nepáře, mrtvoly kosí šípy jak na běžícím pásu a dá se říct, že je opravdu snad jediný filmový Robin, který luk používá jako primární zbraň. Na roku 1938 solidní podívaná. Historický film roku 1938. ()

Zagros

Druhé filmové zpracování Robina Hooda se povedlo velmi. Jde o krásnou barevnou (viděl jsem kolorovanou verzi) dobrodružnou pohádku, jež je přes svůj naivní příběh a zpracování také napínavá. Mně dokázal profláklý příběh Robina Hooda znovu pohltit. Zásluhu na tom má rovněž obsazení všech rolí charismatickými herci a v neposlední řadě zručně natočené akční scény. Občas se objeví i inovativní nápad, například „stínový“ souboj, který jsem v dříve natočeném filmu neviděl a naopak byl několikrát přebrán později. Suma sumárum jde o svěží film, kterému i díky barvám bych rozhodně nehádal již více než osmdesát! let. ()

farfalla

Velko-akční film své doby. Všechno je podřízeno akcím Errola Flynna (Robin Hood), které jsou však skvěle provedené a dobře zapadají do známeno příběhu. Akce a povídaní se rytmicky střídají, hudba je příjemně doplňuje a děj lehce ubíhá. Film je stále svěží i po tolika letech. ()

Rozjimatel

"It's all right, he's one of us." "He looks like three of us."     Najskôr som bol ohúrený tým, že film z roku 1938 je farebný a ešte k tomu má taký krásny obraz. Postupne som si ale uvedomil, že o čo je to farebnejšie, o to je to naivnejšie. Ten film proste príšerne zostarol a vizuálna zložka (obraz, výprava) je to jediné, čo sa na ňom dá obdivovať ešte aj dnes, ostatné pôsobí prihlúplo. Či už sú to tie akože "historické" kostýmy, ktoré vyzerajú skôr ako z Petra Pana (resp. zo Snehulienky), či príšerné herectvo mnohých pajácov, ktorých častý, strojený smiech pílil uši, alebo tá naivne rozjarená atmosféra, priam vystrihnutá z budovateľských filmov 50. rokov. A napokon aj tá smiešna naivita viacerých scén (Robin Hood na zámku, Robin Hood na streleckej súťaži, atď.). Herecky to nie je najhoršie (to len postavy sú prihlúple), obaja, Errol Flynn aj Olivia de Havilland sú sympatickí, akurát hlavná ženská predstaviteľka mala nejaký čas výraz, akoby potrebovala na toaletu. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

Chajimwitz

Curtizova klasika,se kterou se žádné další zpracování o zbojníku Robinovi nedá srovnávat,i když podle mě velkou část filmu táhne hlavní záporňák B.Rathbone. ()

Mikino00

Taková roztomilá naivní pohádka, kde je vše dokonalé (lapkové mají krásné a čisté šaty), děj je místy až komický a celé to přímo učebnicově reprezentuje 30. léta a Flynnovy filmy. Ale dívá se na to pěkně. ()

Brejlil

Občas je rok vzniku vidět více než zřetelně, občas ale překvapí pěkné inscenační nápady. Banda ze Sherwoodu, která vypadá, že na pasekách pěstuje bůhví co, nebo že sběrem muchomůrek zpestřuje svou stravu, ukáže ve slušivých kamaších proradnému princi Janovi, šerifovi z Nottinghamu a Guyovi, co dokáže rozezlený Anglosas. Bez okolků, ať s mečem nebo s lukem. Občas jde sice o krk, je-li ale odměnou krásná Marion, nic Robina nezastaví. ()