Ostrieľaný major americkej armády má za úlohu vyslať za nepriateľské línie skupinu mužov, ktorí sú schopní všetkého, na samovražednú misiu. Jej účastníkmi sú tvrdí chlapi, ktorí boli odsúdení na smrť, alebo na dlhoročné tresty. Ich úlohou je pozabíjať nemeckých generálov na prísne stráženom zámku vo Francúzsku... (RTVS)

gogos

Velmi dobry film, napinavy, akcni, paradni, sami skveli herci, Savalase proste zeru :D. Jenom je skoda smrtelne sceny vypadaji tak strasne divne a zkoprnele, nerealne... ()

Nos

Skvělý válečný snímek, založený na sebevražedné misi lidí, odsouzených na smrt. Líbilo se mi i stmelování kolektivu před přípravou na opravdový boj. Obsazení filmu je obstojné, hlavní hrdina Lee Marvin je neodolatelný a tudíž skvělý. Celým filmem prostupují humorné situace, což dost koresponduje s pozdějšími válečnými snímky. Jasné čtyři hvězdy. ()

YURAyura

10/10 Neni nad to videt klasiku v kine! Pecka,co ani po letech neztratila nic ze sveho lesku a jestli Tararantino oprasi Inglorious bastards zase privede i tomuto titulu zaslouzenou pozornost ()

MATADOR

Originalita nadevše a tento válečný snímek to jen potvrzuje. Lee Marvin a jeho tým o tuctu špinavců (neholili se) je rozdělen na dvě pěkné části. V té první sice nenajdete žádnou akci, za to poznáte onu "špinavou bandu" a v té druhé se to akcí a efekty jen hemží (výbuch německého zámku v té době dozajista Oscara zasloužil). Zkrátka pěkný válečný snímek, kde překvapí dnes již známí herci. ()

type_B

I když v zásadě zastávám nemilitaristické životní postoje, tenhle film mám rád, skoro bych řekl, že je pro mě srdcovka. Ano, je to pohádka a trochu propaganda, ale vem to čert! The Dirty Dozen má taky velmi mnoho vtipných míst a velmi, velmi příjemné herce. Nejradši mám část, kde Špinavci uskuteční svou operaci na cvičných manévrech a zajmou suchopárného generála. ()

salalala

Těžká klasika, kterou asi nemá cenu moc komentovat. Má všechno, co má správný film mít, humor, akci, vážnější chvíle, charismatické hrdiny, navíc geniální příběh. Výborná režie a výborní herci, kterým kraluje kvartet Marvin, Bronson, Cassavetes, Savalas. Už je tu toho spousty napsáno, fakt k tomu není co dodat. Tucet špinavců byl první a ostatní filmy, které ho napodobují, mu nesahají ani po kotníky. Jasný plný počet. ()

JohnMiller

Výborná vojnová klasika o o trestancoch odsúdených na smrť tak či tak . Vynikajúci Lee Marvin, Charles Bronson , Ronald Sutherland a samozrejme mister kojak. Najlepšia časť bola vo výcvikom tábore výborne napísaný scenár ako sa pohrával s psychikou jednotlivých postáv. ()

Vědma

Film , který mě nadchl svým obsazením, svou opravdu "dirty" atmosférou a přes ten poněkud šovinistický nápis na DVD Filmy pro nás chlapy, a přes to, že jediné ženy zde byly prostitutky a nacistické děvky, byl i pro mě. První půlka byla naprosto bez debat na pět hvězdiček - druhá, akční půlka byla trochu nepřehledná, ale stejně - bylo to vynikající. ()

