Santa Clause 3

• Slovensko Santa Claus 3 (viac)

Santa (Allen), alias Scott Calvin, je postavený pred dve úlohy: udržať svoju novú rodinu šťastnú a zabrániť Jackovi Frostovi aby prekazil Vianoce. (oficiálny text distribútora)

Šimpy

Asi nejhorší díl serie, přesto pořád zábava za 60 procent. Někdy jsou gagy přehnané (spěch na porodní sál apod.), ale jindy fungujou. Martin Short je příjemné zpestření ansámblu, jen je škoda, že (SPOILER), v okamžiku, kdy je Scott připraven o to být Santou, to není víc beznadějné a delší snaha o to vše vrátit by tomu taky prospěla. Takhle to Calvin všechno vyřeší jediným pohledem a geniálním nápadem. Vše zachránit by mělo být složitější. Ale stejně jsem se bavil.... ()

Fiftis

Vtipných scénok je síce poskromne, ale aj tak sa pobavíte. Túto komédiu považujem za podarenú vianočnú oddychovku a môžem ju každému odporučiť. Dúfam, že sa bude vysielať aj tento rok, aby tí, čo ju ešte nevideli, sa skvele pobavili a naladili sa na vianočnú atmosféru. Hodnotím ju tromi hviezdičkami. 3.diel Santa Clausa síce už nedosahuje kvalít dielu prvého a druhého, ale stále si drží nastavenú latku pomerne vysoko. Dej je zaujímavý. Čakal som niečo oveľa horšie, nie pohodový, veľmi príjemný vianočný film. Neoplýva hĺbkou, ani dychberúcimi nápadmi, ale keď človek na chvíľu potlačí svoje cynické ja a opäť nechá fantáziu plynúť, nesklame sa. Musím pochváliť hlavne masky a efekty a prekrásnu Elizabeth Mitchell, ktorá v tomto dieli dozrela do krásnej Santovej manželky. ()

JohnnyD

Síce bravúrny Martin Short musí svojho strašidelne mrazivého Jacka Frosta držať na uzde, aj tak je jediným, kto tento film drží nad vodou. Príbeh s cestovaním čase, zvrate dejín a Jackovi Frostovi nahradzujúceho Santu je skvelý, ale tvorí asi 15 minút z filmu. Zvyšok je podobne ako vo dvojke o farebných kulisách, technických vymoženostiach Severného pólu a na hlavu postavenej magickej mytológii. ()

nash.

Takže to nakonec Santa Allen neustál. Po vydařené jedničce a snesitelné dvojce, přichází katastrofa, kde pokus o originální zápletku zabíjí nejen krkolomný scénář plný hloupostí, závěje trapnosti a herecké bezradnosti, ale především nuda, která je tentokrát divákovi věrnou průvodkyní po Severním pólu, kde se většina děje odehrává. Místy je ta nuda tak hustá, že skrz ni není vůbec vidět. A to je škoda. Tim jako Santa měl na víc. ()

Ainy odpad!

Včera jsem podlehla argumentačnímu nátlaku svého potomka a jala jsem se sledovat další film o Santovi. Nu což, řekla jsem si, dám tomu šanci, jsou přece Vánoce. Do necelých deseti minut jsem nabyla přesvědčení, že tohle nevydržím a hledala jsem únikové východy, načež jsem byla ihned zalehnuta se slovy "nikam nepůjdeš" a vzápětí se ozval i hlasitý smích. V té chvíli jsem si připadala jako ve špatném hororu a kalich hořkosti mi ukazoval své dno. Pomoooooc! Vysílala jsem signály SOS všemi směry, ale nebyl tam nikdo, kdo by mé vlny úzkosti zachytil. Už dlouho jsem do sebe nevstřebala větší odpornost, důsledkem čehož se mi do obličeje vryl strnulý, duchem nepřítomný výraz a mé oko, má brána do duše započalo svůj protestní tik. Milosrdný spánek naštěstí zklidnil pocuchané nervy. Budu doufat, že se něčemu podobnému příště obloukem vyhnu. Následky by mohly být fatální! ()

• V Santovej (Tim Allen) továrni na hračky možno vidieť počítadlo, na ktorom je zobrazené: 378 rokov bez úrazu. (m.a.t.o.)
  • Když nějaký Santa použije Únikovou klauzuli, vrátí se (třeba i s někým dalším, co se ho drží) do chvíle, kdy se stal Santou. Tam Jack (Martin Short) oblékl kabát dříve než Scott (Tim Allen) z 1. dílu a sám se jím stal. Je tedy logické, že když se pak oba vrátí podruhé, měl by Santa vstoupit do okamžiku, kdy si 1. Jack oblékne kabát a v tom by mu musel zabránit. Ve filmu Santa jen držel současného Jacka, aby nechal obléct kabát svoje minulé já z prvního dílu (je tam tedy taky dvakrát). (SpiderBoy)
  • Jediný film zo série, v ktorom sa neobjaví Santova (Tim Allen) pravá ruka, elf Bernard. Túto úlohu po ňom prevzal elf Curtis (Spencer Breslin). (m.a.t.o.)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (viac)