Ples príšer

• Česko Ples příšer (viac)

Hank Grotowski je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Celá rodina má rasistické sklony, Hankova manželka spáchala sebevraždu stejně jako jeho matka a Hankův vztah s otcem je stejně katastrofální jako se synem. Citově strádající Sonny si nakonec dobrovolně vezme život a Hank okamžitě opouští zaměstnání. Ještě předtím však oba asistují u popravy černošského vězně Lawrence Musgrovea, jenž po sobě zanechává otylého syna a pohlednou manželku Leticii, s níž se Hank náhodou seznámí. Pracuje totiž jako servírka v restauraci, kde se občas stavuje na šálek kávy. Jednou večer ji odveze domů a po pár skleničkách se jejich letmé přátelství zvrhne ve vášnivou romanci. Až ráno se Hank z fotografie dozvídá, s kým měl tu čest. To, že asistoval u popravy jejího manžela, však Leticii raději zamlčí. Je však jen otázkou času, kdy na choulostivé okolnosti nového vztahu přijde sama.

Herečka Halle Berryová byla za svůj výkon oceněna Oscarem a Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně 2002. (oficiálny text distribútora)

argo.smile

Pekne natoceny film. Skoda, ze pod tienom umeleho svetla a prilisneho rozoberania zbytocnych veci, ktore sposobili, ze filmu chyba riadna gradacia na zaver... ()

F2003F

Jeden z mála filmov, ktorý som na prvé celkom nepobral a musel ho pozerať dva razy a pritom tak nenápadný. Extrémne silný zážitok prehovárajúci do najväčších hlbín duše. Dych vyrážajúci výkon Halle Berry, oveľa viac než oscarový. Doplnok: aj po rokoch sa mi niekedy vybavia niektoré intenzívne emotívne bolestivé scény ()

Radek273

Ano, zfilmovat jde všechno. I tento deprese plný příběh, prošpikovaný snad vším možným a hlavně nemožným. Halle Berry má tak ideální příležitost, ukázat, co v ní je, neboť projde snad veškerými psychickými stavy. Otázkou je, zda to celé bylo na Oskara.. No, každopádně dostala dost bídného parťáka, Thornton se pro hlavní roli vážně nehodí. A Heath Ledger? Ten zase po chvíli zmizí. Zkrátka marnost nad marnost. ()

Xylobalsam

Skvely psychologicky snimek naplneny vsemi nejruznejsimi paradoxy. Halle Berry ukazala, ze ma nejen krasne telo, ale i herecky talent. Billy Thorton ovsem predvadi jeste lepsi vykon. ()

xander

Marc Foster by so svojím filmom určite takto nezažiaril bez skvelých hercov. Je jasné že Halle Berry je skvelá herečka, ale v tomto filme ma dosť šokovala. Hlavne tá postava akú tu predviedla, je určite iná aké doteraz hrala. O to je to väčšie prekvapenie ako sa s nou dokázala skvelo vysporiadať. To Hank Grotowski je akobi písaní Billymu Bobovi Thorntonovi priamo na telo. Skvelé herecké výkony sú aj vo vedľajších úlohách. Heath Ledger, Peter Boyle a Sean Combs rapper známejší skôr pod prezívkou P. Diddy odvádzajú svoje miniatúry dokonale a prinášajú šokujúci príbeh, do ktorého cšetko zapadá ako do skladačky majstrovským spôsobom. Skvelý snímok ale aj dosť čierna káva, ktorý by mal určite vidieť každý filmový fanúšik. Len sa na film musíte vopred pripraviť, pretože vás dosť uzemný. ()

Belerofonu

Působivý snímek o lidech, se kterýma se život nemazlil. Vynikajíci Billy Bob a Halle Berry! Když slyším větu "měl si mě někdy rád tati?? - NE...jsem hotovej. Billy je tak přesvědčivý, až mi běhá mráz po zádech. Sice mám rád Halle Bery ale oskar?? Cesty páně jsou nevyzpitatelné... ()

dbt

Slušně rozjetý, syrově drsný, začátek byl bohužel časem nahrazen poměrně mldým, ale stále zajímavým dějem. Možná mi na filmu vadila i Halle Berry, kterou příliš nemusím, a i když uznávám, že toto byla pravděpodobně její nejlepší životní kreace, já osobně bych ji za její nepříjemný vykřičený projev oscara tedy nepřisoudil. ()

