Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

Ewík

Na tomto westernu jsem vyrůstala, pořád se u nás pouštěl i s Vinnetouem a podobně. Yul Brynner a Steve McQueen jsou prostě frajeři a tak to pro mě zůstane na věky věků. Každý je výrazná individualita a spolu tvoří pikantní mix. Pro mě zůstanou nesmrtelní. ()

Doomer

Kdyz si vemu ze je to absolutni remake sedm samoraju (tudiz zbytecny film) navic ve vsem horsi nez orginal (krome toho ze neni cernobily) tak nemuzu dat vic nez 1* ac by si film mozna zaslouzil 2* ()

nick_sekac

Kvality westernů od Sergia Leoneho tento zdaleka nedosahuje. Nejvíce se mi na tomto dnes legendárním filmu nelíbí, že působí tak nějak moc čistě a k divokému západu mi to vůbec nesedí. ()

vetsinezobri

Sedm statečných je můj nejoblíbenější western, bez diskuze. Plešoun, sukničkář, snílek, srabík, nerozvážné ucho, rodinný typ a povaleč s rychlou rybičkou, z nich si musí vybrat každý. Scény, kdy si McQueen žmoulá cíp šátku při pohledu na vesnické pradleny a když hraje ruletu, jsou zkrátka úžasné. Mačkej! ()

štófy

Úžasný western s úžasnou drsnou atmosférou a krásnou hudbou.Všichni hlavní hrdinové jsou sympatičtí až na půdu a Calvera je jeden z nejlepších záporňáků,co jsem kdy viděl...Jasných pět hvězdiček ()

kyLuke

Sedm statečných je vlastně asi ten "nejkultovnější" western všech dob . Dnes by ho měl znát snad každý . Nezapomenutelná je zvláště skvělá "americká" hudba Elmera Bernsteina a geniální McQueenův výkon . Japonskou verzi jsem sice neviděl a ani ji nehodlám vidět , protože si myslím , že by mě při té délce už trochu nudila , ale tohle je vážně ten nejznámější western - a souhlasím s golfistou - tohle by měl vážně vidět každý westernový fanda . ()

alldo.raine

Yul Brynner, Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn, Horst Bucholz, Eli Wallach, Robert Vaughn, Brad Dexter.... Složení, které nemá obdoby. Nejpovedenější remake, který vás dostane hned úvodní scénou. Skvělá hudba, která každou akční scénu dostane ještě o několik stupňů výše (cesta dostavníkem na hřbitov, souboj nůž vs. pistol na nádraží). Dle mého jeden z mála westernů, který se vyrovná těm od Sergia Leone, i když je typově naprosto odlišný. Kdybych mohl, jdu s hvězdami ještě podstatně výše. Toto je klasika, která si jich zaslouží při nejmenším 10*. ()

odvedle

Momentálne 23. najlepší film, hmm? No, aj české komédie z tej doby sú podľa mňa lepšie ako tento western. Alebo som sa na film pozeral len v nesprávnom rozpoložení. ()

FvP

Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, už od dětství. Je to rozhodně jeden z nejlepších filmů, co znám. Ale nemůžu dát stejně hvězdiček Sedmi statečným, když jsem viděl Sedm samurajů. I když jsou možná lepší. ()

Lord.Speedr

Další skvělí western s neobvýklím dějem, ten film mě vdycky na konci dojme, když malý mexičánci dávají kytky na hroby čtyř statečných. Pokračování se mi také líbí, ale je to taková znovuzrozená horší jednička. 4.76* ()

ANTYCHRYST

Když by se mě někdo zeptá na nějakou nejslavnější a nejlepší kovbojku v který není nouze o správňácký hrdiny, vzpomenu si okamžitě na jeden jedinej film :) a to: Sedm statečných. Ani snad není možný, že je tenhle film z roku 1960. Tohle je hodně nadčasová filmařina, 100 % a klobouk dolů. ()