major.warren

Tucet špinavců alias "sedm statečných" ve válce a předchůdci Panchartů. Je to vynikající film. Perfektní příběh, skvělí herci, humor, napětí, výtečná hudba. Co více si přát. Lee Marvin byl jedním z nejlepších herců historie. Ostřílený major Raisner spolu s Fardenem z Profesionálů je jeho nejlepší role. K tomu mu skvěle ladí "pan herec" Charles Bronson jako schopný Wladislav, John Cassateves jako vtipálek Franco, George Kennedy v roli dobráckého majora, výtečný Telly Savalas v roli blázna Maggota či excelentní Robert Ryan v roli plukovníka. Výběr herců jedinečný. Scénář také, ale pravda je, že se na hlavní část filmu dost dlouho čeká, ale prostor čekání je skvěle doplněn. Vizuálně film je film velice přitažlivý a hudba je moc hezká. Nejlepší scény jsou výcvik, přepadení v Devonshiru a finální útok. Nejvíce se mi líbili major, Wladyslav a Franco a ani Maggot nebyl špatný, i když to na konci pořádně zavařil. Robert Aldrich a jeho válečná klasika 12 špinavých vězňů pod vedením přísného majora rozhodně nezklamala. U mě za pět hvězdiček. Vynikající film. Tři nominace na Oscara za mix zvuku, střih a vedlejšího herce. ()

Martin741

Reziser Robert Aldrich /Kiss me Deadly/ natocil uchvatnu, nadhernu vojnovu podivanu, v ktorej ma Lee Marvin /Man who shoot Liberty Valance, Emperor of the North, Prime Cut, Canicule 1984/ vycvicit odsudencov na tajnu vojensku misiu /francuzsky zamok na Nemeckom okupovanom francuzskom uzemi/ a znicit ho. Samotna vojenska akcia a obsadenie zamku nie je az tak zaujimave ako vycvik. Ernest Borgnine /Wild Bunch/ taktiez vyborny. Takze dalsi ultimativny filmarsky zazitok a krasna filmarina. 100 % ()

johny89

Překvapivě skvělý válečný film. Nevyžívá se v přehnaně dlouhých nudných scénách jako například film Patton a je mnohem zábavnější než například Where eagles dare nebo Great Escape. Příběh zde přirozeně plyne a někteří ze špinavců mi rychle přirostli k srdci. Nejvíc mi k srdci ale přirostl neortodoxní major této grupy. Závěrečná ostrá akce má šmrnc a nápad. Dokonce jsem přemýšlel o 5*. ()

Petoss1

Tucet špinavcov alebo ak chcete vojenských trestancov je poverených tajnov misiou. Samozrejme že nie hneď ale musia najprv absolvovať vojenský tréning aby sa zistilo či sa dá vôbec na nich spoľahnuť. Tréning ktorý je najlepšou časťou filmu tvorí skoro polovicu z celkovej stopáže ale neprekáža to pretože je zaujímavý. Boj príde až na záver. Film vyzdvihujú herci ako Lee Marvin a Charles Bronson sú typovo dobre obsadený. " Budeš generál". " Ja chcem byť radšej civilista" 90% ()

MrPierc

Skvělý film bez nějaké slazené atmosféry. Chceš žít ? Budeš, ale v bitevním poli. Lee Marvin zahrál skvěle neposlušného majora. Hodně charakterů, mezi ostatními také velice vynikal John Cassavetes jako falešný/vzpurný/ďábelský všivák, který je sice skažený, ale i v něm se nakonec najde smysl pro věc. ()

shyster

Nechápu, co je na tomhle tak nezapomenutelnýho. Přerod ve fungující tým není uvěřitelný. Samotná závěrečnáčná bitva či napadnutí je tak předvidatelný, že ani tvůrci se nesnaží to zakrýt, kdy přijde ten moment, kdy se to podělá (a zase jen díky vlastní chybě uvnitř týmu, jinak bychom to skopčákům natřeli, co?). ()

