Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

Cappuccino

Jesť či zomrieť? Touto otázkou sa zaoberám prvý krát v živote. Guy Pearce hral síce chválitebne (i keď jeho mlčanlivosť občas pomerne - slušne povedané - irituje), ale to, čo predviedol Robert Carlyle vyslovene vyžaduje nomináciu na Oscara, Golden Globe a všetky možné i nemožné soškové ocenenia Hollywoodu. Jednoducho Mr. Colqhouna obklopuje pochybný šarm a "príjemná" skazenosť. I keď moje očakávania boli na úplne inej koľaji, nemôžem poprieť ohromnú radosť z niečoho tak prazvláštne nenásytného. ()

Ruut

Update 2018: Stará láska nerezaví, jen trošku bledne … Dravci jsou i nyní mimořádný film a možná tak akorát krátcí, aby nestihli začít nudit. ----- úžasné. ()

S.Quentin QUALE

Pro někoho slabčáci Guy Pearce a Robert Carlyle (nejen) zde dokazují, že jsou kvalitními herci. Tento thriller potřísněný hororem je jedním slovem neobvyklý. Neobvyklý, a to ze dvou důvodů. Prvním je zasazení do občansko-válečné doby, druhým je děsivá pointa sama o sobě. Komu by se zalíbila dobová atmosféra, tomu bych doporučil Exit Humanity. 75% ()

HAL

Velice milá a originální chuťovka z westernového prostředí žánrově balancující na hraně mezi brutálním hororem a velečernou komedií. Doporučuji servírovat s krvavým biftekem, kouskem jemného sýra a sklenkou červeného vína. Mě samotnému se už sbíhají sliny na další nášup. 8/10 ()

Vančura

Stupidní sračka, která není ani strašidelná, ani vtipná, nic tam nedává smysl, hraje k tomu příšerná hudba, která je k těm záběrům většinou totálně nepatřičná, a ještě k tomu ten "oficiální text distributora" neuvěřitelně lže, když tvrdí, že jde o kombinaci kanibalského a upírského hororu, protože v tom filmu není jediný upír, takže se cítím prostě podveden. Nechápu, proč to tady má tak vysoké hodnocení, a jsem otrávený, že jsem tomu dal šanci, protože mi přišlo, že to vypadá slibně, což fakt jen vypadá - ke konci je debilita scénáře už zcela nesnesitelná. ()

Goldbeater

Filmový slogan ,,Žer, nebo umři" je zcela trefný. Vystihuje tak vlastně celý film. Čekal jsem nevšední podívanou, ale že to bude tak ujetý kanibalský snímek, jsem opravdu nečekal. Už od první minuty nás doprovází celkem výrazný černý humor, který je později dokreslován i zvláštní, ale zcela pasující hudbou. Navzdory tomu je ale ve filmu i mnoho scén, které nahánějí husí kůži. Dravci jsou prostě originálním a vysoce zábavným thrillerem se skvělým obsazením a několika velmi napínavými momenty (Jeskyně, Final fight). Překvapivý film, který si zaslouží pěkné hodnocení. ()

k212

Dvakrát jsem si řekla, to snad ne, ale pak jsem rezignovala a přijala film, děj, herce a hudbu jak leží a běží. Netušila jsem totiž předem, do čeho jdu, když jsem si tenhle mix horror-komedie-western pustila v pozdních nočních hodinách. Pravdou je, že mě ze začátku trochu šokovalo témA CHUŤOVKY KANIBALISMU ale pak, když jsem přistoupila na pravidla nechutnosti, jsem se i bavila. Hlavně při velmi černohumorných hláškách vrchního kanibala Carlyla a při vyděšeném pohledu Pierceho a vůbec i ostatní hráli jaksi o život (asi jim za patama funěl nějákéj labužník). ()

kingik

Za mexicko-americké války přijde do vojenského tábora v horách Sierry Nevady zubožený muž, který tvrdí, že se jmenuje Calhoun. Údajně je jedním z vystěhovalců, které zastihla na cestě do Kalifornie zima a byli nuceni se živit lidským masem. Jejich průvodce, plukovník Ives, prý všechny postupně zabil a snědl. Věci se ovšem mají trochu jinak. Tento horor s komickými prvky se dokáže opřít o herecké výkony dvojice Guy Pearce a Robert Carlyle a o velmi působivou hudbu, která je natolik vynikající, že ještě dlouho po skončení mně zněla v hlavě. O drsné momenty a hustou atmosféru není nouze a připomenu jen, že se natáčelo na Slovensku, a tento horor je celkem silná káva. Film by mohl mít dynamičtější tempo. 80% ()

MaedhRos

Ravenous je zkrátka super pecka s atmosférou hustou tak, že by se dala krájet, se slušnou porcí černého (ba šibeničního) humoru, z něhož ovšem místy velmi účinně mrazí, a se skvělými hereckými výkony. A Michael Nyman - je bůh. Jeho hudba popírá všechny zajeté představy o tom, jak má horrorový soundtrack znít - ale funguje bezvadně (a navíc je to opravdu parádní poslech). ()

Frajer42 odpad!

