Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiálny text distribútora)

1985lula

Skvele namiešaný koktail cynizmu, čierneho humoru a totálnej absurdnosti. A pritom som po prečítaní niektorých komentárov išla do tohoto krásneho filmu s malou dušičkou. Robert Carlyle si ma tu svojim výkonom získal takmer hneď ako sa objavil na scéne. ()

Tamdydam

Na tento film jsem narazil v televizním programu pod názvem "Žer, nebo umři". Tak trochu jsem doufal v originální horor z prostředí školních jídelen, ale bohužel přišla jen laciná standartní perverzní úchylárna z jakéhosi nepříliš lákavého horského letoviska. ()

dogma97

Jak nemám horory rád, Dravci jsou vynikajícím softhororovým kanibalským thrillerem. Znovu jsem přišel na chuť Carlylemu, jehož irští ztroskotanci mi už poslední dobou lezli krkem. Děj buhužel poněkud ztrácí gradaci nečekaným návratem "třetího do party" - plukovníka Harta. 80% ()

Rodin

Slušná jízda. Robert Carlyle zahrál opravdové zvířátko. Fandil jsem mu až do konce a moc jsem se při tom bavil. 80%. ()

Myrddin

Jeden z nejlepších "hororů", co sem za poslední dobu viděl, skvělá myšlenka, obsazení, hudba, byl bych dal i 5*, ale často bylo poznat, že to není žádná Kalifornie, ale Tatry a někdy byl příběh až moc předvídatelný... ()

Zdendin

Tak kde začít. Film je rozhodně dosti zvláštní. Natočený trochu jinak něž je běžné a hudba je taky jaksi jiná, ale k příběhu mi celkem sedla. Rozhodně to není mistrovský film, ale ani úplný propadák. Věci co mě zarážejí jsou hlavně – Obsah : „Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu“ Upírského ? Safra řekněte mi co je na tomhle filmu upírského…ano vůbec nic! Jistě je více definic upírství, ale troufám si říct, že na nikoho ve filmu žádná nesedne. Dále mě zaráží komentáře, kde se dozvídám, že ve filmu najdu černý humor … Pro pána krále kde ? prosím kde ? Ale zpět k filmu. V tom mě zarazilo to, že uvidím scénu, Vystřiženou z Rambo: První krev. Nelžu sedí zcela, až na to že Rambo si při skoku z šíleně vysoké skály na stromy rozřízl ruku, ale náš ,,upírský“ hrdina si udělal otevřenou zlomeninu na noze, jinak byl happy. Nu nic, ale co mě zarazilo ve filmu nejvíce.? Byla to historka pana Colqhouna. Cituji jeho slova „Snědli jsme voly, všechny koně, taky mého psa. To vystačilo na měsíc“ Pro představu lidí bylo 6 a za měsíc snědli 5 koní, 2 voly a psa. Pak začali umírat hlady:-D Ted mi řekněte jak se dá sníst taková hromada masa za měsíc jen v 6 lidech :-D Jak mu takovouhle storku mohli dát scénáristi do huby, a jakto, že ji všichni posluchači věřili? :-D Ahá možná tohle je ten černý humor :-D Nu nic končím. Hodnocení vidím tak na 55% ()

Knor

Člověk má jíst aby žil, ne žít aby jedl........velmi originální a celkově netradiční film na dosti kontroverzní téma. Jsem moc rád, že jsem na toto narazil. Naprosto vynikající podívaná. Nechybí tu krev, násilí, brutalita, černý humor, napětí, akce a ta správná velmi dusivá hororová atmosféra- prostě všechno, co mám rád. Můžu jen doporučit. ()

wampyrelli

Napínavý, místy lehce nechutný a hlavně docela dost vtipný snímek. Herecké obsazení je docela padnoucí. Hlavní záporák je poměrně charizmatický chlapík, v klaďákovi se odehrává vnitřní boj mezi zbabělostí a smířlivostí se svým osudem. Zdánlivě nepadnoucí hudba je ve skutečnosti absolutně geniální a plní účel, který má plnit. ()

BrianStorker

Pokud někdo tohle označí jako "horror movie of the year", tak horror ještě asi neviděl. Já se více než padesát minut šíleně nudil. Stále jsem čekal na nějaké to napětí, nebo zvrat v ději, chtěl jsem se bát a děsit... a ono nic nepřicházelo, tak jsem to vypnul. Skvělí herci, krásná příroda. Ale to je zatraceně málo. ()

dkas

Neuvěřiteleně "divný" film,co je tak divný, až je vlastně dobrý :) Když jsem to viděl poprvé, celkem mě to odrovnalo a tak nějak jsem nechápal, co se vlastně děje :) Troufnu si tvrdit, že nic takového jste patrně nikdy v životě neviděli, a hned tak neuvidíte. Zajímavý zážitek, zvláště když se k tomu přidá neuvěřitelně "divná" hudba od Michaela Nymana :) ()

himor

Šialený film so šialenou zápletkou. Ako celkom som nepochopil vznik tohto skvostu...zaujímavý je podľa mňa hlavne Bobbym Carlylom, jeho herecké umenie je na vysokej úrovni už roky a aj bude. Ináč ma film neoslovil, je divný, ale dosť krvavý, takže čosi na mňa aj zapôsobilo. Tak do 60-65% ()

Tico

Skvělá myšlenka natočit film na tohle téma... Hudba filmu dodává jedinečnou atmosféru a taky to, že některé scény přestává dělat strašidelnými... právě naopak :-) ()

Bigfuckman

Excelentní až hodně drsný humor. Eat or die! Zvol si dle libosti. Hlavní myšlenka filmu. Doufám a věřím, že to nějací pablbi nikdy nevyzkouší, i když nevím jak by v horách o samotě bez jídla v rámci pudu sebezáchovi reagoval každá z nás?! ()

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (viac)