Ostrieľaný major americkej armády má za úlohu vyslať za nepriateľské línie skupinu mužov, ktorí sú schopní všetkého, na samovražednú misiu. Jej účastníkmi sú tvrdí chlapi, ktorí boli odsúdení na smrť, alebo na dlhoročné tresty. Ich úlohou je pozabíjať nemeckých generálov na prísne stráženom zámku vo Francúzsku... (RTVS)

tomtomtoma

Je mnoho válečných filmů, které oplývají větší autentičností. Je mnoho opravdu vtipných válečných komedií. Tento válečný film je především pro drsňáky s jejich chlapáckým pohledem na svět a život na něm. Nedá se to brát příliš vážně, ale nepopírám, že ten odlehčený chlapácký pohled na výcvik má své kouzlo. Ano, muž má být drsňák, který dělá věci po svém. Nebo to má být psychopat, který by už z principu morálního měl chtít zakroutit všem ženám krkem. A tak se jde na věc s chvatem bojového umění, s ránou pěstí a se zběsilým střílením ze všech možných střelných zbraní. Pokud máte svůj vlastní názor a jste členem armády, je docela pravděpodobné, že vás postaví do čela obtížně splnitelné mise. Tak jako major Reisman (zajímavý Lee Marvin). Nabízený materiál ke splnění úkolu je velice svérázný soubor zlodějů a vrahů. Mezi nejvýraznější špinavce patří: svědomitý Joseph Wladislaw (Charles Bronson), rasismu bránící se Robert Jefferson (Jim Brown), lehkomyslný frajírek Victor Franko (John Cassavetes), slabomyslný Vernon Pinkley (Donald Sutherland), dobrotivý silák Samson Posey (Clint Walker) a maniakální psychopat Archer Maggott (solidní Telly Savalas). Tucet doplňuje Pedro Jiminez (Trini López), Milo Vladek (Tom Busby), Glenn Gilpin (Ben Carruthers), Roscoe Lever (Stuart Cooper), Seth Sawyer (Colin Maitland) a Tassos Bravos (Al Mancini). Z dalších rolí: často pobavený generál Worden (Ernest Borgnine), dohlížející nad trestanci seržant Bowren (Richard Jaeckel), spřízněný major a Reismanův kamarád Max Armbruster (George Kennedy) a nepřátelsky naladěný plukovník Everett Dasher Breed (Robert Ryan). Pokud jste odsouzeni k trestu smrti, nebo dlouhotrvajícímu uvěznění, je pro vás nebezpečná mise to pravé místo. Zábava k popukání to není, ale za ztracený se ten strávený čas s tímto filmem rozhodně brát nedá. ()

laik_60

jeden zo znamenitých amerických vojnových filmov šesťdesiatych rokov. Odporúčam milovníkom "válečných filmových klasik" :) ()

C0r0ner

Byly doby, kdy Suicide Squad ještě nebyl mainstream. Kdyby to nemělo takovou přemrštěnou stopáž, tak bych s plným počtem hvězdiček neváhal, ale takhle jsem se někde kolem půlky docela nudil. Závěrečná řež však všechno vytáhla zpátky přes průměr a s povděkem jsem kvitoval, že se nekonal žádný trapný happyend. 85% ()

Wormboy

Velmi vydarena v podstate ciastocne vojnova komedia a vybornym obsadenim. Skoda len nevyraznej hudby, pretoze takyto film by si urcite zasluzil nieco podstatne lepsie... ()

pakobylka

Bylo jich dvanáct ... a dostali druhou šanci: Mohli bojovat za zemi, která je odsoudila - některé z nich neúměrně tvrdě. Nedala jim moc na výběr - a tak se rozhodli jít do války s nepřítelem, proti kterému v podstatě nic neměli. Maličko rozvolněný děj vám dá dost času, abyste se seznámili s jeho hrdiny - abyste si k nim vytvořili vztah ... Nebudete chtít, aby umírali. ()

ComicBookGuy

Nenominovat Telly Savalase na Oscara je osudová chyba. Dnes už lehce úsměvná komedie o partě 12 neoholených přátel z cel smrti která je vyslaná na sebevražednou misi. Tu z nich přežije jen Bronson bez knírku, Major Tvrďák Marvin a jeho homokámoš seržant. ()

Juto

Tucet špinavcov je vzrušujúci film od začiatku až do konca vďaka tomu, že každý aspekt filmu dokonale spolupracuje. Film dokonalé kombinuje akciu a komédiu. Napriek dlhej stopáži som sa nikdy nenudil a je to skutočne veľmi zábavné. Záver je dosť moralistický a predvídateľný, väčšina vojakov umiera, ale je to súčasťou americkej kultúry 60-tych rokov, keď že vrahovia odsúdení na smrť by sa nemohli stať národnými hrdinami. 9/10 ()

campix

Lee Marvin má za úkol sebevražednou misi hluboko v území nacistického Německa a jako svojí jednotku dostane sebranku vojenských vězňů odsouzených na roky vězení nebo k smrti. Z této nesourodé sebranky musí vytvořit fungující tým a uspět v sebevražedné misi. Herecké obsazení je hodně slušné a skupina dohromady dobře funguje. Bohužel na můj vkus je strašně natahovaná fáze výcviku a finální akce nedostane tolik prostoru. Ve finále to totiž mělo daleko větší šťávu, ale cesta k němu byla hodně dlouhá. Vcelku průměrný válečný film s velmi dobrým hereckým obsazením. ()