Za nějaké to zatoulané pěkné slůvko stojí velmi pěkný soundtrack a úvodní Nietzscheho moudro. Zbytek je od první minutky do poslední obrovskou hromadou hoven. Kdybych se chtěl zachovat šovinisticky, tak bych napsal něco v tom stylu, že mě ani moc nepřekvapuje, že má tento kousek na svědomí žena. Opravdu delikátní a nadpozemská sračka. Tento pokus o film připomíná situaci, kdy se člověk nejde celý den vysrat a navečer to ze sebe vyžene vše najednou. Není to děsivé, není to vtipné a už vůbec to není ani za mák zajímavé. Vážně netuším, proč takový paskvil překročil práh střižny. Až na 3. pokus jsem film dotáhl do zdárného konce, a to má jen 97 minut. Hrozná píčovina, dokonce taková, že na sebe snad nemohla ani vydělat. Snímek je vhodný snad výhradně pro TV nova, a to kolem 4 až 5 ranní, kdy většina populace spí. ()

teutates

Žádné Californské pláně, vážení, ale Slovenské Tatry... já tudy chodil zamlada. Mně to přišlo hned jaksi známé prostředí mému srdci, ehm. Jeden dravec vběhne do vesnice a hledá tam slepice, slepice jsou všechny fuč, a proto se dá na lidský punč. Já osobne raděj to maso, když už kořeněné a tepelně upravené. 6/10 ()

swamp

Doba, ve které se film odehrává, mi přijde dost nezajímavá. Povědomé mi přišlo prostředí, ve kterém se většina filmu odehrává - a ano, byl to TANAP. :) Herci byli dobří, prvotní zápletka zajímavá, ale jinak mi to přišlo jako řízený epileptický záchvat. Všechno tak trochu zmatené, ani ten černý humor moc nefungoval - zkrátka a dobře promarněná šance na hezký kanibalistický snímek.. ()

DwayneJohnson

Teď už je to nad slunce jasné. Mé temné já, můj skrytý ďábel, můj pan Hyde teď tančí, zpívá, oslavuje a tetelí se blahem. A stačilo opravdu málo. Něco kolem devadesáti minut této doslova a do písmene „ výživné“ podívané a neváhám ani minutu, tasit známku nejvyšší. Nad trošku děravějším scénářem, zavírám klidně obě oči, tahle drobná výtka, mně přijde jako zcela malicherná. Vše ostatní je totiž skoro dokonalé. Robert hraje doslova ďábelsky a Guy, ten za ním rozhodně nějak nezaostává. Tohle vše prošpikováno naprosto skvělou hudbou, která graduje hlavně v závěrečné, doslova brilantně natočené scéně. Výborný film, který ovšem vegetariánům nedoporučuji, z tohoto guláše, by jim asi moc dobře po těle nebylo. ()

Campbell

Jo tak tohle bylo dobrý, nebudu se rozepisovat, protže mám z tohohle filmu trochu divný pocity. Ale jen napíšu jedná se o super film hlavně super soundtrack a super herci. Carlyle vypadal jak démon. ()

Hunter2222

Mňa tento film zase až tak nenadchol ako niektorých ľudí. Herecké výkony sú síce perfektné a aj hudba je vynikajúca, ale ako keby mi vo filme niečo chýbalo. Myslím, že každému je jasné, že v krízových situáciách sa človek uchýli ku kanibalizmu. Legenda o Windigovi ma nejako nedostala a ani pointa filmu nebola nič moc. Niektoré scény síce stáli za to, medzi nimi aj tá posledná, ale vadilo mi komické prevedie iných scén. ()

Joker Punx

Další horor co jsem viděl jako malej a další horor co jsme měli půjčený na VHS :D Když jsem to viděl poprvé moc jsem to nechápal ten kanibalismus co je ve filmu :D Jak psali na obalu kazety - Skvělá kombinace upírského a kanibalského hororu - Tak jsem si jako malej myslel že Robert Carlyle je upír :D Jo tady je Carlyle opravdu dobrej psychouš, jde fakt z něho strach. Psycho kanibal prostě :D Guy Pearce jako kapitán John Boyd taky výbornej. V tomhle filmu vypadá jak Ježíš Kristus, myslel jsem si tenkrát že je to ten samej herec z muzikálu Jesus Christ Superstar (1973). David Arquette jako vyhulenec Cleaves je dobrej mašťák :D No a ten konec je masakr - Carlyle a Pearce na život a na smrt. Pamatuju jak mě tenhle souboj jako malýho fakt hodně uchvátil :D Fakt skvělej závěr filmu. Co se mi tady tak líbí je soundtrack, ten je fakt kurevsky dobrej - Hlavně skladby Boyd's Journey a Let's Go Kill That Bastard - Výborná hudba. Skvělý že se film natačel i v České republice a účinkovali v něm čeští kaskadéři :) Režisérka Antonia Bird natočila fakt skvělej horor a je to její vůbec nejlepší film. ()

Rocky62

Velmi bizarní a nevšední kousek, ve kterém někde hluboko uvnitř dřímá možná nedoceněná genialita. Prakticky jednoduchý děj je nadmíru obohacen charismatickým šílencem Robertem Carlylem a velmi neobvyklou, kontroverzní a přesto barevnou muzikou, která extrémně odlehčuje některé hororové scény, či naopak umocňuje. Místy má divák pocit, nebo si je vlastně jist, že takový hudební podkres tu přece nemá kurva co dělat. Avšak ono to celé s tím děním okolo a s charakterem kanibala Colqhouna tak nějak zajímavě funguje a díky tomu je Ravenous něčím víc, než se na první pohled může zdát. Úsměvný, děsivý a výstřední počin zároveň. Těžké hodnocení. ()

klerik

Výborný film s podmanivou atmosférou i hudbou. Westernovo-vojnovo-hororový mix super funguje, i keď nikoho môže jeho nejednoznačnosť trochu miasť. Skvelé herecké výkony a z toho vyplývajúce vzťahy medzi postavami robia z filmu niečo viac... ()

panjosef

No teeeda, takováhle dekadentní míchanice, klobouk dolů. Člověk neví co bude následovat, hudba všechno staví do úplně jiných dimenzí, do toho to potrhlé chování postav, k tomu ústřední kanibalský motiv...tomuhle se říká dobře provedená hra s divákem a jeho očekáváním. Hodně solidní počin. ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)