Išak

Abych přiznal barvu nevím přesně jak o tomhle filmu napsat.Ukázka toho jak moc dokáže člověk nenávidět,pohrdat lidmi a být bezcitný a hloupý.Scény, jako například ta z pohřbu Sonnyho, kdy se kněz ptá jeho otce doslova "chceš aby jsem to přečetl?" a otcova odpověd "všechno, co chci slyšet je, jak zem dopadá na rakev" mě nenechalo klidným.To se musí ale prostě vidět.Ani nejmenší naznak litosti nebo smutku nad ztrátou syna a vnuka.No a "dědečkův" dodatek "byl to slaboch" vše završil a já šmátral rukou po něčem, na čem bych se mohl zlostí vybít.S postupem času, ale začal Hank alespoň trošku projevovat své city a seznámeni s Leticii, která ztratila manžela odsouzeného k trestu smrti i svého syna, poté co ho srazilo auto, mu k tomu výrazně dopomohlo.Tady nastává docela velký obrat v jeho chování a konečně se začal projevovat trochu jako člověk.No a jak to ve většině případů bývá vše dopadlo nakonec dobře a počítám do toho i to, že děda se nedobrovolně přestěhoval do domova a Hank si do domu nastěhoval Leticii, kterou vystěhovali z jejího bytu.Mám rád šťastné konce- za 4*. ()

aronofsky

Ze začátku to vypadalo jako druhý Shawshank (což bych se vůbec nezlobil), ale po... ehm, uklidňovací scéně se to zvrtlo v trošku obyčejné oscarové drama. 80% ()

deerelegan

Když dostane herečka ocenění za to, že je známá a ukáže prsa, tak asi něco není úplně v pořádku... Jinak se v tom filmu celou dobu nic moc neděje. ()

Mangus

Silný príbeh, v obyčajnom americkom prostredí vidieka. Billy Bob Thornton, Halle Berry, Heath Ledger skvelý, hudba taktiež. Vo filme sa toho dosť udeje nato, ako pomaly plynie. Nejaké stanovisko, východisko alebo po detinsky ponaučenie z filmu však pre mňa nevyplýva. Na druhej strane je však film o to reálnejší, že nestanovuje dobrých, zlých, ani smer, akým by sa mal uberať svet. Len ho verne zobrazil. To sa filmu podarilo skvelo. Do plného počtu mi niečo napriek tomu chýbalo...8/10 ()

nouvelle vague

Billy Bob Thornton. To je důvod, proč se na tenhle film podívat. 70% PS: Za co dostala Halle Berry Oscara? Asi za to, že byla v jednom kuse nahá. Jiný důvod nevidím. ()

machaceko

Upřímně přiznávám, že tento film jsem se rozhodl zhlédnout pouze proto, že jsem byl zvědavý na erotickou scénu s Halle Berry. Avšak se závěrečnými titulky mi nezbylo než zkonstatovat, že necelé 2 hodiny strávené u obrazovky stály za to. Po trochu na můj vkus nezáživném začátku, jehož vyvrcholením je poprava „zlého muže“ mne následující děj, herecký výkon B. B. Thorntona, super hudba a závěr, který mi způsobil zvláštní pocity v těle, zaujali tak, že se k tomuto filmu v budoucnu zcela jistě vrátím. ()

karel63

Život se s nikým nes-re a to i v tomhle dost dobře natočeným bijáku. Je vidět, že i amíci mají schopnost a chuť natočit něco takovéhleho. Perfektně zahrané charaktery - klobouk dolů. ()

P@\/EL

Docela dobré drama, které mě zaujalo především svou první půlkou odehrávájící se převážně ve věznici. Působivá poprava a nešťastná smrt několika lidí měly něco do sebe. Nicméně od té propracované, na normální film nevídané, sexuální scény asi v půli filmu šel děj pomalu z kopce a už mě prakticky ničím nedokázal zaujmout. ()

krijka

Pro mě je to film o lidské přetvářce. Billy Bob Thornton jako bachař, který se tváří tak, jak se po něm žádá, tak jak to chce jeho otec a snad i okolí. Popravuje lidi a to vyžaduje tvářit se tvrdě a nekompromisně, udělat odsouzencům poslední cestu důstojnou. Jeho syn-Heath Leader, se tak nechová a je proto slabochem. Když se zabije, nikdo nad ním nepláče. Byl slabý a nezasloužil si tedy žít. Vyžaduje se nemít rád černochy, jsou to přece potencionální kriminálníci. Stejně tak se přetvařuje i Halle Berry, ale jak je to ve skutečnosti, nakolik má rád svého otylého syna a nakolik je jí vlastně na obtíž? Tito dva vykořenění lidé se potkají a snad poprvé v životě žijí tak, jak chtějí. ()

mine.slayer

Soudíme druhé a nezajímá nás pochopení, dlouho jsem nepochopil proč autor svoje dílo pojmenoval tak jak jej pojmenoval. A Oscara by si zasloužil Billy Bob. ()