Legendárny western Johna Sturgesa nie je iba majstrovským príbehom o siedmych pištoľníkoch, ktorí sa nechajú najať hŕstkou chudobných mexických dedinčanov, aby bránili ich životy a majetok pred bandou chamtivých banditov. Ide zároveň o prvý remake diela japonského klasika Akira Kurosawu, ktorý dokazuje, aká úspešná môže byť kultúrna inšpirácia, z ktorej ťažia obe strany. Akokoľvek je morálny kódex pištoľníkov a samurajov odlišný, obe skupiny sa púšťajú do boja, v ktorom vyhráva ten najslabší. (ASFK)

Zagros

Předtím než jsem viděl film Sedm samurajů, dle kterého Sedm statečných vzniklo, bych filmu dal bez přemýšlení plný počet. Teď to jednoduše nelze. Film je naprostou kopií zasazenou jenom do jiných kulis. Scénář je téměř identický včetně povahových rysů jednotlivých hrdinů. Přesto, že je film jako celek téměř dokonalý a nelze mu téměř nic vytýkat, je to jenom pouhá kopie s minimální invencí od samotných tvůrců.... doplnění komentáře: Nakonec přeci jen přivřu obě oči a dám čtyři hvězdy. Důvod je ten, že se na remaku podíleli i tvůrci původních Sedmi samurajů a ač je to naprostá kopírka, jen zasazená do jiného prostředí, je to asi nejlepší remake, který jsem kdy viděl. ()

radecacek

Našel jsem si čas a znovu se podíval na western ze všech westernů nejoblíbenější. A po těch letech mě překvapilo, že je vlastně o dost lepší, než když jsme ho sjížděli v patnácti letech. Tenhle film má všechno, co má film mít. Možná i proto, že každý herec do toho dal vše, když se chtěl ukázat v nejlepším světle. Nemůžu jinak než nechat pět hvězd a v rámci westernových filmů ho řadit na úplný top. ()

Loki_Six

"Don't you ever say that again about your fathers, because they are not cowards. You think I am brave because I carry a gun; well, your fathers are much braver because they carry responsibility, for you, your brothers, your sisters, and your mothers. And this responsibility is like a big rock that weighs a ton. It bends and it twists them until finally it buries them under the ground. And there's nobody says they have to do this. They do it because they love you, and because they want to. I have never had this kind of courage. Running a farm, working like a mule every day with no guarantee anything will ever come of it. This is bravery. That's why I never even started anything like that... that's why I never will." ()

Han22

Legendární Sturgesův westernový opus magnus jsem i přes svoje stáří a faktu že jsem westernům nikdy moc nefandil mockrát viděl. Naposled tak před 15-20 lety a od té doby se nezměnilo nic. Je to pořád ta stejná fantastická podívaná. Jednoduchý příběh o vesnici sužované bandity, která si najme sedmičku pistolníků svádí k bezduché akční blbině, ale není tomu tak. Každý z kovbojů má unikátní osobnost, někdo má své démony, jiný touží po slávě a další celou dobu hledá neexistující bohatství. Chápat lze i vyděšené vesničany a nakonec i toho Calveru, který shání pro své lidi jídlo a zbraně jediným způsobem co umí. Sturgesovi vyšlo naprosto všechno - drsňácké hlášky střídají vtípky a ty zase poměrně hluboké úvahy. Nesmrtelný Bernsteinův hudební motiv, který nedostal ani Oskara provází celým filmem. Z dnešního pohledu má hvězdu vedle hvězdy, ale přitom Buchholz, Vaughn, Coburn, Wallach, Dexter začínali, Bronson a McQueen do té doby hrály štěky a jedinou vůdčí hvězdou je tak Brynner. Nezapomenutelné scény (Bronson odhánějící děti) a když dojde k akci, je naprosto špičková, mrtvoly padají jak na běžícím páse a nechybí ani krev. Spolu s Psychem a řekněme Spartakem jeden z nejklasičtějších filmů svého roku, o to více překvapí nenominace na Oskara i poměrně slabé výdělky. A samozřejmě western roku 1960. ()

