Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Deyw

sem na to zvedavej..strasnej shit..nesmyslna kravina..hrozna picovina kde nebylo nic dobryho..jo abych nebyl zmrd tak prvni cast jak dou do jeskyne ze je podelal je cool,polivka v sacku je cool a ta past taky..ale jinak je to chcanka hloupa..hudba taky ujde ale je uplne wtf..a hlavne jak ho borec streli puskou na skale a borec ozije a ten debil aby do nej vysypal vsechny naboje tak po nem tu pusku hodi a skoci ze skaly je nejvetsi wtf v scenari v dejinach filmu snad..no to se posral :D a jeste takovej jump ze by se borec rozmrdal nasracku tak dopadne a je celkem ready.. :D no dopicii! ()

Doudis19

Guy Pearce s Robertem Carlylem jsou jedni z mojích neneoblíbenějších herců. To museli předvést opravdu kvalitní výkon, když mi při sledování nepřekáželi. Film stojí především na hercích a atmosféře, naopak padá kdykoli začně výrazněji úřadovat otřesný, hudební doprovod. - viděno znovu po 10-ti letech... Zvedám na 4. Parádní film. Ve spoustě věcí zvláštní, ale všechno (ano i hudba) slouží k vtažení do téhle krvavé jízdy plné překvapení. ()

Khumbac

Dlouho jsem už neměl takhle zhypnotizovanou hlavu, kdy mi těkaly jenom oči. Sierra Nevada pohoří je má citovka neboť jsem o něm hodně čítal. Voják Boyd, převelen do pevnosti v horách, jde ještě s paru vojakama do jeskyně zastavit canibala který se chystá, podle vyprávění nalezence u pevnosti, sníst poslední oběť. Když je např. ve filmu napjatá scéna, tak je film doprovázen tak neskutečnou hudbou, že vám samou radostí plesá srdíčko. Proč dávám jen 4*? Je to proto, pač Boyd mi připadal málo aktivní k zastavení nového plukovníka. Nic to nemění na tom, že jsem dlouze váhal a skoro mě mrzí že dávám jen 4*. Dnes jsm měl na oběd jahodové knedlíčky, zítra budu mít vepřovou kýtu. Díky Ti uživateli TheRavene, žes mě k filmu přivedl. ()

Mr.Ripley

Takřka avantgardní experiment, jež na poli celovečerního filmu nemá již dlouhou dobu obdoby. Brilantní práce se zvuky, hrátky s využitím instrumentální hudby (veselý podklad k vážné, až mrazivé scéně a zase místy obráceně). Neuvěřitelně úchylná psychologická sonda do kolektivu "posedlém" indiánským mýtem (pro etnology téměř povinnost vidět). V neposlední řadě naprosto geniální obsazení v čele s duem Pierce-Carlyle. Malý, polozapomenutý klenot, jež si o to "vychutnáte" víc. Bon Appétit! ()

Cedr

Skvělé herecké výkony napříč celým obsazením, parádní námět a dokonale trefená hranice "cheeky" nadsázky a vážnosti. K tomu všemu soundtrack by Damon Albarn. 9/10 ()

Sfinkter

Posledlost je krásně nebezpečná věc. Film, na jehož vzniku se měrou nemalou podílela Česká republika, mě místy jen nabízel otázku, co to ten režisér vyváděl? Přijde mi, jakoby si dělal naprosto co chce a nechal na divákovi, ať si všechno poskládá do kupy. Tento pocit je o to paradoxnější, že děj je jednoduchý jako facka. ()

plechulka

Rozhodně dost originální film s charismatickými kanibaly (speciálně R.Carlyle byl skutečně děsivý), ale něco mě pořád rušilo zážitek - že by ta hudba, která mi chvílemi přišla jak "přilepená" z jiného filmu (a to mám country docela ráda!)? ()