Radiq

Nebyl to žádnej podprůměr. Líbili se mi herci, i když jenom tak z 80%. Je vidět, že je to starej válečnej film, protože při střelbě žádný zásahy a krev. Víckrát to vidět asi nechcu. Jo a že chcípne niga, to bylo snad jasný od začátku, ne? ()

tom88

Parádny vojnový film s perfektným a charizmatickým Lee Marvinom. Potešil ma aj mladý Donald Sutherland. Vtipné momenty mi nevadili, bavil som sa. Akcie bolo pomenej, ale som spokojný. Záver akčný a hodný opakovaného zhliadnutia. Dĺžka mi nevadila a u mňa určite spokojnosť. 85% ()

sir-dave

Dá se říct povinnost mezi válečnými filmy. Mezi nejlepší část filmu paradoxně nepatří scény z bojiště ale perfektní výcvik od Lee Marvina a postupné získání sympatií. Výborně napsané postavy špinavců. Pinkley, Posey, Wladislaw, Maggot a další. Nudit se při tom člověk rozhodně nebude. ()

Courtemanche

Tento film patří mezi nejlepší válečné komedie, z let 60/70, spolu s MASH, Kellyho hrdinové, atd, pomalu už i Nejdelší den1962 (...vzhledem k tomu kolik je tam legrace). Nevídaně dobře se povedlo poskládat tu skupinu lidí. Každý něčím zaujme, dialogy z fleku, hodně nápadů. Prostě z těch povah vytáhli všechno. Jak vypadá když je scénář horší a charaktery nezajímavé, ukáže nám film Ďábelská brigáda/1968. 5/5 ()

Sabrewulf

Po necelých dvou hodinách to bylo stále na plný počet. Pak se to docela pokazilo, konkrétně dvě věci: SPOILER Nemám rád, když se něco podělá ne kvůli náhodě či protivníkům, ale kvůli blbcům z vlastních řad (Savalas) a opravdu jsem čekal, že jich přežije aspoň 5, takhle to trošku ztrácelo smysl. ()

Decker

Proste stara skola. Tento film patri do skupiny filmu, ktere musi videt kazdy milovnik valecnych filmu z druhe svetove valky. Tezko se totiz dnes docka neceho takoveho jako to umeli drive filmari natocit. ()

Khumbac

Donald Sutherland zde vypadal jako vyšinutý úchyl, takové role by mu slušely. Výcvik oproti dnešním jednotkám byl k smíchu. ()

Jizni Tlapa

Neznám jiné válečné drama, který by hýřilo 13 (počítám i L.Marvina) frajerama pohromadě. Tihle frajeři se umí tvářit stejně drsně, jako sejmout nepřítele s SS výložkami. Stejně tak mají problém s kázní,ale když jde do tuhýho,umí se za sebe postavit. Perfektní scénář! Dokonalá hudba a jak jsem zmiňoval v úvodu, naprosto perfektní ztvárnění hlavní bandy, ve které se to hemží hereckou dokonalostí! ()

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

07.07.2021

Od pátku 6. 8. až do čtvrtečního odpoledne 12. 8. 2021 nabídne Filmovka cestu historickým, současným a česko/slovenským filmem. Do srdce Slovácka opět zamíří hvězdy stříbrného plátna, s nimi dojde na… (viac)

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

07.05.2020

Akční fantasy hit Bright s Willem Smithem a Joelem Edgertonem zaznamenal na Netflixu při své premiéře velmi pozitivní divácké ohlasy, zároveň s tím se film těšil vysoké sledovanosti, nikoho tak… (viac)

Gotham City Sirens padá, Bright 2 vznikne

Gotham City Sirens padá, Bright 2 vznikne

10.01.2020

David Ayer (Sebevražedný oddíl, Patrola) je ten typ tvůrce, který má rád prsty ve více projektech najednou. Díky smlouvě s Warnery například mohl natočit dvojku Sebevražedného oddílu, tu ale nakonec… (viac)

David Ayer chystá remake Tuctu špinavců

David Ayer chystá remake Tuctu špinavců

17.12.2019

David Ayer hodlá poslat partu nejhorších kriminálníků na sebevražednou misi. Ne, nechystá další Suicide Squad, tu má momentálně v péči režisér James Gunn (Strážci galaxie). Ayer místo toho napíše a… (viac)