J.e.r.e.c

„Umíme jenom střílet z pistole, žádný velký umění.“ „Jak to můžeš říct? Ta bouchačka je tvoje všechno, je to tak? Ptám se, je to tak?“ „Jo, je to tak...“ Nejproslulejší western a patrně nejpovedenější remake v historii kinematografie. Na rozdíl od originálu je tady všech sedm hrdinů přehlídkou ultimátního borcovství. Dokonalosti Chrise, Wina, Chica a ostatních může historicky konkurovat pouze Arnold se svým „záchranným týmem“ z Predátora. „Prej jsi švorcovej?“ „Ne, dělám to, protože jsem uhoněnej milionář!“ Podobně jako u „Tenkrát na Západě“ tady zdaleka nejde jen o střílení, ale o velmi povedenou reflexi konce „romantického“ období dobývání Ameriky. Hlavní hrdinové podvědomě cítí, že jejich čas už brzo pomine a Divoký západ nenávratně ustoupí civilizaci, pistolníci zahodí bouchačky, ožení se, zplodí kopu dětí a začnou chovat skot a pěstovat řepku olejku. „To je ten mladej kluk, nepochopil, že ho nechci.“ „To je ale natvrdlas !“ Nadčasovost snímku podporují i na první pohled ne až tak viditelné detaily. Calvera namísto omšelého archetypu krvežíznivého vrahouna hraje spíš roli „táty“ chudých zoufalců s nulovou perspektivou, kteří jsou rádi, že vůbec mají nějaký žvanec do úst, aby přežili dalších pár týdnů. Podobně i vztah vesničanů k desperátům není úplně černobíle nenávistný a volba mezi područím pod známými bandity či svobodou s nevypočitatelnými pistolníky patří mezi zajímavá témata příběhu. „Takhle se trmácet prachem a vedrem… to je blbec!“ „Jo… my jsme chytřejší.“ Zasvěceným nemusím říkat, že do nejvyšších pater božanství Statečné katapultuje až dokonalý dabing, jehož sestava nebyla o nic méně hvězdná, než ta herecká - Soukup, Postránecký, Bartoška, Trávníček, Michal Dlouhý a spol. si vychutnávají každou repliku jako gurmánskou specialitu v luxusním podniku. Bohužel, jak už to dnes občas bývá, i tato paráda se dočkala předabování a dopadlo to naprosto příšerně. Asi se to někomu „zdálo, jako dobrej nápad…“ 100 % ()

joelly01

To je pecka! To je zraso! Kral vsech westernu, myslim jako uplne nejvic! Uz kdyz zaslechnu uvodni hudbu tak metam k televizi a poulim oci jak o zivot! I pres delsi stopaz me "Sedm statecnych" nikdy nenudi, scena s dostavnikem je jedna z nejlepsich filmovych scen vubec a Calvera je zloduch takovy, ze vsichni zlodusi se muzou jit klouzat a zavistive pomrkavat! Hmm, velke nadseni a prilis mnoho vykricniku. Spolu s obsazenim tak snobskym a sofistikovanym ze to nema obdoby ja proste nemuzu jinak nez pet hvezd. Na tenhle drahokam zub casu nema ani omylem. Tohle je Laska. ()

mac000

Co dodat k hodnocení filmu o kterém toho bylo tolik (pozitivního) napsáno ? Film znamenal start mezinárodní herecké kariéry prakticky pro všech sedm hlavních protagonistů vyjma Yul Brynnera a Steve McQueena, kteří již byli v té době filmovými hvězdami. Brynner prosadil obsazení McQueena u produkce, ale během natáčení byl vztah mezi nimi dosti napjatý, neboť Brynner se obával ( dlužno říci že poprávu), že mu Steve McQueen ukradne "jeho"film (byl to Brynner, který jako první oslovil producenta Waltera Mirishe s nápadem na jeho natočení). Teprve po letech se oba herci opět znovu spřátelili. Příběh filmu je remakem slavného filmu "Sedm samurajů" režiséra A. Kurosawy (1954). Kurosawovi samotnému se tak líbil, že po jeho shlédnutí poslal režiséru Johnu Strgesovi darem samurajský meč. ()

MarkysDeSade odpad!

Kastrace nikdy nebyla příjemná věc, ale pokud proběhne u jednoho z nejlepších filmů všech dob, přepíše na americké ne-reálie, okoloruje se, maximálně ze stupidní a předloží jako rozvařený květákový mozeček, chce se mi zvracet a to obzvlášť, když vidím kolik lidí je schopno to sežrat a ještě vylízat talíř do čista. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)