WathanajX

„A je nás sedm.“ Když se řekne western vybaví se mi kromě několika dalších včetně mého milovaného filmu Vinnetou právě Sedm statečných. Co čekat od klasiky tohoto žánru než naprostou pecku? Klady: Těšila jsem se na výborný film no a dočkala jsem se jak jinak. Všech sedm statečných byli opravdu sympaťáci. Každá postava skvěle zahraná, každá má neuvěřitelné charisma a jsem ráda, že s každým z nich jsme se mohli v průběhu filmu alespoň trochu seznámit. Akce je tu dost o velmi zdařilé přestřelky není ani náhodou nouze. Postavy hrdinně brání vesnici a nešetří přitom ani vtipy a já jsem ráda, že jsem se mohla i mnohokrát opravdu zasmát. No co dodat… Jednoduše perfektní po VŠECH stránkách. Scénář, postavy, děj, napětí, závěrečná přestřelka... A hudba? Na tu já jsem vysazená a tady prostě nemám slov. Tu znělku musí znát každý! Má závislost na westernových filmech má další přírůstek. Zápory: Já jsem ráda, že jsem se konečně k filmu dostala. Nelituji a jsem z něj opravdu nadšená! Hodnocení: 95 % / 10 z 10 – Pohodová westernová klasika, která musí nadchnout naprosto každého! Já film URČITĚ musím vidět co nejdříve znovu. (12.) ()

Hopper

Čo dodať? Klasika ako svet, film, pri ktorom som ako decko v kine ani nedýchal, remake sa teraz amíkom podaril a vznikol nehynúci film s nehynúcou hudbou. ()

Sgt.Pepper

Western s vypůjčeným příběhem z Shichinin nio samura má rozhodně svoje kouzlo i atmosféru..ale podobnost některých scén mi přijde až urážlivá..remake je hold remake..samozřejmě postavy jsou díky McQueenovi, Brosonovi, Vaughnovi, Wallachovi a především Coburnovi skvěle zahrané a konec je zajímavě vyřešen..klasika westernu beze sporu.. ()

cab

Nejslavnejsi a nejpodarenejsi remake cili predelavka o skupine sedmi odvaznych a chrabrych na pomocne misi vesnicanum trpicich pod najezdy banditu. Soundtrack je nepopsatelne pusobivy a herci podavaji jedny z nejlepsich vykonu svych karier. 100% ()

Stromovous87

Jeden z mých nejoblíbenějších westernů už z dob mládí. Takže nemůžu jinak než dát 5 hvězdiček.....i když po shlédnutí filmu Sedm samurajů musím uznat, že je ve srovnání s nimi Sedm statečných druhá liga. ()

Rssa

Klasický popcornový western, který rozhodně nenudí, ale že by nějak strhával se říct také nedá. Poctivé řemeslo, blockbuster své doby. 75 % ()

Paity

Nejskvělejší western všech dob. Tohle už nikdo nepřekoná. Naprosto jednoduchá dějová linie dodává celému příběhu na kráse. Nemusíte nic řešit nebo přílišně dávat pozor. Tohle je zábava z divokého západu jak má být. Sedmička rozdílných postav se dává dohromady, aby za peníze ochránila vesnici Mexičanů. Vše se pak zvrhne v boj o přežtití i zachování si cti. Legenda všech legend, ve kterých se používají hlavně kolty. ()

pipapaja

Klasický Western o hrdinství, který velice potěší a ani po letech nestárne. Myslím si že je zbytečné se nad tímto filmem zde rozplývat vše je již popsané v jiných komentářích. ()

HArna

Tento film hodně zestárl a už se na to moc nedá koukat, ale ve své době patřil k topce určitě. Nicméně je to absolutní VYKRÁDAČKA sedmi samurajů! ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

Snyderův Rebel Moon rozšiřuje obsazení

09.04.2022

Chystaná velkolepá akční sci-fi Rebel Moon režiséra Zacka Snydera (Armáda mrtvých, Liga spravedlnosti) pro streamovacího giganta Netflix, jež je škálou a pojetím přirovnávána rovnou ke slavným Star… (viac)

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

Snyderova sci-fi našla hlavní hvězdu

03.11.2021

Režisér Zack Snyder (Watchmen, Muž z oceli) zdá se našel představitelku hlavní role pro svůj příští snímek. V jeho obří sci-fi Rebel Moon, kterou Snyder točí pro Netflix, a která původně vznikla jako… (viac)