DivX

Starší horor, který mě docela potěšil. Guy Pearce podal jako vždy nadlidský výkon. Tento kousek o kanibalismu prolíná jakási (spíše vtipná) hudba, která do děje dokonale padne a díky ní to někdy vypadá jako komedie. 70% (DĚJ***** AKCE * DRAMA ** HOROR ****) IMDb.com: 6,9/10 ()

lennyd

Po svém "velkém hrdinství" ve válce je kapitán Boyd (Guy Pearce) odsunut na zapadlou základnu Spencer kdesi v kalifornské divočině. Brzy po jeho příjezdu dojde k nečekané událostí - na základnu se z posledních sil dovleče pan Colqhoun (Robert Carlyle), který vypráví posádce neuvěřitelný příběh. Jako jediný přežil řádění kanibalského plukovníka Ivese v nedaleké jeskyni, kam se skupina cestovatelů schovala před sněhovou bouří. Vojenská posádka by mu ráda pomohla, ale jsou zde jisté okolnosti, které Colqhoun ve svém vyprávění zamlčel ... Když jsem viděl Dravce poprvé, byl jsem naprosto nadšen. Dokonale úchylný scénář, který doslova vyjadřuje český název filmu - Žer nebo umři. Výborné herecké výkony, a to hlavně ze strany (pro mne tehdy neznámého) Roberta Carlyla, - ale i Guy Pearce nebo Jeffrey Jones jsou vynikající, to vše podpořeno hudbou Michaela Nymana, která mi sice zpočátku k tomuto typu filmu neseděla, ale postupně jsem jí na chuť přišel. Nyní jsem se k filmu dostal znovu, a musím ze svého hodnocení trochu slevit (pět hvězdiček bylo opravdu nadhodnocené). Nicméně stále jde o nadprůměrný film, jen víc takových ... ()

Raven0

Zábavný a originální horrorový kanibal western, který je samé překvapení. Už jen to, že polovina postav zemře hned při první akci :-) Z filmu šičí nadsázka, která je skvěle podbarvená jakousi veselou country hudbou. Hezké, moc hezké. ()

LadyDevil

Bravurní horůrek, co se ke konci zvrtává ve výbornou komedii :-D Možná je na to potřeba trošku zvrácenější smysl pro humor, ale celkem mě potěšilo, když jsem film sledovala na metalovém festivalu, že se skoro všichni okolo mě ve stejných scénách smáli...z čehož se možná dá vyvodit závěr o fanoušcích tohoto stylu..:-P První polovina je mrazivá, navíc se nedá neobdivovat herecký výkon Roberta Carlyle... neříkám, že bych si to s oblibou pouštěla doma, ale je to rozhodně originální film, kterýmu ráda po zvážení dám 4* ()

elanius

(135/2012, DVDRip) / Námet by celkom aj ušiel, len som sa dlho nevedel pochopiť atmosféru filmu. Na vine je divná hudba, ktorá sa často prelína z dramatickej do akože komickej. Ja by som prial aby atmosféra bola hutnejšia. Inak sa jedná o jednohubkový thriller a rozhodne odporúčam fandom Carlyla. (6/10) ()

Bobik9

Hloupý film s nesmyslně vysokým hodnocením. Nechápu, jestli hudba, která film doprovází má být vtip nebo má prostě odlehčovat atmosféru a nebo je to zkrátka posra*é. Nechápu, co se tím "paní režisérka" snažila říci. Pearce, Carlyle, Arquette jsou skvělí (až na to, že toto pdoepsali). Moc pěkné je také prostředí celého filmu, včetně kostýmů. Nicméně příběh a scénář jsou nesmyslná kravina. ()

mickyreed

Carlyle naprosto skvělej krvelačnej vyšinutec. Mýtus Wendigo jako realisticky pojatej upír taky fajn, ale každopádně v očekávání byla větší surovost a napětí. Jsem nakonec celkem zklamanej, protože to mělo velkej pontenciál v nápadu a prostředí. ()

noriaki

Skvělí herci, stylová atmosféra a famózní hudba - jenže scénář je tak ujetý, že mě to stejně nebavilo. Kdyby se film držel víc při zemi, mohl to být luxusní psychologický horor, ale ten nepřehlédnutelný mysteriózní motiv mi prostě nesedl. Musím alespoň ocenit, že jsem se i během těch syrových a krutých scén párkrát zasmál. ()

PetrPan2

Tenhle film patří ke špičce žánru kanibalských hororů, což sice není zas až tak těžký uvážíme-li, že většina filmů tohoto ražení patří do béčkové produkce, ale i tento fakt nikterak nesnižuje kvalitu tohoto filmu. Drsná, syrová příroda, výteční hercí, kteří jsou skvělí ve svých rolích, zajímavý námět i výborně napsaný scénář... ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)