DruidKarel

1246. hodnocený film: Skvělý film, který vyniká nad řadou dnešní válečných filmů. Nepřehnané audiovizuální efekty, trocha nadsázky, skvělé herecké výkony a perfektní kostýmy, to je deviza tohoto filmu. Compadre mě na tenhle film lákal už hodně dlouho, a tak jsem mu nemohl dlouho odolávat. Je pravda, že je to skvost a že si 5* zaslouží, ale na snímek "Kam orli nelétají" rozhodně nemá. Nepomůže tomu ani skvělá skvadra v čele s Lee Marvinem a Charlesem Bronsonem. Pokud vašk chce někdo srovnávat, nechť se dá do toho. Sice tenhle film u mě bitvů s výše zmiňovaným snímkem prohrál na celé čáře, nicméně má ode mě 5* jasných a mohu jej tak směle všem doporučit. 5* ()

tomtomtoma

Je mnoho válečných filmů, které oplývají větší autentičností. Je mnoho opravdu vtipných válečných komedií. Tento válečný film je především pro drsňáky s jejich chlapáckým pohledem na svět a život na něm. Nedá se to brát příliš vážně, ale nepopírám, že ten odlehčený chlapácký pohled na výcvik má své kouzlo. Ano, muž má být drsňák, který dělá věci po svém. Nebo to má být psychopat, který by už z principu morálního měl chtít zakroutit všem ženám krkem. A tak se jde na věc s chvatem bojového umění, s ránou pěstí a se zběsilým střílením ze všech možných střelných zbraní. Pokud máte svůj vlastní názor a jste členem armády, je docela pravděpodobné, že vás postaví do čela obtížně splnitelné mise. Tak jako major Reisman (zajímavý Lee Marvin). Nabízený materiál ke splnění úkolu je velice svérázný soubor zlodějů a vrahů. Mezi nejvýraznější špinavce patří: svědomitý Joseph Wladislaw (Charles Bronson), rasismu bránící se Robert Jefferson (Jim Brown), lehkomyslný frajírek Victor Franko (John Cassavetes), slabomyslný Vernon Pinkley (Donald Sutherland), dobrotivý silák Samson Posey (Clint Walker) a maniakální psychopat Archer Maggott (solidní Telly Savalas). Tucet doplňuje Pedro Jiminez (Trini López), Milo Vladek (Tom Busby), Glenn Gilpin (Ben Carruthers), Roscoe Lever (Stuart Cooper), Seth Sawyer (Colin Maitland) a Tassos Bravos (Al Mancini). Z dalších rolí: často pobavený generál Worden (Ernest Borgnine), dohlížející nad trestanci seržant Bowren (Richard Jaeckel), spřízněný major a Reismanův kamarád Max Armbruster (George Kennedy) a nepřátelsky naladěný plukovník Everett Dasher Breed (Robert Ryan). Pokud jste odsouzeni k trestu smrti, nebo dlouhotrvajícímu uvěznění, je pro vás nebezpečná mise to pravé místo. Zábava k popukání to není, ale za ztracený se ten strávený čas s tímto filmem rozhodně brát nedá. ()

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

47. Letní filmová škola Uherské Hradiště

07.07.2021

Od pátku 6. 8. až do čtvrtečního odpoledne 12. 8. 2021 nabídne Filmovka cestu historickým, současným a česko/slovenským filmem. Do srdce Slovácka opět zamíří hvězdy stříbrného plátna, s nimi dojde na… (viac)

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

Pokračování fantasy Bright našlo režiséra

07.05.2020

Akční fantasy hit Bright s Willem Smithem a Joelem Edgertonem zaznamenal na Netflixu při své premiéře velmi pozitivní divácké ohlasy, zároveň s tím se film těšil vysoké sledovanosti, nikoho tak… (viac)

Gotham City Sirens padá, Bright 2 vznikne

Gotham City Sirens padá, Bright 2 vznikne

10.01.2020

David Ayer (Sebevražedný oddíl, Patrola) je ten typ tvůrce, který má rád prsty ve více projektech najednou. Díky smlouvě s Warnery například mohl natočit dvojku Sebevražedného oddílu, tu ale nakonec… (viac)

David Ayer chystá remake Tuctu špinavců

David Ayer chystá remake Tuctu špinavců

17.12.2019

David Ayer hodlá poslat partu nejhorších kriminálníků na sebevražednou misi. Ne, nechystá další Suicide Squad, tu má momentálně v péči režisér James Gunn (Strážci galaxie). Ayer místo toho napíše a… (viac)