Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

Adhemar

Alespoň pro mne nejklasičtější western. Otec všech mi známých westernů. Myslím, že není nikdo, kdo by neznal písničku z tohoto filmu, ne? ()

bratr_jezek

Evergreen filmového westernu. kdo nechtěl být v dětských hrách jedním z těchto sedmi statečných. Řada herců zvučných jmen se nebála postavit před kameru a vystřihnout tyto "klaďase" tak, že je milujeme i po letech ()

Vindemiatrix

Sice je to taková westernová idylka, ne o moc realističtější než kdejaká mayovka, ale pro svůj sympatický éthos, charismatické představitele, výtečný hudební doprovod a řadu nezapomenutelných scén určitě jeden z klenotů žánru. ()

GiorgioB.

No jasně, Chris, Vin, Chico, Bernardo, Lee, Britt a Harry, pistolníci vesměs se slavnějšími časy za sebou (kromě Chica), berou tak mizerně placený kšeft (kromě Harryho), že by za to normálně nevstali z postele (kromě Bernarda) a vyzbrojeni jen lehkými palnými zbraněmi (kromě Britta) a pevnou rukou (kromě Leeho) se vydávají do boje proti takové přesile, že z toho člověku hrůzou vstávají vlasy na hlavě (kromě Chrise), a vstupují do mexické vesničky vysávané Calverovými bandity a do dějin kinematografie. Tenhle film jsem měl hrozně rád, neznal jsem hvězdy, které v něm hrály, netušil jsem nic o Sedmi samurajích, jemnější nuance ve vztazích a motivacích postav jsem nechápal, ale hrozně jsem těm pistolníkům fandil, aby ty zlé bandity postříleli a všichni to přežili. Hudební téma, snad nejznámější na světě, je tak pozitivní, že přes neustálé vyrábění a počítání mrtvol je ten film opravdu pozitivní a člověk má na konci radost, že všechno dobře dopadlo, ikdyž teda nakonec přežili jenom tři nejmilejší hrdinové, protože za ten zážitek to stálo. Stejně byl Lee zbabělec, Harry hamoun, Britt by měl určitě oplétačky s šerifem za toho zapíchlýho vejtahu a Bernardo by zkazil radost těm hodným dětem, co si ho vylosovaly. A Calvery mi tenkrát nebylo vůbec líto, ten si to zasloužil! ()

JARDAHONDA

Legendární western s hvězdami první kategorie ( Steve McQueen, James Cobrun, Charles Bronson, Yul Brynner, Eli Wallach...) Nádherná nostalgie.. Tento kultovní snímek si právem zaslouží být u samotného vrcholu nej. filmů na ČSFD ()

Papaczek

Jeden z nejlepších filmových kousků všech dob. Hvězdné herecké obsazení, strhující děj a to vše doplněno vynikajícím hudebním doprovodem. Prostě umělecké dílo. ()

Morsix

Rozhodně můj nejoblíbenější western. Viděl jsem tento snímek mnohokrát a vždy jsem ho hltal od první do poslední minuty. Slavné herecké obsazení a naprosto dokonalý hudební doprovod dělá z tohoto snímku jeden z nevýznamnějších westernů všech dob. Povinnost pro všechny filmové maniaky jako jsem já :-) Moje hodnocení je: 100% ()

yarca

nejvíc nejlepší western ever!!! - každý z hrdinů je naprosto dokonalý prototyp chlapa... a obsazení nemá chybu - yul brynner, steve mc queen, kouzelný chlapeček horst buchholz nebo james coburn, muž několika slov... když slyším jeho: "Nobody throws me my own guns and says run. Nobody." - tak se rozpouštím jak kostka ledu :o)!!! ()

Kemon

Tak tohle je film, na který se podívám pokaždé.Skvělí stateční, skvělý Calvera, skvělí vesničané a skvělá hudba pana Bernsteina.Nejvíc se mi tu líbí Steve McQueen a Charles Bronson.No prostě co dodat, na tomhle filmu se věk fakt nikdy nepodepíše. ()

K8MK

Skvělý film , který nezestárl ani v dnešní době díky skvělé hudbě , hereckých výkonů a také díky trikům. ()

matyy

Pokud western, tak pro mě vždycky tahle sedmička tvrdých chlapců. Výbornou akci podtrhuje vynikající hudba, která k filmu nerozlučně patří. Mnoho scén se vryje do paměti navždy. I po těch letech se snažim po vzoru mých hrdinů chytit vícero much jednou rukou. Co víc si může filmař přát, než takovou věčnou slávu? ()

JancakV

Do třetice sedm. :-) Pro mne western Nr. 3. No jo, je tam spousta nostalgie z dětství, ale postavy a obsazení mne prostě baví, natočené je to skvěle, tak co. :-) ()

Ekenc

Můj nejoblíbenější western. Neříkám nejlepší. Tam osobně řadím Tenkrát na Západě. Z Yula Brynnera charisma přímo stříká. Snad nejpůsobivější je ta scéna, kdy jsou naši klaďasové vyhoštění z vesnice a místo toho aby vodtud vzali čáru, rozhodli se, že si od Calvery nenechaj srát na hlavu a pomůžou těm ubohejm vesničanům ikdyž je to vlastně sebevražda. Všichni jsou to vlastně takoví napravení hříšníci. Jsou jako ten vítr co zavane nad krajem a zmizí. Adiós. ()

jaara

Dnes jsem neodolal a snad po dvacáté koukám na film, který mě chytil za srdce už v klučičím věku. Ze sedmi hlavních hrdinů dnes žije jen jeden a ostatní si užívají ve filmovém nebi. Také Eli Wallach coby bídák Calvera je pořád mezi námi a v prosinci 2013 oslavil neuvěřitelných 98 roků. To Robert Vaughn je o plných 17 let mladší, ale pořád hraje. Nu což, jdu film dokoukat a Vám všem přeji krásné chvíle u tohoto nádherného filmu. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)