Špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin se nemůže vypořádat s důsledky rozvodu. Navíc rozhodně není prototypem ideálního rodiče pro svého syna. Štědrý den s tatínkem je pro malého Charlieho spíš noční můrou než nejkrásnějším večerem roku. To se ale změní ve chvíli, kdy Santa Clause, který v anglosaských zemích přináší dárky komínem, tragicky uklouzne právě na střeše Calvinova domu. Kdo za něj zaskočí? Pochopitelně nešťastný Scott. Ale to zdaleka není všechno, protože v průběhu příštích měsíců se tatínek pomalu ale jistě začne měnit ve skutečného Santa Clause a konečně si začne rozumět se svým synem... (oficiálny text distribútora)

marek29

Nuda, nuda, šeď, šeď.. :( mix amerických vánočních klišé spolu s vykrádačkou soundtracku Sám doma, který je mmch ze stejného roku 94. V té době asi hot topic, když natočili ještě dvojku a trojku. Ale žánr "kids comedy" mě asi už jen tak nezasáhne pro mé čtvrtstoletí na dortu. ()

PlayEasy

Tim Allen hraje přesvědčivě i Santu i sarkastického čtyřicátníka. To už nějaký um chce. Jinak docela příjemná vánoční podívaná, která sice občas přetéká v kýč a americkou hovadinu, ale - myslíme - to k Vánocům také patří. 55% ()

ostravak30

Není divu, že si John Pasquin vybral zase Tima Allena, už spolupracovali na seriálu Kutil Tim. Zajímavé také je, že se jedná o první film mimo televizi i pro režiséra a scénáristy. Pravda je, že film nevybočuje z klasických vánoční amerických klišé. Opět tu nějaký člen rodiny, nejčastěji to bývá otec a zde neučinili v tomto směru výjimku, zanedbává syna kvůli práci. Zde navíc nevěří na Santa a Vánoce jsou pro něj pouze možností prodat více zboží. Samozřejmě, že se to změní poté, co se sám stane Santa Clausem. T. A. má tu výhodu, že mezi komediálními herci má zábavný obličej. Na druhé straně to nikdy žádný velký herec nebyl. Filmaři nám alespoň poodhalí pravdu o tom, že i na severním pólu to vlastně může a musí vypadat jako v úřadu. Jistou atmosféru to má a sem tam jsem se i pobavil. Bohužel hlavní devízou nejsou triky, ty vskutku vypadají hodně průměrně, ne-li podprůměrně. ()

bosshunter78

nenáročná ,vánočníatmosférudštící podívaná, Timovi role dle mě sedla perfektně ,a pro mě tento snímek je neodmyslitelná součást vánoc ,parááda ()

lobo87

Priemerný americký vianočný snímok. Nikoho neurazí, pobaví a rád si ho dám znova. Allen ako Santa Claus bol výborný, celý film bol nápaditý a vyvolal príjemnú vianočnú atmosféru... 65% ()

Devilskitten

Jeden z nejpěknějších vánočních filmů. Naše rodina se na něj ráda kouká každý rok a to nejsme zrovna příznivci Santa Claude, ale tohle je opravdu povedená pohádka pro dospělé. ()

Tsuki003

Takové to něco, co už asi k vánočnímu televiznímu programu patří. Typický vánoční příběh v destilované formě. Já si asi nikdy nedokážu představit co bych dělala, kdyby se mi táta proměnil v Santu (nebo Ježíška), ale tady to funguje docela dobře. Neurazí a ani příliš nenadchne, ale při dobré náladě s břichem plným cukroví tímhle nikdy chybu neudělám. ()

LencaN

Žádný zázrak. Klasická rodinná vánoční komedie, kdy se táta uvrtá do role Santa Clause, ani neví jak. Do toho se řeší střídání péče o syna mezi rozvedenými manželi. Chvilku to bylo jako drama, chvilku naopak jako komedie. Takové zvláštně melancholické a přitom agresivní. Chyběly mi nějaké časové údaje, kdy se co stalo, protože tohle vypadalo, že další Vánoce přišly za pouhý týden po těch předchozích. Dialogy by potřebovaly víc okořenit, někdy šlo pouze o strohé popisování něčeho. Žádný kasovní trhák, jen celkem fajn filmík, který ale není potřeba vidět znova. ()

Igy007

Mix roztomilosti a srandiček. Satanálie neslavím (proto je mi fuck, že koukám na tento film v květnu), ale tohle se teda moc povedlo. Myslím, že se mrknu i na dvě pokračování a zkusmo i na pár dílů seriálu. Tima Allena mám ráda už od dob Kutila, ale ten je hovno proti Galaxy Qwest a Vidlákům a tomuhle filmu. ()

Byakuya

U mňa bezpodmienečne vianočná klasika ! Milujem tento film a pri zdobení stromčeka si ani neviem predstaviť že by som mal pustené niečo iné . :-) Nabudí vo mne tú správnu vianočnú atmosféru . ()

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (viac)